Dekker@Jaakke Een flinke zwerm vliegen slot CfULJFF 'Hoe staat het in Arnhem?' foundation "ALLEEN KUN JE NIETS, JE MOET HET SAMEN DOEN" (JOHAN CRUIJFF) WWW.CRUYFF-FOUNDATION.ORG ajaxlife John Jaakke (sinds kort ex-voorzitter van AFC Ajax) en Daniël Dekker (preses Supportersvereniging Ajax) wisselden voor Ajax Life geregeld publiekelijk van gedachten. Aangezien Uri Coronel de hamer overnam, was dit de laatste column met John Jaakke. AJAX KORT 4 W 25-04-2008 X 'Helemaal super', zei Leon Soet toen Ajax Life hem liet weten dat hij bij Ajax-Heracles aanwezig kon zijn. Het kan immers de kampioenswedstrijd zijn. 'De laatste keer dat ik Johnny zie spelen en misschien Klaas Jan en Edgar ook wel', zegt de ras-Ajacied, die speciaal vanuit Frankrijk afreisde naar Amsterdam. wordt. Mets meer en niets min der. Dus ja, de teleurstelling is groot. Br staan nog belangrijke wed strijden op de rol. Die worden essentieel voor het komend seizoen. De verwachtingen zijn nu al weer hooggespannen. Het mag niet gebeuren dat de club uit Eindhoven het vijf keer op rij flikt. Dat zou echt een blamage zijn! Iets anders: ik realiseer mij nu dat dit onze laatste mailwis seling in het openbaar is. Hoe beleef jij deze laatste weken? Ik was helemaal niet te spreken over het gedrag van sommige supporters tijdens de laatste competitiewedstrijd. Teleurstel ling oké, maar met elkaar knok ken vlak voor het afscheid van John Heitinga en ook nog door jouw afscheidswoorden fluiten, is gewoon Ajax-onwaardig. Ik schaam me daarvoor. Je hebt gelijk. We moeten aan de bak. Die CL-kwalificatie is ver domdbelangrijk! En dan volgend jaar kampioen? Ik hoop het. Tsja, dit is onze laatste column. Jam mer. Ik vond het leuk, al was het soms kunst en vliegwerk het af te krijgen. De laatste weken zijn apart. Ik wist dat ik het stokje ging overdragen, maar was nog JOHRn Een rode kaart voor Vitesse ver moordt de Amsterdamse hoop. Wéér niet. Na het fluitsignaal kijkt Leon zwijgend voor zich uit. Een paar zuchten en een schuddend hoofd weerspiegelen zijn teleurstel ling. Uiteraard kwam het fototoestel voor Johns afscheid nog even tevoor schijn. 'Mooi', zo vat de teleurge stelde maar trotse Ajax-supporter het samen. 'In december heb je 't tegen de kleine clubs laten lopen. Ze zullen in de zomer heel wat aan kopen moeten doen. De tribunemil jonairs mogen ook weg. Balen, maar volgend seizoen ben ik er gewoon weer.' (BdZ) De deceptie dreunt na Vanuit de Franse Alpen, waar hij een hotel heeft, kwam Leon (eerder dit yBf Ajax Life-seizoen ook 'fan over de grens') naar Nederland. 'Ik geloof erin', zegt de 46-jarige Ajacied voor de wedstrijd, mét fototoestel -inclu sief telelens- om de nek. 'Het is een hobby van me, ik heb regelmatig dezelfde foto's gemaakt die ook in de krant stonden.' Daarnaast heeft Leon een oortje in, zodat hij geen seconde sportverslag op Radio 1 (evenals veel Ajacieden in de Arena) mist. 'Vitesse is beter. De Eindhovenaren komen er niet uit', meldt de hotelei genaar, geconcentreerd luisterend en kijkend tegelijk. 'Als Vitesse eens op voorsprong zou komen. Dan moet PSV gaan voetballen; dat kunnen ze niet. PSV heeft geluk dat Ajax afgelopen woensdag voor de tweede keer tegen Groningen speelde. Toen kon PSV een keer écht voetbal zien met twee aanvallende ploegen.' Snel staat er 3-0 op het Amster damse scorebord. 'Ja, nu moet het in Arnhem gebeuren.' Af en toe klinkt er een flitsgeluid van een nieuwe foto. 'Die Johnny staat me een partij te spelen', zegt Leon als Heitinga wederom een bal over meer dan een veldbreedte bij een collega op de stropdas legt. 