met Babel Ajax kort 3 1 De macht van eendracht (Babbelen Ajax wint verdiend in Domstad Ajax Life had dit duel speciale aandacht voor Zdenek Grygera. De verdediger vormde samen met Jaap Stam het centrale defensieve blok van Ajax. Henk ten Cate toonde zich een gelukkig man na afloop van het beladen duel bij FC Utrecht. De ploeg van trainer Foeke Booy was op diens eigen stokpaardje afgetroefd: strijd. AJAXLIFE c BOUD'S INN „io% korting vrijdag 6 oktober 2006 Henk ten Cate posteerde Ryan Babel in de tweede helft van de UEFA Cup-wedstrijd tegen IK Start in de spits. Tot zijn eigen verrassing, zo bleek. De Ajacied was na rust als enige trefzeker. Ryan, gefeliciteerd! Je weet waarom we hier staan? 'Dankjewel. Ja. (lachend) Babbelen met Babel, toch?' Klopt. Waarom gaf je Markus een tik op zijn billen na het rustsignaal? 'Dat waren complimenten. Die twee doelpunten had hij even nodig.' Wanneer stond jij voor het laatst in de spits? 'Vorig seizoen, uit tegen PSV (oktober 2005, red.). Ik wist vooraf niet dat dit ging gebeuren.' Er was een moment dat je inhield, terwijl je alleen op de doelman af kon gaan? 'Ik kreeg de bal diep. Van wie weet ik niet, maar toen ik naar de bal keek werd ik verblind door de stadionlichten. Opeens stuiterde de bal voor me en was de keeper er al. Vandaar.' Het duel van Grygera Gewonnen grondduels: 12 Onbesliste grondduels: 5 Verloren grondduels: 5 (met de 2-2 tegenover Fortuné) 15 Gewonnen luchtduels: Onbesliste luchtduels: 4 (waaruit één corner tegen in extra tijd) 0 Verloren luchtduels: Goede lange pass: 4 Slechte lange pass: 1 Goede korte pass: 16 Slechte korte pass: 1 Overtredingen: 2 Boos: 1 (op de arbiters van dienst na toekennen strafschop) V J Grygera is boos, Van Egmond is de weg kwijt. Had na Roda JC-uit verdediger Pa Ma- douh Kah in de catacomben nog het hoogste woord, nu was Kenneth Perez de gevierde man met z n beslissende goal. 'Voor de camera heb ik alle clichés geroepen die ik kon bedenken. Fantas tisch!' lachte hij. Toch was de overwin ning in Nieuw Galgenwaard vooral een goede teamprestatie. Ajax had een uur lang controle over het duel en begon geconcentreerd en scherp. Een van de opvallende controleurs volgden wij: Zdenek Grygera. Met Stam hield hij om beurten spits Fortuné in de gaten. 'We hadden dezelfde afspraak als tegen IK Start, dat ook met één spits speelde. Eentje ervoor eentje erachter. In de tweede helft gooide Utrecht er een spits bij. Toen werd het één tegen één.' De ploeg verloor de regie kortstondig na de discutabele penalty, in de 77ste minuut. Grygera: 'Ik liep zo'n tien me ter van het duel vandaan. De overtre ding was zeker buiten het zestienme tergebied. Normaal ben ik een rustige jongen, ook in de wedstrijd. Nu was ik boos. Eén minuut daarvoor waren alle Ajax-spelers kwaad. Toen was de straf schop voor ons (met Ryan Babel, red). Dan was het duel klaar geweest. De scheidsrechter gaf Utrecht weer kracht en energie met deze penalty. Grygera is eerlijk over de 2-2. Hij verloor Fortuné uit het oog: 'Na een kopduel tussen Fortuné en mij viel de bal tussen ons in. Ik zocht hem, maar hij was te snel weg. Mooie actie van hem.' Zdenek heeft nu vier keer in Utrecht gespeeld en twee keer gewonnen. In totaal won Ajax er twee van de laatste acht duels. Grygera: 'Utrecht-uit is al tijd