Captain Pitbull MISPLAATST EERBETOON (MAAR TOCH) COLUMN De Transfercarrousel bij Ajax is in volle gang. De overgang van onze geliefde John Heitinga naar Atletico Madrid is net beklonken, de optie van Jurgen Colin werd verrassend gelicht en of Klaas-Jan Huntelaar in Amsterdam blijft, is nog in nevelen geheuld. Watskeburt? Edgar Davids raakte in de voorbereiding ernstig geblesseerd en moest lang revalideren. Sinds 2008 kunnen we weer rekenen op 'de pitbull', mét aanvoerdersband. Davids vertegenwoordigt met passie, strijd en kracht ons stadswapen. Met alle respect voor Murat Yildirim, Jurgen Colin, Emmanuel Boakye en George Ogararu, zij kunnen niet tippen aan de kwa liteiten van deze Zuid-Ameri kaanse stoomwals. Voetballen leerde hü in Uruguay, overleven deed hü in Rusland, zün temperament is Zuid-Ame rikaans vol, getemperd door een vleugje Nederlandse bezinning. Zün debuut tegen Vitesse was onwennig maar veelbelovend. Tegen Feyenoord scoorde hü een ruime voldoende. Hij scoorde tegen Roda JC uit een schitterende (maar afge keurde) vrije trap) en is sinds dien bezig aan een constante opwaartse Ijjn. Door een domme (of bewuste) gele kaart mist hü De Graafschap, maar tegen zün voormalige werkgever FC Groningen gaat de Uruguay- aanse zon weer stralen. Het lichaam iets voorover gebogen. De bal als jojo tussen de linker- en rechtervoet. Koning van de kluts dankzü doorzettingsvermogen. Slalomt als het moet. Regerend op rechts. Dirigerende debutant. Beste Bruno, neem Ajax bü de hand! Sander Zeldenrük DOOR MIKE BOESCHOTEN In een reactie aan Ajax Life laat technisch directeur Martin van Geel weten (op het moment van schrij ven), dat de transfer van John Hei- tinga 'nog niet definitief' is. Een kwestie van uren of dagen, zo stelt de ex-prof. 'Het staat nog niet op papier. Maar John heeft mij verteld dat hij de overstap graag wilt maken. Hij is eraan toe.' Vooralsnog gaan we er vanuit dat de transfer van Heitinga op het moment dat deze krant verschijnt, beklonken is. 'Na zeventien jaar Ajax is het te begrijpen, dat hij wat anders wilt. Dat is jammer voor ons', zegt Van Geel. 'We hebben er alles aan gedaan John te behouden. We heb ben zijn contract opengebroken, een financiële verbetering gedaan en hem een prominentere rol binnen het elftal aangeboden.' Ook pogin gen van toekomstig Ajax-trainer Marco van Basten om de verdediger te behouden leverden niets op. 'Dat leidde tot niets.' En dan Jurgen Colin. Ajax besloot - en dat is gezien zijn tegenval lende prestaties opmerkelijk - de tweejarige optie van de verdediger te lichten. 'In samenspraak met de toekomstige technische staf', aldus Van Geel. 'Jurgen is een bruikbare speler voor in de breedte. Je hebt in een ploeg meer dan elf spelers nodig. Jurgen heeft een prima mentaliteit, traint hard en heeft een goede fysiek. Zijn optie lichten, was voor ons aantrekkelijk.' Op de vraag of het lichten van Colin's contract iets te maken heeft met een moge lijke verkoop van de speler in een later stadium, wilde Van Geel niet reageren. En dan Klaas-Jan Huntelaar. Speelt hij volgend jaar nog bij Ajax of niet? Vooralsnog is het antwoord op die vraag in nevelen geheuld. De topsco rer van de Eredivisie is momenteel in onderhandeling met Ajax over de intenties voor komend seizoen. 'Dat zijn langdurige processen. Maar hij staat er niet onafwijzend tegenover.' Van Geel vertelde er ook bij dat zich tot op dit moment geen club gemeld heeft voor de spits. 'Wij doen er alles aan hem te behouden.' Wilskracht, agressie, macht, kwaliteit, techniek, tactisch inzicht en uitstraling. Eigenschappen die dit seizoen amper tegelijkertüd waarneem baar waren vanaf de tribune. Bovenstaande ingrediënten - vermenigvuldigt met elf - maken een kampioenselftal. Daarom wordt Ajax dit seizoen wéér geen kampioen. Extra frustrerend, omdat de Brabantse rivaal nou ook niet bepaald met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Een eerbetoon is na dit seizoen volledig misplaatst, maar er is een uitzondering. Iemand die zich zo positief profileert onder de moeilükste omstandigheden, bewüst dat hü het in zich heeft een topper te worden. Hoewel contracten altijd afgekocht kunnen worden, moet Ajax blij zün dat deze gigant in ieder geval tot 2012 op papier aan het rood-witte tenue verbonden is. AJAX KORT 04-04-2008 Energiek, goede passes en natuurlijk volop in de strüd. Edgar stond z'n mannetje tüdens de wed- strüd tegen SC Heerenveen. 'Hü is iemand van de oude stem pel', zo liet Ajax-trainer Koster onlangs weten in een persconferentie. 'Edgar zal nooit verzaken en loopt voorop bij de trainingen.' Voor z'n spel tegen de Friezen kreeg de middenvelder van jullie een 6,7 als waardering. Rasmus Lindgren, de vervanger van de geblesseerde Gabri, verdiende met z'n spel in dezelfde wed- strüd een 6,5. Siem de Jong ontbrak in Heerenveen. De jonge Ajacied kreeg na het treffen met FC Twente wederom last van zün lies. Kenneth Perez verving het toekomsttalent. Na een tackle van Zuiverloon op Vertonghen, mocht de Deen aanleggen vanaf elf meter. De international wist wel raad met deze buitenkans. Jullie gaven hem een 6,5. Jouw stem bepaalt de stand, dus blijf je mening geven via www.ajaxlife.nl (zie 'Deel cijfers uit').

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 7