De Johan Cruyff Foundation laat kinderen sporten en spelen (7 cruijFF cruijfp Voor meer informatie zie www.cruyff-foundation.org ajaxlife De commissie gaf zondag tekst en uitleg over het rapport met aanbevelin gen. Maar wat vinden de fans? Ajax Life legde drie supporters evenzoveel stellingen voor. Johan Cruijff schreef afgelo pen maandag in zijn column, dat Ajax hem bewust op af stand houdt. Laat Cruijff zijn gang gaan en Ajax redden. Daniël de Vries (22)'Cruijff zegt dat hij de problemen kan oplossen, dan moet hij vooral de kans krijgen. Er moet sowieso wat gebeuren. Als ik kijk naar de huidige directie, daar kan ik me als Ajax-fan niet mee identificeren. Ook met de helft van de spelers niet. Laat Cruijff zich maar bewijzen.' Ajax moet van de beurs. De commissie Coronel komt acht jaar na de Commissie 2000, die eveneens de club doorlichtte. Stop met die com missies! foundat'jn "Je denkt er niet altijd bij na, maar als je de mogelijkheid hebt om iets voor een ander te doen, dan moet je dat doen" (Johan Cruijff) foundation AJAX KORT 4 W 22-02-2008 X DOOR MIKE VAN DAMME Bernard Meiresonne (38): 'Cruijff kan veel ervaren spelers en mensen voor het kader in zijn kielzog meenemen. Ik denk dat veel mensen wel voor en met Cruijff willen werken. Het is alleen de vraag in wat voor rol hij dan moet terugko men. Dan eerder als voorzitter dan op het veld. Ik vind zijn analyses de laatste tijd niet zo sterk.' Gabriella Gravemaker (16): 'Cruijff heeft vaak een grote mond, dus misschien moet hij eens laten zien wat hij zelf kan. Hij heeft verstand van voetbal, dus ik denk dat hij het wel goed zou doen.' Gabriella: 'Ik heb geen verstand van de beurs. Ik weet alleen dat het niets met voetbal te maken heeft. Dus van mij mag Ajax van de beurs. De Vries: 'Ajax moet weer een echte vereniging worden en geen NV blij ven. Ook al merk je niet veel van de beurs, het is toch een gevoel dat niet klopt. Ik heb zelf ook twintig aande len, die ik ooit voor mijn verjaardag Krijgt Cruijff van de Ajax-supporters net zo'n groot applaus als hij de hand doek eindelijk mag oppakken? heb gehad. Ik heb er niets mee. En ik las dat de beurs de laatste jaren helemaal niets heeft opgeleverd.' Bernard: 'De beursgang voegt niets toe. Er zijn andere manieren om geld te verdienen. Kijk naar Feyenoord, daar doen ze het heel anders. Ik weet niet hoe hard Ajax kapitaal nodig heeft, maar van de beurs wordt de organisatie in elk geval niet beter.' Bernard: 'Het is nooit verkeerd om advies van buitenaf te vragen. Ik voel er wel wat voor om wat andere commissies op te heffen. Ik begreep dat er veel wordt over legd, maar weinig echt wordt besloten. Er moet meer leiderschap komen, mensen die zelf beslissingen durven te nemen.' Gabriella: 'Het is goed als de waar heid boven water komt. Maar ik vind dat de problemen ook wel gevonden moeten kunnen worden zonder commissie.' Daniël: 'Deze commissie heeft volgens mij wel een goed rapport gemaakt, al heb ik niet alles gelezen. Zo'n commissie zorgt misschien intern voor onrust, maar het gaat natuurlijk ook niet goed met de club. Alle titels gaan naar Eindhoven. De commissies zijn dus nodig. Als het moet, mag er morgen weer één komen.' Vrf JOHRn

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 13