'Zowel met links als met rechts, ongelooflijk.' Na rust volgt spoedig de teleurstel ling. PSV-spits Lazovic maakt in het Gelredome de pijnlijke 0-1. Balend ziet ook de amateurfotograaf dat de stand in Arnhem invloed heeft op het voetbal in de hoofdstad. 'Logisch.' Ajax - nog steeds lijstaan voerder als het gaat om het aantal landstitels - loopt uit op Heracles. Na de tweede treffer van Perez richt Leon zijn lens bij dode spelmomen ten op Heitinga. 'Johnny kopt 'm er straks nog in', onze Nederlandse gast uit Frankrijk blijkt een beetje te kunnen voorspellen. Al was het aan de lichaamshouding van 'onze John' te zien dat hij afscheid wilde nemen met een doelpunt. Dat doelpunt staat dan ook, knap, op de gevoelige plaat. verloop van dit hele seizoen. Opvallend genoeg lieten we het daarin tegen de kleine clubs lig gen. Drie punten verliezen van het gedegradeerde Excelsior kan écht niet. Maar het gebeurt. Ik heb nog even naar de sta tistieken van de afgelopen vijf seizoenen gekeken. We scoorden dit seizoen liefst 94 keer. Dat is 10 meer dan vorig jaar en 15 keer meer dan 2004, waarin we kampioen werden. Daar lag het dus niet aan. Waar we echt pro blemen hebben hadden was de verdediging. Van die vijf seizoe nen kregen we er dit jaar het meest (45) tegen. Aan de andere kant was het ook geen gewoon seizoen. Het is moeilijk om mid den in het seizoen het vertrek van topverdediger Jaap Stam op te vangen. Ga er maar aan staan! Ook het vertrek van Henk ten Cate had natuurlijk invloed. Wat mij betreft deed Adrie het meer dan goed, maar makkelijk was het voor hem zeker niet. Maar ach, wat heeft een suppor ter aan dit alles? Mets! Ieder een wil dat Ajax wint en kampioen Beste John, Net niet, net als vorig jaar. Wéér nét niet! Maar als je afhanke lijk moet zijn van anderen... Ben verloren seizoen is het natuurlijk ook niet helemaal, maar toch overheerst de teleurstelling. Ben seizoen telt 34 duels en mag niet afhangen van één pot. Je hoeft helemaal niet van anderen afhankelijk te zijn. Als iedereen zijn werk maar goed doet. In die zin was ik gisteren niet teleur gesteld. De kans dat PSV het zou laten lopen was klein, laten we eerlijk zijn. Mijn teleurstelling zat hem meer in het Altijd bereid om de dialoog aan te gaan en juist als het tegenzat, stond je vooraan. Zo hoort het en daar liep je nooit voor weg. Ik herinner me vooral je uitspraak 'Als je op de bok zit, moetje vlie gen vreten'. Vooral het laatste jaar heb je wel 'n flinke zwerm op. Dat had je toch maar voor Ajax over. Ik weet dat ik namens veel supporters spreek als ik je bedank voor alles watje voor onze club gedaan hebt. Ook jij verdient een mooi afscheid. Je hoort nog van ons wel vol in charge. Ik kijk nog maar niet terug. Dat is mij wat te vroeg. Bovendien moeten we de mouwen nog even opstropen. Ik vond het gedrag van sommige fans ook treurig. Ik kan zelf nog wel de persoon en de voorzitter John Jaakke uit elkaar houden, maar voor degenen die worden toegesproken is het veel ver velender. Naar ABN-Amro toe vond ik het gewoon stuitend en ook later naar de spelers en met name Johnny. Het is gelukkig maar een klein groepje, maar ze zetten wel de toon. Belangrijker zijn al die supporters die positief achter de club staan en die, zo weet ik uit ervaring, in grote getale lid zijn van de SVA. Ik heb met zeer velen van hen een heel goed contact. In de Arena, maar ook in het land. Dank daarvoor! Het ga jullie en de club goed en we zullen elkaar blijven zien. Terugkijken komt later John. Veel mensen lazen de columns met plezier. Als we er 'n keer door omstandig heden niet waren, vonden velen dat toch jammer. Je hebt je onder alle omstan digheden als een waar dig voorzitter gedragen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 13