Fanzone 15 'Kahn schold me de huid vol Partytime in het Noorden! Fans over de grens Van overal ter wereld wordt Ajax gevolgd door fanatieke fans. Ajax Life traceert ze en laat hen aan het woord. Wim Bult (35) vertelt vanuit Palma de Mallorca. Beilen is maandag 16 oktober het toneel van het eerste districtfeest ooit in het Noorden. Het Noorden gaat los! AIAXIIFE Rookverbod in trein Ajax-beurs Winnaars dvd Vak 410 "De balcirculatie is te traag. Wordt er met nieuwe ballen gespeeld? ■HU B vrijdag 6 oktober 2006 Door Jeroen de Laat 'Ik ben eigenlijk al vanaf mijn zeventien de aan het reizen, toen ik bij de marine ging. Daarna woonde ik negen maan den op Cyprus voordat ik in Spanje en uiteindelijk Mallorca terechtkwam. In Spanje ontmoette ik mijn eerste vrouw waarmee ik een negenjarig zoontje heb. Mare-Willem is fanatiek fan van FC Barcelona. Ik werk als Segway-leraar, mijn officiële werk is het coördineren van sport en evenementen. Het gevoel voor Ajax is eind jaren tachtig ontstaan. Als kind was ik veel bij FC Groningen, omdat ik in die stad ben geboren. Maar al snel koos ik voor Ajax. Dat leverde me veel kritiek op bij mijn vriendjes. Om mijn fanatisme te vereeuwigen, heb ik in 1990 het logo van Ajax op mijn schouderblad laten tatoeëren. Samen met mijn Ajax-vriend Peter ging ik zo vaak mogelijk naar be langrijke wedstrijden van ons clubje in het Olympisch Stadion en De Meer. Niet veel later werd ik lid van de sup portersvereniging, maar door het vele reizen ben ik het contact helaas verlo ren. De laatste keer dat ik Ajax 'live' zag, was in Mallorca. Onder leiding van Jan Wouters werd met 2-0 verloren. Ik volg Ajax nu via de clubsite, Spaan se kranten, De Telegraaf en zelfs Spaanse sportjournalisten. Als sportcoördinator heb ik goede contacten opgebouwd met de journalisten van onder meer radio Sevilla FC, na Ajax mijn tweede club. Vlak voor Escudé overstapte naar zuid- Spanje, werd ik gebeld door een journa list. Een dag later stond mijn mening in alle grote Spaanse kranten! In 2001 werkte ik als coördinator op een golfbaan. Kregen we plots bezoek van de selectie van Bayern München. Het was twee dagen voor kerst en erg fris, dus had ik mijn Ajax-muts op. Toen Oliver Kahn dat door kreeg, schold hij me de huid vol! Om af te koelen heb ben we in de kantine samen een biertje gedronken.' Wim met oud-Ajacied Kanu, voor aanvang van het oefenduel tussen Sevilla en West Bromwich Albion. Supporters die zondag 22 okto ber naar Feyenoord - Ajax gaan, mogen op de heen- en terugweg niet roken. Tijdens de verplichte treincombi naar De Kuip is een rookverbod van kracht. Als fans zich niet aan het verbod houden, zal strikt worden opgetreden. Het rookverbod is volgens het con tract met Chartertrains al zo'n anderhalf jaar geleden ingevoerd. De stewards en politie lieten het echter oogluikend toe, om onge regeldheden te voorkomen. Vanaf nu zijn alle trein-combi's volledig rookvrij en lopen stiekeme rokers het risico de wedstrijd te missen. Het supportershome is zaterdag 4 november weer de ontmoetings plaats voor alle verzamelaars van Ajax-attributen. Van 10.00 tot 13.00 uur kunnen fans spullen ruilen, kopen en verkopen. De toe gang is, evenals de huur van tafels, gratis! Voor reserveringen en/of meer informatie, bel of e-mail Ad en Els Bergkamp: 06-16484020 adenels@hetnet.nl. Ajax Life stelde de vraag: wat is de bijnaam van de fans op vak 410? De antwoorden stroomden bin nen. Toch wisten slechts twee in zenders het juiste antwoord: De neefjes van de F-side. Veelgelezen antwoorden waren Ultra's of Tifo- si. Maar die 'bijnaam' heeft zowat ieder sfeervak. Bovendien wordt een bijnaam gegeven en niet zelf bedacht! M. van den Hoonaard uit Heiloo en S. Joosten uit Zwol le krijgen zo spoedig mogelijk een dvd toegestuurd. Omdat Ajax Life vijf exemplaren weg te geven heeft, lootte Bob Haarms uit de overige inzenders drie extra win naars: I. Vërhoeff uit Ede, M. Ver- weij uit Gouda en S. Kneepkens uit Weert. Door Jeroen de Laat Johan, hoe is het balletje gaan rollen 'Ik zat samen met mijn vriend en mede coördinator Arjen Buursma en Harm- Jan van Wijk op een bankje in Turijn, voorafgaand aan een duel van Ajax. We zaten lekker van de zon te genieten toen ineens John Jaakke en David Endt langs kwamen lopen. Al snel raakten we in ge sprek, waarbij Jaakke vroeg uit welke re gio wij komen. "Daar ben ik nog nooit op een feest geweest," was zijn reactie. Hij spoorde ons aan dat te gaan organi seren en gaf me zijn privé-nummer met V. f de belofte dat hij zéker zou komen als het zover was. We hebben Jaakke on langs een uitnodiging gemaild. Binnen vijf minuten kregen we een enthousiaste reactie dat hij er 16 oktober bij is.' Dat is veelbelovend, meteen de voorzitter op bezoek bij jullie eerste districtfeest! 'Ja, we zijn er ontzettend trots op dat het eindelijk zo ver is. Als er 300 perso nen komen, zijn we al tevreden. Maar aan de respons vlak na het versturen van de uitnodigingen te merken, komen we Johan Wubbels (links) en Arjen Buursma, vaste mannen op vak 410 en vertegen woordigers van de fanclub in district Noord. Foto carla Smit stoelen te kort! Het belangrijkste is dat de kinderen een onvergetelijke dag heb ben. Daar doen we het allemaal voor. Persoonlijk geniet ik het meeste als ik zie dat zij het naar hun zin hebben. Ze mogen allemaal een introducé meene- Nieuwepotentiële leden 'Inderdaad! We proberen ze warm te maken om lid te worden. Het is daarom belangrijk dat er nu ook spelers van Ajax komen. Daar hebben we lang aan gewerkt. Ik kreeg soms het idee dat wij werden weggedrukt. Regio's als Groot- Amsterdam krijgen meer aandacht. Hopelijk wordt dat de komende jaren rechtgetrokken. Dit is vast een prima start!' Wat Supportersfeest district Noord. Waar? Zalencentrum Muller, Paltz7 in Beilen. Wanneer? 16 oktober vanaf 18.00. Wie? Leden hebben gratis toegang. Neem wel je supporters Club Card mee. Elk lid mag één introducee meenemen, die 5 entree moet betalen. Zin? Stuur een e-mail naar m.hansen@svajax.nl. Wees snel, want er zijn 400 kaarten beschikbaar. Hoogtepunt is het bezoek van een aantal Ajax-spelers. Welke Ajacie- den blijft nog even een verrassing! (fsitel.nl GSM - TELEVISIE ADSL

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15