UWE STIJL? PANNA NI Voor alles over Ajax, kijk Ajax TV. IK BEN AJACIED. ANALYSE 04-04-2008 ajaxlife De Eredivisie CV komt binnenkort met de plannen voor het nieuwe live-kanaal. Wat kunnen de Ajax-supporters ver wachten? Een monoloog van mediaman Mark van Leest. www.ajax.nl 'Wij zijn blij dat de rechten van de samenvattingen weer naar de NOS gaan. De Eredivisie moet namelijk niet ondersneeuwen op de publieke kanalen. We zagen de afgelopen periode dat de publieke omroep op prime time vaak voor wedstrijden uit de Premier League koos. Dat is niet goed voor het imago van de Eredivisie. Die duels krijgen hopelijk een minder prominente plek. Wat betreft het nieuwe live-kanaal is er veel scepsis in de media. Dat vind ik niet terecht. 42% van de huishoudens heeft een digitale decoder in huis. Het is nu aan ons het live-kanaal goed in de markt te zetten. De clubs beseffen dat we het de supporters niet moeilijk moeten maken en dat we iedereen op maat moeten kunnen bedienen. We willen de Ajax-fans op een laagdrempelige manier diverse betaalbare Ajax-pak- ketten aanbieden. De supporter beslist namelijk zelf hoe hij zijn club wil volgen. Neem je een abonnement op alle uitwed strijden? Alleen de thuisduels? Of allebei? Kies je er vier aantrekkelijke duels per seizoen uit? Of pak je er op Super Sunday ook nog de wed strijd van PSV of AZ bij? Je betaalt voor wat je afneemt en kan dus heel specifiek bestellen. Als je bijvoor beeld aan het nieuwe seizoen begint met een abonnement op de uitduels, maar je wilt er halverwege het sei zoen óók de thuisduels bij, dan moet dat geen enkel probleem zijn. Supporters moeten bij hun eigen provider kunnen aankloppen voor een digitale seizoenskaart. Of dat nu Casema, Multikabel, Tele2, KPN, UPC, Zesko of noem maar op is. Onafhankelijk van welke decoder moet men thuis het Eredivisiekanaal kunnen ontvangen. Nu is dat alleen mogelijk via KPN en Tele2. Op die manier kunnen we als club onze grote en wel degelijk geïnte resseerde achterban op eenvoudige wijze bereiken. Clubs en providers zullen intensiever gaan samenwer ken. Uiteindelijk willen alle clubs naar een 24/7 sportzender. Een volwaar dig voetbalkanaal. Dat biedt ons veel ruimte voor Ajax-gerelateerde programma's, zoals we die nu bij voorbeeld al maken met clubtelevisie (www.ajax.tv). Bij programma's als Studio Voetbal en Voetbal Insite gaat twintig procent van de zend tijd al over Ajax. Wij hebben een groot archief, waarvan we nog meer gebruik gaan maken. Daarnaast zouden we de suppor ters bijvoorbeeld ieder weekend de samenvattingen van de jeugdduels op De Toekomst kunnen aanbieden. recht van spreken hebben. Daardoor zal de manier van presenteren altijd kritisch gevolgd worden. De kans is groot dat de lunchtop- pers van 12:30 uur op Super Sunday verdwijnen naar een later tijdstip. Ajax zou blij zijn met zondagmiddag 17:00 uur. Veel van onze supporters staan op zondagmiddag 14:30 uur namelijk zelf te voetballen. Als we daar op veiligheidsgebied uit kun nen komen, is de kans groot dat de speeltijden voor de nieuwe competi tie naar 14:00 en 17:00 gaan. Maar dit is nog niet beklonken. De kosten voor een abonnement zijn voor de fans (en de clubs) belangrijk. Het zal voor iedereen betaalbaar worden. De exacte prijzen worden later bekendgemaakt. Nu betaal je voor Sportl een vast bedrag per maand. Als je een specifiek Ajax- abonnement neemt, zal dat bedrag lager uitvallen. Als je er niet bij kunt zijn, willen we de beleving in het sta dion zo goed mogelijk overbrengen in je rood-witte huiskamer!' Of een kijkje achter de schermen. Je kunt van alles bedenken. De toon van het nieuwe voetbalka naal is belangrijk en zal een Engels model krijgen. Dat wil zeggen: constructief kritisch. Voetbal moet vooral entertainment zijn. Maar als iemand een elleboogstoot geeft, moet je dat ook uitzenden. In principe is het een onafhankelijk kanaal. Daarboven hangt namelijk een bestuursmodel met financiers, distributeurs en clubs die allemaal - ri UMMf. .m Kijk nu Ajax TV. Want Ajax TV informeert je over alles wat er bij Ajax gebeurt. Je ziet en hoort alles over spelers, de opstelling, de wedstrijden, blessures en bijzondere voorvallen achter de schermen. Maar ook kun je via Ajax TV kijken naar unieke historische beelden van Ajax. Met Ajax TV kan niets bij de club je meer ontgaan. Deuren die altijd gesloten bleven, gaan met Ajax TV voor je open. Wil je kennismaken met Ajax TV? Kijk dan nu op www.ajax.nl naar gratis reportages en filmpjes van Ajax TV. Neem nu een jaarabonnement op Ajax TV en ontvang de gratis Ajax-DVD met de hoogtepunten van het seizoen 2006/2007.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5