nterview 13 AIAXLIFE Paspoort Paspoort Paspoort Paspoort Paspoort vrijdag 22 december 2006 Naam: Jaap Stam Geboortedatum: 17 juli 1972 Woonplaats: Kampen Beroep: Voetbalprof Burgerlijke staat: Gehuwd, 2 zoons (tweeling van 3 jaar), 2 dochters (6 en 8 jaar) Bij Ajax sinds: 1 juli 2006 Jaap Stam toont maximale inzet tegen Excelsior. Even later ontfutselt bij Guillano Grot de bal. Naam: Erik Diepeveen Geboortedatum: 14 februari 1966 Woonplaats: Veenendaal Beroep: Filiaalmanager Burgerlijke staat: Gehuwd, 2 dochters (4 en 7 jaar) SVA-lid sinds: 8 juni 1999 Seizoenkaart: Nee tactiek. Ze doen er alles aan het ons zo moeilijk mogelijk te maken. Bijvoor beeld door onze vleugelspitsen uit hun ritme te halen en in te zakken zodat de ruimtes klein wordenTegen F C Twente was het onze eigen fout. We begonnen te slap waardoor zij veel ruimte kregen om te spelen. Dat is moeilijk zomaar om te buigen.' Erik: 'Moet Ajax zich in de winterstop versterken?' Jaap: 'Ajax heeft een goede selectie, met fantastische spelers. Maar een selectie Naam: Liesbeth Klijn Geboortedatum: 6 oktober 1972 Woonplaats: Almere Beroep: Ordervoorbereider Burgerlijke staat: Samenwonend, 2 zoons (6 en 9 jaar) SVA-lid sinds: 1 juli 2003 Seizoenkaart: Nee kan nooit breed genoeg zijn. De trainer moet spelers ook rust kunnen gunnen.' Rob: 'Wat vind je van de nieuwe aan koop Leonardo Jaap: 'Is dat al rond? Ik heb er alleen de kranten over gelezen, verder weet ik niks.' Robbie: 'Maar wat vind je van hem? Wel een driftkikkertje, hè!' Jaap: 'Dat wel. Maar dat maakt niet uit. Het is een technisch goede speler en ik denk ook wel een doorzetter.' Ajax Life gooit de uitkomst van de UEFA Cup-loting in de groep: Ajax - Werder Bremen. Jaap (breed grijnzend): 'Ja? Leuke wed strijd.' Erik: 'Poeh, dat is een hele zware. Dat wordt lastig.' Rob: 'Wel een mooie wedstrijd!' Jaap: 'Eerst uit, of thuis?' Uit Jaap, dat is het 'voordeel' van de twee de plek in de groep. Rob geloof het wel en wil belangrijkere dingen weten. Rob: 'Je bent al één keer kampioen van Nederland geweest, gaat dat dit seizoen weer gebeuren?' Jaap: 'Dat hoop ik wel! Ajax moet altijd voor de titel gaan, daar is de hele club op gericht. Het verschil met PSV is, dat die ploeg wél altijd de punten pakt, ook al speelt het niet altijd even goed. Ajax legt de nadruk op aanvallend voetballen, druk zetten en goed positiespel.' Rob: 'Vond je het niet vervelend om zo verdedigend te moeten spelen bij PSV?' Jaap: 'Toen ik daar speelde, hadden we een elftal dat veel aanvallender was in gesteld. Nu verdedigen ze en gokken op de spitsen. Ze weten dat er altijd wel een doelpunt valt.' Erik: 'In drie weken staat Ajax ineens al acht punten achter.' Jaap: 'Dat wil niets zeggen. Vorig jaar bij AC Milan stonden we halverwege tien punten achter op Juventus. Op het einde hadden we die achterstand goed kunnen maken. Op een gegeven moment be droeg het gat slechts drie punten. Het lukte uiteindelijk niet, omdat we in be paalde wedstrijden alsnog punten lieten liggen. Maar we zijn dus niet kansloos met zo'n achterstand. Het belangrijkste Naam: Rob Cornet Geboortedatum: 19 april 1941 Woonplaats: Amsterdam Beroep: Gepensioneerd (was: Inkoper) Burgerlijke staat: Gehuwd, 2 dochters (34 en 38 jaar), 3 kleinkinderen (4, 5 en 7 