Ons dierbaar rood en wit Geen acties meer tijdens seizoenclimax 'We schrokken van Ajax' 'INGEWIKKELD INSTITUUT' UITKAART VOOR SVA-LEDEN Foto 3: SjaakSwart (228 goals) Bron: Ajax beeldarchief Foto 5: Piet Keizer (189 goals) Bron:Guus de Jong Foto 1: Piet van Reenen (273goais) Bron: Ajax beeldarchief Foto 4: Johan Cruijff (271 goals) Bron: Guus de Jong ajaxlife door mike boeschoten Ajax Life diept uit de archieven telkens één thema op. Belangwekkende, nutteloze informatie, om te lachen of om eens bü stil te staan. Deze keer: topscorers aller tüden. Foto 2: Henk Groot (207goais) Ajax was onlangs wederom de dupe van de landelijke politie-acties. Het topduel tegen PSV werd er zelfs voor verschoven, omdat de veiligheid niet gegarandeerd kon worden. Op de foto sticht niemand minder dan Henk Groot gevaar tijdens een competitieduel met DOS op 27 augustus 1967 (4-0). De kopsterke spits speelde zün eerste wedstrüd op 30 juli 1959. H(j scoorde tot en met zijn laatste optreden (26 oktober 1969) liefst 207 keer. Broer Cees, die in nagenoeg dezelfde periode voor Ajax uitkwam, was met 133 goals eveneens een begenadigd schutter. Op plek drie in deze top vijf - weinig verrassend - Sjaak Swart. Met 603 optredens in het eerste elftal is het niet gek dat Mister Ajax veel treffers achter zijn naam heeft staan: 228. Swart deed dat tussen 16 september 1956 en 19 mei 1973. Op de foto laat de rechtsbuiten zijn directe tegenstander van AZ'67 de hielen zien. Piet Keizer mag zich de - op vier na - meest productieve Ajacied aller tijden noemen. De linksbuiten, goed voor 490 wedstrijden in de hoofdmacht, scoorde tussen 5 februari 1961 en 13 oktober 1974 een slordige 189 goals in het rood-witte tricot. Op de foto tekent Keizer voor de tweede treffer in het duel om de Europese Supercup tegen AC Milan (6-0) in 1974. Doelman Vecchi heeft het nakijken. Piet van Reenen voert de top vijf aan. De doelpuntenmachine, van 15 september 1929 tot 18 oktober 1942 Ajacied, vond 273 keer het net. 'Goaltjes-Piet' had daar 237 duels voor nodig. Meer goals dan wedstrijden was één van zijn kenmerken. Met twee caps was zijn interlandcarrière beduidend minder suc cesvol. Van Reenen overleed in 1969 op zestigjarige leeftijd. Johan Cruijff in actie tijdens de Klassieker in het seizoen 1968/69. Op de achtergrond kijkt Willem van Hanegem toe. Nummer '14' is sinds de invoering van het Betaald Voetbal in 1954 degene met de meeste goals achter zijn naam bü Ajax. In 369 wedstrijden bracht Cruijff het Amsterdamse publiek 271 keer in extase. AJAX KORT 22-03-2008 DOOR MIKE BOESCHOTEN De politiebonden ANPV, ACP en NPB kwamen er in de CAO-strijd wederom niet uit met Guusje ter Horst, minister van Binnenlandse Zaken. Zoals eerder dit seizoen, toen Feyenoord-AZ en Ajax-PSV ook al werden afgelast, besloten de vakbonden opnieuw te staken bij het voetbal. Gevolg: extra organisatorische rompslomp, financiële schade en een verziekt voetbalweekend van duizenden liefhebbers. Waarom? 'Wij richten ons niet speciaal op voetbal. Dat is een verkeerd beeld dat de media schetst', probeert Ron Tournier, voorzit ter van de Algemene Nederlandse Politie Vereniging (ANPV). 'Twee dagen voorafgaand aan het voetbalweekend brak Ter Horst de onderhandelingen af. Onze leden wilden actie zien. En niet na twee weken, maar binnen twee dagen. Wij richtten ons op een groot evenement, waarbij veel politie betrokken was. Dat was voor ons de kern. Had de marathon van Rotterdam op het programma gestaan, dan hadden we dat gekozen.' Allemaal leuk en aardig, maar Ajax was nu voor de tweede keer de dupe van deze soap. Het meerdere malen verzetten van top wedstrijden neigt zelfs naar competitievervalsing. 'Kijk, dat dit bij een club als Ajax gebeurt, is logisch', zegt Tournier. 