Ajax kort 9 Klaas naar de Kuip? Twee keer Ajax - ADO nu Twee keer Ajax - ADO toen Hij speelt niet altijd. Middenvelder Olaf Lindenbergh (32) is echter de laatste die daar een probleem van maakt. Op dit moment ben ik tweede of derde keus 1 AJAXLIFE i//cook Door Sander Zeldenrijk Door Jeroen de Laat vrijdag 6 oktober 2006 Klaas-Jan Huntelaar is binnen vier weken wedstrijdfit en misschien nog wel sneller. Dat meldt clubarts Edwin Goedhart desgevraagd aan Ajax Life. Twee dagen voor de wed strijd tegen FC Utrecht verzwikte de spits zijn enkel en moest hij met een dik pak ijs om het gewricht van het trainingsveld. De opgelopen schade: een verrekte enkelband. 'Dader'Jan Vertonghen kon er niets aan doen, maar sloeg het tafereel beteuterd gade. 'We gingen meteen naar het ziekenhuis om te kijken of er nog meer beschadigd was', zegt Goedhart. 'Het leek mee te vallen. Om er zeker van te zijn dat we niets over het hoofd zagen, lieten we op zaterdag een MRI-scan maken.' De Ajacied zou fit moeten zijn voor de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen (28 oktober). Bij een voorspoedi ger herstel lonkt de Klassieker tegen Feyenoord (22 oktober). (SZ) Olaf de Onverstoorbare Natuurlijk baalt Lindenbergh dat hij in het begin van dit seizoen weinig speelt, maar chagrijnig is hij niet. De nuchtere Noord-Hollander houdt er niet van om de makkelijkste weg te kiezen en beseft dat hij bij Ajax nog harder voor een ba sisplaats moet knokken. 'Ik kan uit de voeten als controlerende middenvelder, linkshalf, linksback en centrale verdedi ger. Op dit moment ben ik voor alle po sities alleen tweede of derde keus,' lacht hij relativerend. Na de verloren uitwedstrijd tegen Roda JC kreeg de controlerende middenvel der als één van de weinigen een compli ment van zijn trainer. De vervanger van Roger deed het goed en bracht controle en organisatie op het middenveld. Ik communiceer op dit moment misschien wat makkelijker dan de Spanjaarden. Maar goed, als je naar Ajax vertrekt, weet je dat je omgeven wordt door 24 min of meer gelijkwaardige spelers. Dan is het logisch dat een trainer kiest voor nieuwe spelers die hij zelf aantrok. Ik moet gewoon zorgen dat ik fit blijf, goed speel in het tweede elftal en ver volgens zo snel mogelijk die omslag kan maken.' Hoewel hij in de eerste uitwedstrijd tegen NAC in de basis begon als ver vanger van linksback Urby Emanuel- son, ligt zijn voorkeur op het midden veld. Lindenbergh mag dan ogen als een mager mannetje; je moet hem minstens twee keer zien te passeren. 'Een inval- Meerse helden De loting voor de derde ronde van de KNVB Beker kon niet irritanter voor de Amsterdamse politie. Ajax speelt op donderdag 9 november thuis tegen ADO Den Haag. Ge zien de problemen tussen beide har de supporterskernen zat niemand op deze speling van het lot te wach ten. Dit duel vergt extra voorzorgs maatregelen, zoals meer politie-in- zet. Het feit dat beide clubs vorig seizoen overeenkwamen twee jaar geen supporters mee te nemen naar de uitwedstrijden, doet daar niets aan af. ADO haalde de derde ronde door Tiirkiyemspor te verslaan. Dat duel werd ook in de Arena gespeeld, zonder Haagse aanhang. Buiten de poorten zag het blauw van de po litie. Om de overurentabel van de sterke arm nog eens extra te belas ten, staat 25 oktober het competi- tietreffen tussen Ajax en ADO op het programma. Ook hier zijn geen Haagse fans welkom. Ajax plaatste zich voor de derde ronde dankzij een 2-5 overwinning bij de reserves van RKC Waalwijk. Best handig als je een goede vriend hebt om het bankzitten wat dragelijker te maken, zoals Olaf en Kenneth. beurt vind ik lastig. Vooral tijdens de tweede helft. In de rust maakt