jaar) SVA-lid sinds: 1992 (lidnummer: 4846) Seizoenkaart: Ja (vak 119) is zelf te blijven winnen en hopen dat de nummer één af en toe punten laat lig gen.' Liesbeth: 'Wat vonden jullie van de hele aandacht rondom de incidenten met Pe rez en Sneijder?' Jaap: 'Ik kreeg daarna sterk het gevoel dat iedereen op ons let, ook de scheids rechters. Alles wat een overtreding kan zijn, daar fluiten ze voor.' Erik: 'Wat vind je van de scheidsrechters in Nederland?' Jaap: 'Temmink is de beste. Laat ik er voor de rest maar niet teveel over zeg gen. In het begin van dit seizoen kreeg ik een aantal gele kaarten, die ik niet te recht vond.' Erik: 'We worden als club heel erg ge zocht.' Jaap: 'Ik maak het nu van dichtbij mee. Als er bij Ajax iets gebeurt, wordt het twee keer zo groot uitgelicht als bijvoor beeld bij PSV. Dat is écht zo.' Robbie: 'Wat vind je van Henk Ten Cate?' Jaap: 'Dat is een goede trainer voor Ajax. Hij zit er bovenop, weet wat-ie wil. Ook naar de spelers toe is hij heel direct, open en eerlijk. Als een speler iets fout doet, spreekt hij hem er op de man af op aan. Zijn trainingstof spreekt me ook erg aan. Hij is heel betrokken, een echte perfectionist. Het kan eigenlijk nooit goed genoeg zijn.' Liesbeth: 'Hij valt jullie ook niet af in de media.' Jaap: 'Voor de camera's laat hij zich in derdaad niet zo uit, zoals hij later in de kleedkamer wel doet. Daar krijgen we echt wel te horen wat er fout is gegaan. Ik vind ook dat zulke dingen binnenska mers moeten blijven. Dat doet hij uitste kend.' Liesbeth: 'Wanneer komen tegenstan ders weer met angst in de benen naar Amsterdam?' Jaap: 'Dat moeten we afdwingen. Maar onze instelling is sinds het begin van het seizoen al veranderd. Na Roda-uit (2-0, red.) zou de enige manier om van Ajax te winnen, op basis van mentaliteit zijn. Dat soort verhalen gaat een eigen leven leiden. We hebben daarna in bepaalde wedstrijden laten zien dat die conclusie helemaal niet opgaat. Bovendien wordt er nogal eens vergeten dat ook de tegen standers heel goed kunnen voetballen. Je tikt niet zomaar iedereen even van de Ajax Life: 'Jongens, tijd voor een slot vraag' Rob: 'Wat zijn je plannen voor de toe komst?' Jaap: 'Ik bekijk het van jaar tot jaar: blijf ik fit, hoe voel ik me, wat wil de club Rob: 'Ga je nog afbouwen bij FC Zwol le?' Jaap: 'Haha, nee. Na Ajax is het echt ge daan. Op dit moment voel ik me goed. Maar als het niet meer gaat, stop ik er zelf mee. Een trainer moet straks niet zeggen: "Nou Jaap, kom hier naast me zitten, het is mooi geweest." Die eer wil ik aan mezelf houden.' Rob: 'En na het voetballen?' Jaap: 'Trainer? Nee, dat ambieer ik niet. In de scouting lijkt me heel leuk. Talent ontdekken en af en toe in het buitenland kijken. Ik kijk er vooral naar uit mijn ei gen tijd te kunnen indelen. Ik wórd al zoveel jaren geleefd. Elke keer wordt ge zegd wat voor kleren ik aan moet trek ken, hoe laat ik naar bed moet, wat ik moet eten. Ik ben nu 34 en heb een ei gen gezin. Dan is het toch prettig straks tijd voor onszelf te hebben.' Naam: Robbie Hoeks Geboortedatum: 12 januari 1966 Woonplaats: Oss Beroep: Schilder Burgerlijke staat: Gehuwd, 2 zoons (11 en 13 jaar) SVA-lid sinds: 29 januari 2002 Seizoenkaart: Nee

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 13