Dekker@Jaakke De play-offs GRUYFF FOUNDATION IJSSPORTDAG IN THIALF GROOT SUCCES! CFUIJFF WWW.CRUYFF-FOUNDATION.ORG foundation ajaxlife AJAX KORT 4 W 04-04-2008 X Voor Ajax Life wisselen Ajax'voorzitter John jaakke en onze voorzitter daniël Dekker geregeld publiekelijk van gedachten. Soms heftig, maar altijd met wederzijds respect. Het gaat immers om het clubbelang. Deze keer: Ben iets enthousiastere reactie mag ook wel. Zeker vanuit de supportershoek! De informatie over België is nieuw voor mij, maar ik vind het eigenlijk ook niet relevant. Iedere competitie is weer anders en ik ken hun overwegingen niet. Zie ook niet in waarom het tot scheve verhou dingen leidt. Waar het om gaat, is dat de sterkste Nederlandse ploegen Europees voetbal moeten spelen. Alleen dan hebben we als land een kans in de toekomst weer een rol te spelen. Waarom was Nederland - voorzover ik weet - de enige met play-offs? In de nieuwe opzet van de Cham pions League is het voor ons sowieso al veel moeilijker om ons te kwalificeren Er komt immers een extra kwalifica tieronde tegen niet de minste ploegen. Het belang van UEFA cup voetbal wordt ook groter, omdat er straks meer geld voor dit toernooi beschikbaar komt. De meeste 'kleinere' clubs, maar niet allemaal, waren overigens voor het voortzetten van de play-offs. Dat kan ik mij vanuit hun belang ook wel voorstellen. Maar ja, het gaat hier niet om de Nederlandse competitie, maar om onze vertegenwoordiging op Europees niveau en daar hebben die clubs op termijn eveneens belang bij. De Johan Cruyff Foundation organiseerde op 18 maart 2008, in samenwerking met Stichting StoerWinterweken, een IJssport- dag voor kinderen met een beperking in het Thialf stadion te Heerenveen. Er waren veel activiteiten waar de kinderen aan mee konden doen: schaatsen, curling, sledgehockey, shorttrack, prik sleeën, ijsdansen en het Elfstedenspel. Hierdoor konden de kinderen zelf ervaren hoeveel mogelijkheden en plezier ijssporten hen bieden. Op het ijs werden de kinderen begeleid door verschillende nieuwe en oude bekende Nederlandse toppers uit de schaatswereld en om 11.45 uur werden de kinderen verrast met een spetterend optreden van niemand minder dan Thomas Berge, onder andere bekend van Sterren Dansen op het IJs! Met maar liefst 500 kinderen en een fantastisch team van vrijwilligers en ambassadeurs was het een unieke en zeer geslaagde dag! De Johan Cruyff Foundation zet zich graag in om dit soort unieke evenementen te organiseren maar kan dit niet alleen. Jouw steun is hard nodig om ook in de toekomst kinderen te kunnen laten sporten en spelen. Je kunt ons helpen door donateur of vrijwilliger te worden of een fondsenwervende actie op te zetten. Immers: "Alleen kun je niets, je moet het samen doen" (Johan Cruijff). Beste Daniël, de kogel is door de kerk. De play-offs zijn met ingang van volgend seizoen afgeschaft, althans voor de eerste vijf plaat sen. Het kostte heel wat moeite om het zover te krijgen. Samen met enkele andere clubs keerde Ajax zich tegen verlenging van de play-offs, maar een groot aantal clubs wilde toch door. Het belangrijkste is nu, dat aan het einde van de competitie de kampioen vaststaat en wie mee mag doen met kwalificatie Cham pions League en UEFA cup. Daar voetbal je immers toch het hele jaar voor? Voor ons was het ook belangrijk dat de play-offs nooit enige steun van de supporters hebben gehad. Wat ik mij daar bij wel eens heb afgevraagd is: 'waarom niet?' Om diverse redenen. Sportief omdat het pure competitiever valsing is. In theorie kun je het hele seizoen de tweede plaats bezetten, om daarna alsnog met lege handen te staan. Clubs die een zwaar programma hebben of spelers met interlandverplichtin gen zijn extra in het nadeel. Het is ook niet in het belang van het Nederlandse voetbal dat clubs via de play-offs Europa in trek ken. NAC tegen AC Milan is een leuk affiche, maar echt niet meer dan dat. En ook niet onbelang rijk; wij kopen een seizoenkaart en voor de ontknoping moet wor den bijbetaald. Ik ben blij dat jul lie de mening van de supporters hebben meegewogen. Maar hoe zit het nu ver der in Europa? Ik hoorde dat ze er in België volgend seizoen mee beginnen en dat ook de kampioen nog play-offs moet spelen. Dat geeft mis schien scheve Euro pese verhoudingen? Ik zei toch dat we blij zijn met de afschaffing? Veel meer vreugde is er niet, omdat we altijd al tegen waren en zelfs bij de KNVB zijn langs geweest om dit namens alle clubs in een petitie kenbaar te maken. Goed dat Ajax dat nu ook zelf inziet en ik moet ook eerlijk zeggen dat ik het ook niet anders had verwacht. Die play-offs zijn met totaal verkeerde argumen ten bedacht en vooraf is niets aan de supporters gevraagd. Dan ben ik achteraf best blij maar meer ook niet. Jouw con statering, dat het gaat om verte genwoordiging in Europa boven de Nederlandse competitie, was ook voor ons altijd een punt. De Champions League wordt zwaar der en voor de UEFA cup zal er in twaalf poules een hele competitie gespeeld worden. Dat betekent ook veel meer wedstrijden en vroeger in het seizoen. Best logisch dat daar meer geld voor komt, toch? Gelukkig blijven er in de nieuwe opzet zes Euro pese tickets beschik baar voor Neder landse clubs, dus de wat kleinere ploegen hebben ook nog kan sen. Spelen we met Ajax in de toekomst nu het liefst Champions League of UEFA cup, dat is de vraag... De vraag stellen is hem beant woorden, zegt men wel eens. Wat mij betreft dus retorisch. In het internationale voetbal gaat het in Europa maar om één ding en dat is Champions League. We moeten daar gewoon aan mee doen. Niets meer en niets minder. Ik heb de laatste tijd veel met Marco van Basten gesproken en ook voor hem staat dit (uiter aard) bovenaan. Als we dit jaar geen kampioen worden, dan moet het dus via de kwalificatie. Drie keer is scheepsrecht zou ik zeggen. JOHRn

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 15