het niet zoveel uit, want dan begint iedereen weer opnieuw. Ik denk dat Ajax met Stam, Heitinga, Vermaelen, Gabri en Perez genoeg spelers in huis heeft die fysiek mee kunnen. Soms zie ik dat ie mand zijn been intrekt. Dat irriteert me wel en daar praten we in een nabespre king dan over.' Heb je geen spijt dat je bij AZ bent vertrokken, is een vraag die hem de laat ste tijd geregeld op straat gesteld wordt. Zijn antwoord is simpel: 'Nee. Zoals ik al zei, ik wist dat er bij Ajax gelijkwaar dige spelers zouden rondlopen. Dan kun je wel op een lager niveau gaan voetbal len om wekelijks te spelen, maar sportief wil ik toch het hoogste. Ik hoop op zo veel mogelijk speelminuten. In voetbal kan het volgende week zó weer anders zijn,' aldus de ervaringsdeskundige. Vier decennia geleden veroverde een gouden generatie de harten van de Ajax-fans. Ajax Life dook de archieven in en maakte een selectie van de meest opmerkelijke gebeurtenissen van het seizoen 1966- 1967. In dit nummer: 27 september tot en met 5 oktober 1966. Wim Suurbier verliet op 27 september het trainingskamp van Ajax, dat zich in Zeist voorbereidde op het Europa Cup-duel met Besiktas. De rechtsback leende de auto van trainer Rinus Mi- chels om zich op tijd te kunnen mel den bij het militaire voetbalelftal. De Nederlanders oefenden tegen de Belgi sche soldaten. Suurbier hoefde slechts een kwartiertje mee te doen. Voor de uitwedstrijd tegen Besiktas op 5 oktober haalden de Ajax-reserves Prins, Hulshoff en De Wolf de woede van de Turkse aanhang op de hals. Het drietal bleef provocerend langs de rand van het veld staan, nadat de rest van de spelers alweer de kleedkamers had op gezocht. Een regen van lege flesjes werd naar hun hoofd geworpen. Voorzitter Jaap van Praag had het tij dens de wedstrijd zwaar. 'Ik had het de laatste minuten niet meer. Ik ben maar weggelopen. Wat zat ik in de rats toen het 1-0 voor die Turken werd,' beken de de preses na de met 1-2 gewonnen wedstrijd. 'In mijn zenuwen brandde ik met mijn sigaret een gat in de broek van mijn buurman. Het was geloof ik een generaal met allemaal goud op zijn schouders.' Uit tegen Besiktas is altijd een heksenketel, met veel meer militaire politie dan ballenjongens langs de lijn. Ajax won wel, met 2-1. Het was in meerdere opzichten een ge denkwaardige avond. Want vlak voor dat Ajax opsteeg van het vliegveld in Istanboel, werd er een trieste medede ling gedaan. Tijdens het duel was een inspecteur van politie door een kanon- nade van lege flessen in het roerige Ali Sami Yen-stadion aan het hoofd ge raakt en later aan zijn verwondingen bezweken. 38 Jaar geleden speelden Ajax en ADO, in juni 1968, een enerveren de bekerfinale voor volle tribunes in het uitpuilende Zuiderpark. Toen malig AD O-rechtsback Theo van der Burch onthulde onlangs in het AD dat hij destijds in de interesse van Ajax stond. Hij had het niet zo op de club. 'We speelden de laatste competitiewedstrijd tegen elkaar en als zij zouden winnen, speelden wij als bekerfinalist Europees. We had den écht een goed elftal, maar lieten ze winnen. Een kwartier voor het einde van de bekerfinale stonden wij 2-1 voor. "Jullie het kampioen schap, wij de beker," zeiden we. Maar daar wilde Ajax niets van weten. Dus trokken we een streep op de middenlijn. Verder kwamen ze niet meer. En wij wonnen de beker.' Van der Burchs tegenstander was Piet Keizer. 'Speelde ik altijd goed tegen, want dat was één van de weinige ke ren dat je in de krant kon komen.' Hedwiges Maduro ploetert zich langs Jong RKC' ers. De midden velder scoorde een van de vijf Ajax- treffers in de tweede ronde van de KNVB Beker.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 9