15 Jofel x Mokum Geuzenveld JUICHMUZIEK SNACKTEST ajaxlife Completer Extra's Ajax Life gaat Mokum in en legt rasechte Amsterdammers de vraag voor: wat zou je doen als je een dag de baas was bij Ajax? Conclusie? Ajax Life test de snacks in en om de Arena. Deze keer stilden de 'twister fries' van de Burger King onze trek. PHILIPS Zingen, schreeuwen, springen, juichen: het staat er allemaal op. Maar laten we eerlijk zijn. Dat Vak 410 voor sfeer zorgt in de grijze Arena wisten we al. De nieuwe DVD: Vak 410 2006-2007 geeft je de mogelijkheid op een kijkje achter de schermen. I f ABN AMR0 fABN-AMRÖ rAÏN-AMRO Die grote vaan, voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen PSV, of dat grote schip toen Ajax tegen de ploeg uit de Rijnmond speelde. Het staat er allemaal op. En dat niet alleen. Ook de voorbereidingen van de sfeeracties krijgen we te zien. Van een onuitgewerkt idee tot de definitieve sfeeractie in het stadion gedurende de Ajax Marsch. Vak 410 neemt je op hun tweede DVD mee naar de wereld van de tifosi en ultra's. De eerste DVD 5 jaar Vak 410 was leuk. De nieuwe is mogelijk nog completer, omdat er naast stadi- onbeelden allerlei andere dingen op staan. We zien ondermeer een bezoekje aan het Scheepvaartmu seum en het afscheid van de Argen tijnse aanvaller Mauro Rosales, die we in zijn woning aantreffen, vlak voor dat hij naar zijn vaderland vertrekt. Vak 410 2006-2007 bestaat uit de eerste- en tweede seizoenshelft. Beide zijn onderverdeeld per maand, zodat de kijker een goed beeld krijgt van welke sfeeractie wanneer plaats vond. Daarnaast zien we een paar staal tjes fraai camerawerk. Vanuit een soort bewegend panoramashot wordt de gehele sfeeractie in de Arena getoond, voordat Ajax aftrapt tegen de ploeg, die Angelos Cha- risteas overnam. Doeken op Noord en Zuid, vuurwerk, choreografie: prima. AJAX KORT 04-04-2008 Tot slot wordt de bekerfinale tegen AZ uitgebreid in beeld gebracht (inclusief de hele penaltyreeks) en zijn er extra's te vinden, waaronder het afscheid van Mauro Rosales en een 'fuck the playoffs'- actie in het Vondelpark in Amsterdam. Prijs: 10,-. Een fair trade. Eind oordeel: Vak 410 geeft op deze DVD een leuk en compleet overzicht van wat er gedurende het seizoen 2006-2007 op sfeergebied gebeurde. Halen dus! Voordat we afreisden naar het hoge noorden om de wedstrijd tegen SC Heerenveen te bekijken, testten we de twister fries bü de Burger King op Station Bijlmer. Deze gekrulde frieten zijn in drie maten te bestellen: small, medium en large. Daarvoor betalen we ach tereenvolgens €1,50, €1,75 en €2,-. Wij kozen voor de medium-variant. Voor de Heinz fritessaus betalen we €0,35 extra. De twister fries zijn lekker gekruid. Wij proefden iets paprika-achtigs. Prima! Minpunt: de portie koelt snel af. Verder lijken sommige frieten iets te kort in de frituurpan te heb ben doorgebracht: ze zijn wat slap. De redelijke prijs in combinatie met dit gekrulde alternatief voor de doorsnee patat levert een ruime voldoende op. Cijfer: 7. volgens Nick een oplossing kun nen zijn. 'Pomp er wat geld in. Een goede speler mag best wat kosten. Liever één dure, goede aankoop dan een vijftal miskleunen voor minder geld.' De jonge Amsterdammer zou daar naast vaker gebruik maken van de jeugdopleiding. 'Laat meer jeugd spelers doorstromen naar het eerste team. Op die manier hoef je geen spelers te kopen voor in de breedte.' Tot slot vertrouwt Nick ons toe dat een verhoging van het salarisplafond weinig zin heeft. 'Spelers zullen sowieso meer geld blijven verdie nen in het buitenland. Uiteindelijk willen ze toch allemaal een keer de grens over. Dus ik heb m'n twijfels.' Woon je in Amsterdam en ben je er nog geboren ook? Neem dan via mailadres redactie@svajax.nl contact met ons op als je het leuk vindt om een stukje Mokum te vertegenwoordigen. Wij komen graag bij je langs! Iedere Ajax-supporter kent het fenomeen: Ajax scoort en dan horen we een muziekje. Maar zijn we eigenlijk wel tevreden met deze 'juichmuziek'? Voorheen werd het nummer 'Ajax is oké' gedraaid, terwijl we tegenwoordig na elke Ajax-goal een nummer van Madness horen. Misschien is het tijd voor iets nieuws. Laten we met z'n allen wat bedenken. Iedere voetbalclub heeft haar eigen stadiontune. Als er bü FC Volendam een goal valt, klinkt er het hilarische 'Hü zit erin, hü zit erin'- lied. Oké, voor Ajax wellicht niet uitermate geschikt op dit moment, maar wat wel? Gaan we voor 'Bloed, zweet en tranen' of iets originelers? DOOR BORIS DE ZEEUW Nick Roodenburg woont in een appartement aan de Burgemeester Röellstraat in het Amsterdamse Geuzenveld. De achttienjarige Aja- cied zou de echte clubiconen terug proberen te halen naar Ajax als hij het voor het zeggen had. 'Gasten als Piet Keizer, Frank Rijkaard, Jari Litmanen, die laatste twee kun je misschien een rol geven in de trainersstaf. Mensen die verstand van voetbal hebben en de Ajax-historie kennen, moeten terugkomen op verschillende posities. Ook spelers als Nwankwo Kanu en Cla rence Seedorf kunnen Ajax nog steeds versterken.' Verder zou een topaankoop Een doelpunt vieren moet immers goed gebeuren. Smartlappen, techno, filmmuziek of iets heel anders? Ideeën, suggesties, tips, aan- en afraders: het is allemaal welkom. Stuur een mailtje naar redactie@svajax.nl en misschien hoor je jouw favoriete voetbalhymne binnenkort in de Arena.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 13