de BOUD'S INN Kj«' tW DUUR GEINTJE TOEKOMST HEITINGA ajaxlife "^1 AJAX KORT Q 22-03-2008 O Michael Bradley is dit seizoen één van de opvallend ste spelers van SC Heerenveen. Met dertien goals is hij niet alleen topscorer van de Friezen, hij is tevens de meest scorende middenvelder van de Eredivisie. De Amerikaan kijkt er naar uit om het tegen Ajax op te nemen en herinnert zich de eerste wedstrijd nog goed. Toen werd het in de Amsterdam Arena 4-1 voor Ajax. iCL f 1 Jan, hoe kijk je terug op jouw Ajax-periode? Wat verwacht jij van de wed strijd van zondag? Wat is jullie kracht momen teel? Zie jij Ajax nog als een top club? Je voorspelling? Kijk op: www.bouds-inn.nl 'Niet bang voor Ajax' DOOR LEX KLOOSTERMAN Ondanks die ruime nederlaag geeft hij zijn team nu een goede kans. Bradley: 'We zijn als team gegroeid. Aan het begin van het seizoen lieten we veel punten liggen. Na vijf wed strijden kwamen we echter in een 'flow' en beter in balans. We heb ben veel bewegelijke voetballers en spelers met vertrouwen aan de bal. Dat zorgt voor problemen bij de tegenstander.' Bradley profiteert als aanvallende middenvelder vooral van de ruimte, die aanspeelpunt Gerald Sibon creëert. 'Sibon is erg belangrijk, hij houdt de bal goed vast. Spelers als Poulsen, Pranjic en Sulejmani zorgen voor beweging onder hem en om hem heen. Als middenvelder zie ik het juiste moment, waarna ik vaak opduik in de spits.' Tegen Ajax hoopt Bradley te bewij zen dat Heerenveen een sterk col lectief is geworden. 'We moeten op het veld laten zien, dat we beter zijn dan zij. Ik vind het een uitdaging om tegen sterke spelers als Gabri en Davids te spelen. Het zal een zware strijd op het middenveld worden. Ajax heeft goede spelers, maar ik ben niet bang. Ik kijk er naar uit om tegen ze te spelen.' Volgend seizoen zal Bradley Nederland waarschijnlijk verlaten. Hij wil zijn contract, dat doorloopt tot 2009, niet verlengen, waardoor de Friezen hem deze zomer hoogst waarschijnlijk zullen/willen verko pen. Een Nederlandse topclub als Ajax ziet hij niet zitten. 'De Nederlandse manier van spelen past niet bij mij, denk ik. Ik vind mezelf een 'two-way midfielder'. Ik val aan en maak doelpunten, maar verdedig ook hard mee en verover veel ballen. In Nederland is het vaak het één of het ander. Er staat een verdedigende midden velder voor de verdediging en een aanvallende middenvelder achter de spitsen. Daarom is het voor mijn ontwikkeling beter ergens anders te spelen. Ik streef naar het hoogste. Het is tijd om de volgende stap te maken.' Bayern München-speler Franck Ribéry schoot in de heenwedstrijd van het UEFA Cup-duel tegen Anderlecht op schitterende wijze de 5-0 tegen de touwen. De Fransman krulde een vrije trap vanaf twintig meter in het kruis. Daarmee won hij een weddenschap van zijn teamgenoot Mark van Bommel. 'Voor de vrije trap zei ik tegen Franck: Flonderd euro voor jou als je scoort, honderd euro voor mü als je mist', vertelde Van Bommel op de officiële website van de club. 'Ik dacht dat ik makkelijk even wat geld ging bijverdienen, maar ik had het mis', aldus de Limburger. Wellicht dat Klaas-Jan Huntelaar met deze methode Albert Luque eens op scherp krijgt als de Sparjjaard weer eens een vrije trap voor zich opeist. (MB) DOOR MIKE BOESCHOTEN 'Hartstikke goed. Ik heb er veel geleerd. Als voetballer en als mens. Dat heeft vooral te maken met de twee extremen, die ik daar beleefd heb. Ik ben in die tijd teruggezet naar kleedkamer twee. Zoiets doet wel wat met je. Toch heb ik mezelf daarna teruggeknokt in het eerste team en uiteindelijk nog de lands titel en nationale beker veroverd in 2002.' 'Dat is moeilijk te zeggen. Ik denk dat het erg te maken heeft met de belangen die er spelen en de stand op de ranglijst. Als Ajax nog kans maakt op het kampioenschap, zullen ze messcherp aan de start verschij nen. Is het al beslist, dan verwacht ik toch dat de spelers een paar procentjes minder gemotiveerd zijn. Dat is alleen maar menselijk.' 'Fred Rutten weet bij zijn ploeg op creatieve wijze altijd de sterke punten naar boven te halen. Boven dien opereert het elftal echt als een éénheid. Dat is hun kwaliteit en de basis van waaruit gevoetbald wordt. Je kunt wel goede spelers hebben, maar ze moeten ook samen goed functioneren. En het stadion hè. Als alle fans er achter gaan staan, kan het spoken in Enschede. Ajax is dus gewaarschuwd.' 'Jazeker, ondanks alle schermutse lingen van de laatste tijd. Dat is een golfbeweging, die bij een topclub als Ajax hoort. Daarbij heeft de club nog altijd de uitstraling en de spelers. Neem Klaas-Jan Huntelaar, Gabri, Heitinga of Bruno Silva. Dat zijn echt toppers.' 'Hoewel ik nog steeds gevoelens voor Ajax heb, voorspel ik een kleine overwinning voor FC Twente.' Gehele adidas Ajax-collectie is op voorraad! (ook de AFCA collectie!) Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 78*1 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 John Heitinga maakt op korte termün bekend waar hü volgend seizoen speelt. Eerder gaf de verdediger nog te kennen zijn beslissing vlak voor het EK te nemen. - Heitinga staat in de belangstelling van diverse clubs, waaronder Atlético Madrid. Zelf wil hü ook graag naar Spapje, zeker na de enthousiaste ver halen van oud-ploeggenoot Wesley Sneüder, die hü laatst een bezoekje bracht. JL 'Ajax is een automatisme. Ik sta 's morgens op en ga weer een dag naar de club. Zo gaat het al mün hele leven', zo liet de ras-Ajacied in het AD weten, Een Ajax-supporter heeft een website opgericht, waarop steunbetuigingen worden geplaatst om JÉkV Heitinga te behouden. De speler zelf stuurde de initiatiefnemer een brief met uitleg. 'Het is geen makkelüke beslissing, maar ik wil zelf wel de uitda- ging aangaan om te zien waar mün top ligt.'(MB) (fl v

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 3