Silva op stoom TEAMSPELERS I msj£vi COLUMN Het heeft er alle schijn van dat Laurent Delorge bezig is aan een verloren debuutseizoen bij Ajax. De 28-jarige Belg kampt al vijf maanden met een achillespeesblessure. Hij leeft van dag tot dag en neemt geen risico's meer. 'Voorlopig gaat het de goede kant op.' Winterstopaanwinst Bruno Silva heeft vanaf zijn eerste Ajax-wedstrijd laten zien dat de rechterflank zijn domein is. 'Als ik wil weten wat er bij Ajax speelt, moet ik de Telegraaf kopen', hoor ikjaloerse jour nalisten en zelfs werknemers van de club geregeld zeggen. Die uitspraak legt precies Ajax' achilleshiel bloot. De organisa tiestructuur deugt niet. Niet voor niets constateerde de commissie dat men binnen de club op eilandjes leeft. Bestuursleden, zaakwaarne mers, vage tussenpersonen, directeuren, verenigingsleden, spelers, noem maar op. ledereen heeft zo zijn eigen belang bü een bepaalde informatieverstrek king naar de pers. Maar mensen moeten zichzelf niet belangrüker vinden dan de club. Dan gaat het fout. Als je als vereniging op cru ciale posities niet als een een heid opereert, kun je nooit een goed elftal vormen. Kük naar Gabri. Een speler met duidelüke capaciteiten. Een man die het grote FC Barce lona verliet om het plezier terug te vinden bü Ajax. Gabri is erva ren en daardoor slim. Hij blijft kalm en behoudt over zicht. Daarnaast draagt hü clubpassie met zich mee. Iets waaraan sommige mensen binnen de organisatie best zou den mogen spiegelen, als ik het rapport mag geloven (en dat doe ik juist door de niet malse kri tiek). Gabri werkt zich een slag in de rondte voor Perez. Ook een echte Ajacied, maar weer iemand met andere capa citeiten. Gabri neemt het op voor zijn collega's als een ploeg genoot wordt neergehaald. Gabri uit kritiek alleen binnen de kleedkamer. Gabri ziet precies waar het in het elftal goed en fout zit. Hü kükt geregeld in de spiegel en weet zodoende wat hü wel en niet kan. Dat is best belangrijk als je succesvol wilt zün. In je eentje lukt dat niet. Of je nou Maarten Fontein, Martin van Geel of John Jaakke heet. Je hebt elkaar nodig. Teamspelers met hetzelfde belang. Sander Zeldenrük DOOR SANDER ZELDENRIJK De dagen na Sparta - Ajax (7 okto ber 2007) besefte middenvelder Laurent Delorge dat hij een grens had overschreden. Een lichamelijke, welteverstaan. Hij kon nauwelijks meer lopen door een achillespees blessure. 'Het gevolg van overbelas ting', concludeert hij vier maanden later. Een frustrerend kwetsuur aangezien hij er tijdens de voorbe reiding ook al last van had. Hij liet het Amsterdam Tournament er zelfs noodgedwongen voor schieten. Daags voor de wedstrijd tegen Roda JC schuift hij aan voor een 'stand- van-zaken-gesprekje'. We waren hem bijna vergeten, grappen we. Delorge kan erom lachen. Hij is goedgemutst. De afgelopen week trainde hij met Jong Ajax en dat ging wonderwel goed. Zover kwam hij nog niet eerder in het revalidatiepro- ces. 'Conditioneel lig ik ontzettend achter op de rest van de selectie. Via Jong Ajax ga ik me terugknok- ken bij de selectie. Ze zeggen dat dat net zo lang duurt als je blessurepe riode. In dat geval wil ik gewoon fit aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen beginnen.' "Zo te zien loopt Gabri ah enige weer eens voor meer dan twee" De Ajacied heeft een doorlopend contract tot de zomer van 2009. Zijn bijdrage in dit debuutseizoen beperkt zich vooralsnog tot 4 duels (De Graafschap-uit, SC Heeren- veen-thuis, VVV-thuis en Sparta- uit). Zijn verhaal is duidelijk. Delorge kwam als nieuwe aankoop naar het grote Ajax en wilde zich bewijzen. Daarin dreef hij door. De achillespees protesteerde name lijk niet. 'Maar nadat het in de voorbereiding fout ging, wilde ik te snel aanpikken bij de groep.' Oorzaken zocht hij, maar vond hij niet. 'Zooltjes, nieuwe schoenen. Ik vond niets. Dit is overigens geen doorsnee achillespeesblessure. Bij mij zit het vier centimeter lager. Het is de aanhechting tussen achil lespees en hielbot. Dat is een lastig verhaal. Meestal begint zoiets bij je kuit. Die heb ik nu door kracht training sterk gemaakt. Wat ik al zei, het gaat voorlopig de goede kant op, maar ik zal stap voor stap moe ten proberen dit seizoen nog aan te haken. En dan heb ik het nog niet eens over de concurrentie. Zover durf ik niet vooruit te kijken.' AJAX KORT 22-02-2008 Laurent Delorge zit met zijn gedachten al bij het nieuwe seizoen Dagdromen met Delorge Af en toe zien we zelfs een vleugje 'Trabelsi in zün beste tüd' terug in Bruno en dat is een prettige waarneming. Met inzet en passie komt de Uruguayaan graag mee naar voren. Zijn aanvallende spel in de gewonnen wedstrijd tegen Sparta werd door jullie daarom met een 6,7 beloond. Heitinga was tegen Sparta volgens jullie de absolute uitblinker. 'Onze John' kreeg maar liefst een 8,6 als gemiddeld cüfer. Het Ajax-icoon maakte tevens twee fraaie doelpunten, kortom: Heitinga blüft zich goed ontwikkelen. De onvermoeibare Gabri sleepte een 8 binnen en de andere winteraankoop Rasmus Lindgren scoorde zün eerste doelpunt sinds hü overkwam van FC Groningen. Lindgren hield tevens routinier Davids op de bank; de Zweed doet van zich spreken in het wit-rood-wit. Jouw stem bepaalt de stand, dus blijf je mening geven via www.ajaxlife.nl (zie 'Deel cijfers uit').

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 6