'Daar zijn driehonderd man politie aanwezig tijdens een wedstrijd, terwijl dat bij AGOVV maar twee man is. Wij wilden aandacht voor ons probleem. Een salaris van 1185 euro netto is te weinig voor mijn collega's, die ook nog het risico lopen neergeschoten te worden.' Tournier gelooft niet in competitievervalsing. 'Het is een bij zondere omstandigheid, net zoals extreem weer bijvoorbeeld. De openbare orde bleef gehandhaafd. Of we een alternatief hadden voor het voetbal? Ja, enkele popconcerten stonden op onze lijst, maar daar zat te veel tijd tussen.' En nu? Kunnen we in een mogelijk zinderend competitieslot Ophouden met die onzin! meer van dit soort geintjes verwachten? Het zou immers maar bij één keer blijven. 'Wij hebben de KNVB nooit gezegd dat het maar bij één keer zou blijven. We gaven aan dat het voetbal voorlopig niet in beeld was. Bovendien hebben wij de afgelopen periode dertig a veertig keer actiegevoerd in heel Nederland, waar de gemiddelde burger geen last van had. Het gaat dus niet steeds ten koste van het voetbal. Het is niet ons doel het voetbal te raken. We schrokken ook dat Ajax naar de rechter stapte.' Tournier acht de kans klein dat nog meer acties het voetbal zullen treffen. 'Wij hebben nu een nieuw bod, dat wij voorleg gen aan onze leden. Wij hebben ze verteld, dat er niet veel meer inzit dan dit. Dus de kans is groot dat er geen acties meer plaatsvinden bij het voetbal. Hoe groot? 99,9 procent.' Marketinggoeroe Frank van den Wall Bake reageerde niet verrast op het nieuws dat Henri van der Aat (zie foto) tot algemeen directeur ad-interim werd benoemd. De twee kennen elkaar van Trefpunt, het grootste sportmarketingbureau van Nederland. Henri volgde Frank op en laatstgenoemde werkte hem in. Ze zün goede vrienden. 'Hü kan goed organiseren en heeft affiniteit met sport. Henri kennende stapt hü hier niet in met de ambitie dit tijdelijk te doen. Hü is ambitieus genoeg om deze klus permanent op te pakken. Hoe vaak zien we niet dat een ad-interim ook daadwerkelük wordt doorge schoven naar een permanente functie? Zo bekeken vraag ik me af of het een verstandige zet was hem aan te stellen. Ik had als fan liever iemand met echt voetbalbloed op deze positie gezien. Henri heeft affiniteit met voetbal. Begrüp me goed, geen wanklank over zijn kennis en kunde, maar het gaat ook om uitstraling naar de stakeholders, zoals de supporters en sponsors. Zelf had ik het niet gedaan. Ik ben niet politiek genoeg en zou met iedereen ruzie hebben. Er zün maar weinig instituten zo ingewikkeld als Ajax.' (SZ) Leden van de Supportersvereniging Ajax kunnen tot 28 mei 2008 een uitkaart aanvragen. Om daarvoor in aanmerking te komen, dienen supporters persoon lijk langs te komen bij de Ajax-Supportersbalie op de reguliere openingstijden. Het is niet mogelijk een uitkaart aan te vragen op wedstrijddagen. Je bent verplicht jouw Club Card en geldig legitimatiebe- wüs (paspoort/ID-card of rijbewijs) mee te nemen. Bü de balie nemen we een digitale foto (driejaar geldig) van je en dien je het SVA-uitkaartreglementte ondertekenen. Mocht je dat reglement om wat voor reden dan ook niet kunnen downloaden, dan kun je het ook bü de supportersbalie inzien en ondertekenen. Het aanvragen van de uitkaart is gratis. Wees er snel bij, want er zijn maar een beperkt aantal SVA-uitkaarten verkrijgbaar! Ruim voor aanvang van het nieuwe seizoen wordt de nieuwe supporter Club Card met de uitkaart-rechten opgestuurd. Let op: bij de huidige SVA-uitkaarthouders zal de uitkaart automatisch vervallen als men dit seizoen géén officiële (Europese of nationale competitie) uitwedstrüd heeft bezocht. Op www.ajaxlife.nl kun je het SVA-uit- kaartreglement 2008-2009 downloaden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5