Uruguayaans wapen ajacied JAAR HISTORISCHE WINNAARS 'RETENUKKERS' VAN HET AJAX-GORNERS 2007/2008 Totaal aantal: HOEKSCHOPPENNEMERS 2. Albert Luque Lymmi 4. Dennis Rommedahl COLUMN V Direct na zijn komst in Amsterdam maakte Luis Suarez naam in het Ajax-shirt. Doelpunten, assists en mooie acties, you name it. Na een wat mindere periode scoorde de aanvaller tegen Willem II drie doelpunten. Het flegmatieke talent uit Uruguay doet het prima in Amsterdam. Een goede corner trappen, blijkt voor de Ajacieden dit seizoen een moeilijke opgave (met de thuiswedstrijd tegen Willem II als uitzondering). Ajax Life sloeg de cijfers er maar eens op na. "Ik denk niet dat Hij momenteel aanspreekbaar is. 158 (28 duels) Onderschept door tegenstander: Ontstane kansen: Niet aangekomen: Goals: Deze cüfers zeggen voldoende. Iets meer dan twintig procent van de corners leverde een doelpoging op. Slechts drie procent eindigde in een doel punt. Van de 26 mogelijkheden is dat niet eens zo'n slecht gemiddelde. Alleen moeten de corners echt beter voor het vijandelijke doel worden gebracht. Elf Ajacieden namen tot op heden een corner. De top vier: Onderschep Tota Niet aangekomen: Kansen: Goals: (Opvallend: 22 corners belandden bij de eerste paal, 8 bij de tweede.) Totaal: Onderschept: Niet aangekomen: Kansen: Goals: Totaal: Onderschept: Niet aangekomen: Kansen: Goals: Totaal: nOnderschepHH Niet aangekomen^ Kansen: 1 Goals: 1 Jouw stem bepaalt de stand, dus blijf je mening geven via www.ajaxlife.nl (zie 'Deel cijfers uit'). Het zijn slimme jongens bü Ja Sportweek, die vragen 't gewoon Zijn broer. Je kan je natuurlijk keihard afvragen of het journalistiek kies is om HennyCruüff te bellen. Hennyen Johan geven elkaar namelijk al een paar jaar geen kusjes meer. Wat Johans broer roept, is ech ter veel meer dan gefrustreerde oorlogstaal. Henny legt de kern van het probleem Cruüff/Ajax in hapklare brokken op tafel. 'Hij wordt omringd door retenlik- kers en kontkruipers, zoals die Derksen. Vrienden die kritiek op hem hebben, zijn z'n vrienden ook niet meer', tekende Sport week op. De redactie durft het te publiceren, omdat Sportweek verstoken is van een lijntje met die berg in Barcelona. In tegen stelling tot Derksen en Jaap de Groot van De Telegraaf. Die hebben bijkans een breedband- lijn van 20mb met de Hollandse Voetbalgod. Jaap de Groot is niet wars van een flink potje kontkruipen. De Groot probeerde zaterdag in z'n krant wederom zijn boezem vriend te verdedigen en deelde Ajax krampachtig op in twee kampen. Het Voetbal- en het Niet-Voetbalkamp. De niet-voet- ballers worden door De Groot betitelt als de ziektekiem binnen Ajax. Johan Derksen en Jaap de Groot... Ze worden net als Cruijff zelden in de Arena of op de Toekomst gesignaleerd, maar bepalen wel de publieke opinie rondom Ajax. Zü maken Cruijffs achterwerk schoon om te voorkomen dat zijn Heilige Gat wordt aangewezen als ziekte kiem. Beste verslaggevers van Sportweek: doe er wat aan! Ernst Jan Wilhelmis DOOR MIKE BOESCHOTEN Het deed pijn aan de ogen. Kennedy, die tegen Excelsior de grootst mogelijke moeite had de bal vanaf de cornervlag goed voor het doel te krijgen. Keer op keer faalde de Zweed met als gevolg een hels fluitconcert van het kritische Ajax-publiek. Siem de Jong verloste zijn ploeggenoot vervolgens uit z'n lijden, maar ook hij bezweek onder de 'cornerdruk' en kreeg de bal niet eens van de grond. Het hoek schoptafereel staat dit seizoen niet op zich. Goed aangesneden hoek schoppen zijn dit seizoen op één hand te tellen. Of valt dat wel mee? In samenwerking met Stats Europe kwam Ajax Life tot onderstaand overzicht. Hier is de conclusie kraakhelder. Perez sticht met zijn corners het meeste gevaar. Kennedy kan het maar beter niet meer proberen. Bijna zeventig procent van zijn inzetten komen bij de tegenstander terecht. Geboden, nieuwe hoek- schoppennemers, eenmaal ander maal, wie biedt? AJAX KORT 22-03-2008 Soms geniaal, soms onbegrijpe lijk. Dat is Suarez. Toch heeft hü zichzelf in z'n eerste Ajax-seizoen al meerdere malen bewezen. Hij kan dus als 'goede aankoop' bestempeld worden. De schwal- bes lijkt hij te hebben afgeleerd. Na een mindere periode gaf In Ajax Life 15 vroegen we jullie in welke Europacupwedstrijd Marco van Basten zijn internationale debuut maakte. Het goede ant woord: Ajax - Olympiakos Piraeus, 14 september 1983 (uitslag 0-0). De volgende leden ontvangen het boek Historische grond: Tim Thomassen (Boxtel), Mick Hersevoort (Nieuwegein), Ruud Wissenburg (Monster), Kees de Zeeuw (Almere), Ewald Hessing (Houten), René Kooij (Rotterdam), Geessienus Ber genia (Borculo), Jeroen Dale bout (Burgh-Haamstede), Ralph Berends (Landgraaf), Sonny Moerenhout (Oosteind). coach Adrie Koster de jonge Uruguayaan het vertrouwen tegen de Tricolores uit Brabant. Drie Zuid-Amerikaanse treffers bevestigden het vertrouwen van de Zeeuwse oefenmeester. Suarez krijgt voor z'n spel tegen de Tilburgers een 7,8. Klaas-Jan Huntelaar kopte knoerthard zijn 27e competitiedoelpunt binnen. Onze topscorer verdient met zijn goal een 7,7. Urby Emanuelson was de derde Ajax-aanvaller tegen Willem II. De linksbuitenpositie lijkt voor de Amsterdammer toch echt de beste stek. Cijfer: 6,8.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 6