^tenc It BOUD'S INN stil 'Overgang Suarez, Silva en Lindgren een compliment' Robbert Schilder ZO BROER ZO BROERTJE? ROBBENREL FC Groningen-scout Roy Beukenkamp In de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen tegen De Graafschap startte Robbert Schilder (21) nog in de basis. Veel verder dan een goal tegen SC Heerenveen, twee basisplaatsen en een handvol invalbeurten kwam de middenvelder niet voor Ajax. Hij vroeg de club toestemming voor verhuur. Het werd Heracles Almelo. 'Ik ben blij met deze nieuwe kans.' ajaxlife Kijk op: www.bouds-inn.nl Als Ajax volgende week naar Groningen afreist, keren Luis Suarez, Bruno Silva en Rasmus Lindgren terug op hun oude nest. Voor hoofdscout Roy Beukenkamp geeft het weerzien met het trio een dubbel gevoel. DOOR MIKE BOE SCHOTEN Ajax wilde de geboren Amstelvener niet laten gaan. Schilder kreeg ech ter amper speeltijd meer. 'De laatste wedstrijden van het kalenderjaar kwam ik nauwelijks van de bank. Ik belandde zelfs een paar keer op de tribune. In de januari maand haalde Ajax ook nog vier nieuwe spelers, wat mijn speelkan- sen niet groter maakte.' Schilder besloot actie te onderne men. Hij vroeg de club toestemming voor verhuur 'Koster stemde in. Martin van Geel (technisch direc teur, red.) wilde mij niet laten gaan. Daarop ben ik nogmaals naar Koster toe gestapt. Ik kan het goed met hem vinden en hij gaf me bij Jong Ajax het nodige vertrouwen. Hij is vervolgens opnieuw met Van Geel gaan praten, waarna alsnog de toestemming van Ajax volgde.' Schilder keerde terug naar Heracles Almelo. De club waar hij vorig seizoen ook al op huurbasis voor uitkwam. 'Ik heb niet verder gekeken dan Heracles Almelo. De sfeer spreekt me hier enorm en bijna iedereen binnen de club kende ik al. Het vormde een herkenning. En het was praktisch ook gemak kelijk, omdat mijn vriendin uit Almelo komt. Alles voelde direct vertrouwd.' Het contract van Schilder loopt tot medio 2009. 'Ik heb geen idee wat de club daarna met me van plan is. Heracles wilde graag een optie tot koop bij mijn huurovereenkomst bedingen. Ajax niet. In principe loopt mijn dienstverband hier op 30 juni af. Zoals het er nu voorstaat, keer ik weer terug naar Amsterdam.' AJAX KORT 04-04-2008 w Gehele adidas Ajax-collectie is op voorraad! (ook de AFCA collectie!) Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 CK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 DOOR MIKE VAN DAMME Hoeveel punten had FC Groningen gehaald als het slot op de deur Silva, goaltjesdief Suarez en regisseur Lindgren niet waren vertrokken? Niemand die het weet. Dat het ver trek van Suarez (begin dit seizoen), Lindgren en Silva (in de winterstop) aderlatingen zijn, moge duidelijk zijn. Scout Roy Beukenkamp kijkt met gemengde gevoelens vooruit naar de wedstrijd. 'We stonden er goed voor in de winterstop,' zegt de oud keeper. 'Voor de club en supporters is het heel jammer dat ze weg zijn. Maar ik vind het een compliment dat een club als Ajax ons elftal leeghaalt.' Beukenkamp, zelf oud-Ajacied, is nu vier jaar scout van FC Groningen. In die jaren was hij nauw betrok ken bij het aantrekken van de drie spelers, die nu het roodwit van Ajax verdedigen. 'Lindgren haalden we weg bij Jong Ajax, omdat we vonden dat hij geschikt was voor het spel van FC Groningen,' licht Beuken kamp toe. 'Suarez was al op zijn achttiende topscorer van de beste club van Uruguay. Zijn landgenoot Silva speelde in Rusland en wilde graag terug naar Europa. Hij heeft drie weken bij ons stage gelopen.' Waarom wist FC Groningen deze talentvolle groeibriljanten aan te trekken, terwijl Ajax afgelopen jaren regelmatig spelers haalde, die het niveau niet aankonden. 'Ik kan niets zeggen over de situatie bij Ajax,' zegt Beukenkamp. 'Ik weet wel dat wij met hele korte lijnen binnen de club werken. Als we een goede speler zien, kunnen we heel snel handelen. Dat is bij veel clubs anders.' Welk verschil hij wel ziet tussen Groningen en Ajax: 'Bij ons krijgen de spelers een kans zich te ontwik kelen. Bij Ajax moet een speler er heel snel staan, hoe oud hij ook is. Lindgren is bij ons een heel goede voetballer geworden. Als hij bij Ajax was gebleven, was hij misschien niet zo ver geweest.' Mede dankzij de transfers van Silva, Suarez en Lindgren naar Ajax, wordt het werk van Beukenkamp bij Groningen gemakkelijker. 'Bruno wist destijds niet eens wie we waren, nu zijn we bekender in Zuid-Ame- rika. We hoefden ons niet meer voor te stellen aan Matias Cahais. Hij wist dat een speler via FC Gronin gen naar een topclub als Ajax kan. Betere reclame kun je niet hebben.' John Rooney, het 17-jarige broertje van Manchester United-ster en Engels inter national Wayne Rooney, heeft onlangs zijn debuut gemaakt in het betaalde voetbal. De tiener mocht tijdens het competitieduel van zijn ploeg Macclesfield Town één minuut voor tijd invallen tegen Barnet (3-0 winst). Macclesfield is actief in League Two, het vierde Engelse profniveau. Laten we hopen dat ook Rodney Sneüder, het 16-jarige broertje van, en speler van Ajax B1, dezelfde stap binnen afzienbare tijd kan maken. Als het even kan naar Ajax 1. Met de leegloop in de huidige A-selectie, kunnen we hem goed gebruiken. Maar wordt hij net zo goed als Wesley? Arjen Robben was niet happy dat toekomstig Ajax-trainer en huidig bondscoach Marco van Basten hem niet selecteerde voor de oefeninterland tegen Oostenrijk. 'Ik heb daar zelf niets van gehoord of gezien. Toen ik belangrijk was voor Orapje was er om de haverklap contact. Nu kan ik me het laat ste gesprek met hem niet eens herinneren. Ik vind dat de tech nische staf moet weten wie fit is en wie niet. Ik hoor helemaal niets vanuit Zeist.' Van Basten: 'Robben heeft na zijn laatste blessure pas een halfuurtje gespeeld. Daarom hebben we hem niet opgeroepen. Dat heb ik Arjen uitgelegd. Hij was niet boos, begreep me wel.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 4