m Trainingspakmysterie NOOIT OP ZONDAG MUI Ajax' rariteitenkabinet BIJLMERBANAAN ajaxlife COLOFON Volgende editie verschijnt vrijdag 21 maart De Ajax-rariteit van deze editie kwam per mail binnen. Een 21-jarige supporter, die op achtja rige leeftijd van een verre oom een trainingsjack kreeg, naar zeggen van een speler, is de verzender ervan. Er kleeft een vraag aan zijn item: 'uit welk seizoen stamt dit jack en welke speler droeg dit pak?' Wat te doen als de bal niet rolt en de arbeidsplicht even niet roept? Ajax Life tipt elke editie boeken en dvd's voor de Ajax-fan. AJAXLIVE Ajax bezoekt ieder jaar een basisschool om het belang van lekker sporten en gezond eten te onderstre pen. Dat doen de Amster dammers met de stichting Scoren voor Gezondheid. Uiteraard was de Ajax Kids Club hierbij aanwezig! Jaargang 15, nummer 15 Vrijdag 7 maart 2008 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015,3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl SPORT MEDIA] Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk Eindredacteur: Mike Boeschoten Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Mike van Damme, Boris de Zeeuw, Onno Willemse, Maarten Dekkers, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl Coördinator: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Stephan Alblas, Bas van Son Prepress: Wazza, Amsterdam Art director: Wazza, Juliette Verberne Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,00, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2008: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV AJAX KORT 07-03-2008 'Als achtjarige Ajacied was het voet balleven op Ajax-gebied mooi. Het succes van 1995 stond nog vers op het netvlies toen een ver familie lid hoogte kreeg van mijn clubliefde. Hij gaf me een trainingsjack met bijbehorende broek (toen uiteraard veel te groot, maar dat deed er niet toe) dat hij 'via via' in bezit kreeg. Het zou een trainingspak zijn van een (ex)Ajax-speler. Ik, als jonge Ajax-fan, vond dat prachtig. Al was ik natuurlijk benieuwd wie er in had gelopen. Een Umbro trainingsjack, naar ver wachting uit 1992 of 1993. Eén van de eerste pakken met het 'nieuwe' logo erop. Op de bijbehorende broek stond spelersnummer 33, de broek is door verhuizingen kwijtgeraakt of in ieder geval onvindbaar. Het spelers nummer staat me goed bij. Welke Ajacied het mooie nummer in dat betreffende jaar droeg, is nog altijd een onbeantwoorde vraag. Overmars misschien? Internetre- search leverde niets op.' Mochten er kenners zijn, die deze rariteitenvraag kunnen beantwoor den. Mail dan met redactie@svajax. nl. De eigenaar van het trainings pakmysterie wordt dan door ons op de hoogte gebracht. i AJAX roemruchte Europa-cup Born N.V. Uitgeversmaatschappij 64 pagina's Verkrijgbaar via antiquariaat Herinneringsboek ter gelegenheid van Ajax' eerste cupwinst in 1971. Journalist Frits Barend beschrijft de glorieuze verovering van Europa en de uiteindelijke vernedering van Panathinaikos op Wembley. Zo lezen we over de dubbelrol van masseur Salo Muller tijdens Ajax- Nendori Tirana, de heisa rondom de live uitzending van FC Basel-Ajax, mogelijke ontvoeringen vooraf gaand aan de wedstrijd tegen Cel tic, boze spelersvrouwen in Madrid en de invasie op Trafalgar Square in Londen. Nostalgie en lekker om terug in de gouden tijd te duiken. Dc OM*** uitgave melde foto-s JS# Het nieuwe Barca Bruna Uitgevers 22,95 - 320 pagina's Interessant boekwerk. Interes sant verhaal over de renovatie van het huidige FC Barcelona. Handboek voor Maarten Fontein en waarschijnlijk de leidraad voor het nieuwe Ajax, als we alle verhalen van Johan mogen geloven. Een Catalaans verhaal over finan ciële en sociale wederopstanding. In Spaqje had men anderhalfjaar nodig voor de renovatie. Of dat tijdspad op Ajax geprojecteerd kan worden lees je in dit boek Raymond Bouwn»" Michel Sleutelbeen Tussen hemel en hok Bobby Haarms en zijn Ajax Uitgeverij Thomas Rap Vanaf 3,- bü de tweedehands afdeling van De Slegte Speciaal ter gelegenheid van de 74ste verjaardag van Bob Haarms een uniek liefdesdocument uit 1995. Op de achterflap lezen we 'Het liefst zou ik tot mijn dood bü Ajax willen werken. En nog voor niets ook, als ik van het gras zou kunnen leven.' Helaas kwam die wens niet uit. Desondanks staat Bob iedere uitwedstrüd op de tribunes. Verplichte kost voor de jongste supporters. Zoals Bob is, zün er maar weinig. FC TWENTE - AJAX Eredivisie Zondag 23 maart, 14:30 uur De voorverkoop is reeds gestart. Vanaf morgen kunnen alle Ajax SCC (voorrang) uitkaarthouders een kaartje kopen. De voorverkoop eindigt op zaterdag 15 maart 18:00 uur. Deze kraker kent een verplichte buscombi. De bussen vertrek ken vanaf ingang Noord B van de Amsterdam Arena. Men onderzoekt de mogelijkheden voor alternatieve opstapplaatsen in de regio van het stadion. Houd daarvoor www.ajax life.nl in de gaten. Je kunt maximaal één kaart per uitkaart kopen. Een omwisselbiljet kost 31,70. AFSCHEIDSWEDSTRIJD JAAP STAM Oosterenk Stadion (Zwolle) Zaterdag 26 juli, 20:30 uur Een wedstrijd die je niet mag mis sen! Je kunt bovendien met eigen vervoer naar Zwolle. Bij het stadion kun je het omwisselbiljet inruilen voor een tribunekaartje. Voor 27,65 kun je er bij zijn! De voor verkoop is reeds begonnen. Als er dan nog kaarten zijn, kunnen uitkaarthouders van de supporters vereniging en alle Ajax SCC (voorra ng)uitkaarthouders vanaf 15 maart een kaartje kopen. De voorverkoop via ticketbox eindigt op 29 maart, 18:00 uur. Basisschool De Morgenster en Holendrecht waren uitgekozen voor deze roodwitte en vooral gezonde inval. Een uur lang stonden de twee Bijlmerscholen op zün kop. Dat kwam vooral door de aanwezigheid van de Ajacieden Urby Emanuelson en Laurent Delorge. Er werd een quiz gespeeld over gezonde voeding en de winnaar ging met een Ajax-dvd naar huis. Alle kinderen genoten daarna van een gezonde appel of banaan en natuurlük ging iedereen op de foto met Urby, Laurent en Lucky! In samenwerking met De Eerste Nederlandsche Voetbalboeken (ENVB).

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 15