Fanzone 17 De majesteit weet alles van de Cruyff Courts Koop het nieuwe Delftsblauwe tegeltje met korting! Dekker@Jaakke Doe of je thuis bent AIAXLIFE |PostvalH^ een Kunje n je moet" fiet Samendoen crutjFP Voor Ajax Life wisselen Ajax' voorzitter John Jaakke en onze voorzitter Daniel Dekker publiekelijk van gedachten. Per mail gaan ze in discussie. Soms heftig, maar altijd met wederzijds respect. Het gaat overigens over niets anders dan onze club. Deze keer: de uitsupporters. vrijdag 17 november 2006 SS Postvak IH echt een laatste redmiddel zyn. cruijff foundation foundation Johan Cruijff Een delegatie met koningin Beatrix, Johan Cruijff, vertegenwoordigers van VWS en vooral heel veel kinderen openden op Aruba en de Neder landse Antillen drie Cruyff Courts. Doel: gezamenlijke sportplekken én ontmoetingsplaatsen creëren voor de bevolking. De Cruyff Courts op de eilanden wor den volledig gefinancierd met mid delen van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. De Cruyff Foundation zorgt voor de uitvoering. De veldjes moeten functioneren als een centrale plek waar iedereen kan sporten en elkaar kan ontmoeten. De Foundation stimuleert dan ook dat alle groepen uit de samenleving hierbij betrokken zijn. Dus naast overheids instellingen juist ook de bewoners, sportwerkers en bovenal de kinderen van scholen en sportverenigingen uit de buurt. Op 6 november openden Hare Majes teit de Koningin en Johan Cruijff het eerste Cruyff Court op Aruba. Het enthousiaste publiek zag een openings- toernooi met meisjesteams, waarna het winnende elftal werd gehuldigd met een rondrit over het eiland, in drie open auto's. De officiële ingebruik name werd door koningin Beatrix en Johan Cruijff samen verricht. Cruijff en de aanwezige medewerkers van de Johan Cruyff Foundation hadden die maandag ook een privé-ontmoeting met Hare Majesteit de Koningin. Daar bleek ze alles te weten van de bedoelin gen van de Cruyff Courts en de waarde hiervan voor de verschillende eilanden. De voldoening van de lokale betrok kenen bij dit project was opvallend. Vol trots volgden zij de opening en genoten zichtbaar. Zoals Shulaika Lee bijvoorbeeld, de beheerster van het park Jaburibari, waar het Cruyff Court Aruba Veld ligt: 'Het is gewel dig dat het veld nu klaar is. We zijn er echt enorm trots op, net als op de rest van het multifunctionele sportpark. Hare Majesteit de Koningin gaf me het best denkbare compliment. Zij zei namelijk dat dit een van de mooiste openbare sportplekken is, die zij ooit heeft bezocht.' Ook Dochi Lee, een van de initiatiefnemers en direct be trokken bij het project, zei dat het een van de mooiste dagen uit zijn leven was geweest. 'Een droom die eindelijk werkelijkheid wordt.' 'Alleen kun je niets, je moet het samen doen.' Deze mooie uitspraak brengt Johan Cruijff met zijn Foundation iedere dag weer in praktijk. Samen met zoveel mogelijk organisaties wordt jeugd op alle mogelijke manieren gesti muleerd te gaan sporten. De Cruyff Courts op de Nederlandse Antillen en Aruba zijn hier een goed voorbeeld van. Leden van de Supportersvereniging Ajax kunnen deze fraaie tegel met liefst 20 procent korting kopen. Je betaalt geen €14,95, maar slechts €11,95. Wat je moet doen om te bestellen? Vóór 5 december 2006 naar www.cruyff- foundation.org/club surfen, naar de webshop gaan, het tegeltje in je win kelmandje plaatsen en de couponcode AJAX6 invullen. Met de aanschaf van het tegeltje steun je de Cruyff Foundation en word je tevens lid van de Johan Cruyff Foundation Supportersclub. De meisjesteams betreden trots het Cruyff Court op Aruba om het sportief in te wijden. 'Samen spelen, samen winnen en samen verliezen.'Johan Cruijff reikte de prijzen uit aan de meisjesteams bij de opening van het Cruyff Court Aruba Veld. Zoals zo vaak gaat het niet alleen om de regel, maar veel meer om de uitvoering. Daar zit 'm nu net de kneep. Als we wel regels afspreken Ha John, Vreselijk zeg, al dat gedoe rond de wedstrijden tegen FC Utrecht en Feyenoord. Het seizoen Is nog maar net begonnen en de problemen Ujken zich al op te stapelen. Wat te denken van de bespiegelingen van Jan Willem van Dop van FC Utrecht, die doodleuk voorstelt om de fans maar thuis te houden. Er zijn toch duidelijke afspraken met de KNVB over het gedrag op de tribunes? Alleen daarom al vond ik 't een hele rare opmerking, wat vind jij? Ben ik helemaal niet voor, om de supporters thuis te laten. Dat moet Wedstrijden zonder supporters van de tegenstander zijn lang niet zo gezellig en sfeervol. Bovendien vind ik een dergelijke maatregel een brevet van bestuurlijk onvermogen. Omdat je zelf te schijterig bent (want daar komt het op neer) om de regels te handhaven, zoek je maar de weg van de minste weerstand. Maar het belangrijkste is dat onze supporters ons ook in staat stellen om dit standpunt te blijven verkondigen. Heel simpel betekent dat dus dat wij ons moeten gedragen. Mee eens. Ik denk ook dat het thuislaten van supporters het begin van 't einde zou kunnen zijn. Wat zijn wedstrijden nog zonder supporters? Maar wat kan er gedaan worden aan het handhaven van de regels Ondanks de spreekkoren in Utrecht en bij Feyenoord ging de wedstrijd gewoon door. Hoe ligt dit nu eigenlijk bij onder andere de KNVB? Zo weet toch niemand meer waar 'ie aan toe is? maar ons daar niet aan houden, dan weten de clubs en supporters zo langzamerhand ook niet meer waar ze aan toe zijn. Je kunt het de clubs misschien nog niet eens zo kwalijk nemen dat ze zichzelf niet te kort willen doen. Daarom juist ligt er een grote taak voor de KNVB en daar is niet alleen beleid voor nodig, maar ook moed. Duidelijk. Laten we maar hopen dat het in de Arena nooit nodig zal zijn. Ik denk aan de ludieke spreekkoren, doorspekt met humor zoals we die vroeger hadden. Gelukkig ontbreekt het bij onze supporters niet aan creativiteit.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 17