heel moeilijk, want die supporters steunen massaal hun ploeg. Dan is het extra speciaal om hier te winnen. Deze duels winnen is superbelangrijk, vooral straks aan het einde van de competitie. (EE) FC Utrecht-Ajax 2-3 (0-2) Scoreverloop: 7. Gabri 0-1, 45. Heitinga 0-2, 80. Van Dijk 1-2 (penalty), 85. Fortuné 2-2, 87. Perez 2-3. Scheidsrechter: Dick van Egmond Geel: Sneijder, Stam, Stekelenburg (Ajax), Cornelisse, Braafheid, Van Dijk (FC Utrecht). Rood: Van Dijk (FC Utrecht) FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Dickoh, Broerse (Kruys 62.), Braafheid; Caluwé (Rossini 75.), Van Dijk, Somers (De Jong 62.); Van der Gun, Fortuné, Kopteff. Ajax: Stekelenburg; Heitinga, Stam, Grygera, Vermaelen; Gabri, Maduro, Sneijder (Perez 86.), Emanuelson; Rosales (Rosenberg 73.), Babel (Lindenbergh 90 1) Je moest tijdens het duel even bij Henk ten Cate komen. Waarom 'Ik moest dieper spelen, zodat er meer ruimte voor de middenvelders kwam.' Waardoor je vaker buitenspel kwam te staan 'Nee. Als ik oogcontact heb met een ploeggenoot, verwacht ik dat hij meteen de pass geeft. Nu kwam die bal geregeld te laat. Dat lag niet aan mij.' Kun je zulke dingen niet vooraf bespreken 'Jawel, maar dat hadden we niet gedaan. Wel net na afloop in de kleedkamer.' Z.e% eens eerlijk, verwachtte jij een fluitje voordatje scoorde? (lachend) 'Eigenlijk wel. Ik zag nog dat die nummer 3 een gele kaart kreeg voor protesteren.' (SZ) Na het verloren duel met Roda J C twee weken geleden verweet Ten Cate zijn ploeg nog een gebrek aan strijdkracht. Tegen de Domstedelingen hoefde hij zijn mannen niet te motiveren. 'Ze hebben het goed opgepikt. Ik heb er niks voor hoeven doen,' reageerde de Amsterdammer. 'We hebben laten zien dat het niet makkelijk is van Ajax te winnen door alleen de beuk erin te gooien.' Tot de tachtigste minuut bracht FC Utrecht, naast strijd, bar weinig. De tactische ingreep van Ten Cate (Ajax speelde 4-4-2) bleek een gouden zet. Hij stuurde Ryan Babel als spits het veld in. De linkerkant bleef open, zodat Tim Cornelisse werd verleid tot aan vallend spel. 'Babel moest daar met zijn snelheid gebruik van maken door het spm gat in te duiken. Dat is gelukt. Hij heeft die rol uitstekend ingevuld. Of Babel een basisplek heeft afgedwongen? Ajax heeft 24 basisspelers. Een trainer heeft de vrijheid om te schuiven, ook met het systeem. Voor ons pakte de keuze voor 4-4-2 gunstig uit. De wedstrijd is daar mee gewonnen.' Na de lovende woorden had Ten Cate, idealist als hij is, toch nog een puntje van kritiek. Tot de tachtigste minuut was hij tevreden. 'Na de penalty van Utrecht lieten we ons te makkelijk weg spelen. Vooral bij de tweede goal geven we achterin te veel ruimte weg.' In de slotfase nam de trainer Wesley Sneijder in bescherming, die door het thuispu bliek veelvuldig op spreekkoren werd getrakteerd. 'Het leek mij gezien de ge luiden die vanaf de tribunes kwamen, John Heitinga scoort de 0-2. verstandiger hem naar de kant te halen. Hij was niet de enige. Ik heb nog een leuk liedje over mijzelf gehoord. Gehele nieuwe Adidas Ajax collectie is op voorraad!! Voor AJAX Wwt: Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn 5i]f\öp levering door heel Nederland 7U< CK gMMU<OMOASCUUM TcMma: K w

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 3