De Flits*actie succesvol! cU airWrfc "jf Doe de Mokum Move 14 Ajax Jonge Schare STOP DISCRIMINATIE! De weg van Stiga Activiteiten Ajax Jonge Schare Toekomsttalent Ajax-kid Guido interviewde Mauro Truc 1: "Across the World" Stanton Lewis (19) tekende een vierjarig contract bij Ajax. Eenmaal in Mokum merkte hij dat zijn nummer 10-positie was verdwenen. Hij focust zich nu op de rechtshalfpositie. AIAXLIFE B i Televisie: 11ST ONZE VER SC Bij Ajax Jonge Schare ontvingen we veel reacties op de Flits*actie! Altijd goed na tuurlijk dat er potentiële fotografen en reporters lid zijn van Ajax Jonge Schare! Op dit moment zijn we een indeling aan het maken voor het seizoen, ledereen die zich heeft ingeschreven, krijgt nog persoonlijk antwoord! Kijk dus regelmatig in je email-inbox! /rijdag 6 oktober 2006 'Welk Hollands eten vindje het lekkerst?' 'Frikadellen... mét mayonaise!' was het antwoord van de sympathieke Argentijn. Aan de rand van het veld in de Amsterdam Arena vuurde Gui do van Moorselaar zijn vragen af op Mauro Rosales. Het twaalfjarige Kids Club-lid had als juniorreporter van het Ajax Kids Club-blad een exclusief interview met zijn favoriete Ajacied. Welgeteld 23 antwoorden later weet Guido alles van de snelle rechtsbuiten en is het tijd voor handtekeningen en een gezamenlijke foto. Al met al een ervaring om nooit te vergeten! Voor meer info over de Kids Club: www.ajax.nl/kids Ajax Jonge Schare vindt het tijd om jullie wat voetbaltechniek bij te bren gen. Wellicht kan jij al erg goed voet ballen, maar enkele tips kan je altijd gebruiken. De komende tijd leggen we een aantal trucs uit onder de titel de Mokum Move! Een filmpje van deze Mokum Move is terug te vinden op de website van Ajax Jonge Schare. Iedere keer dat er een rruc in Ajax Life staat, wordt de film geplaatst op de site. De eerste Mokum Move is vrij lastig, maar staat symbool voor wat we gaan leren en heeft iets weg van het Ajax Jonge Schare-logo. Vanaf de volgende keer zullen we beginnen met enkele basisbewegingen, maar nu eerst de "Across the World"! De bal ligt stil op je rechtervoet, zoals Tom de Lange dat op deze foto's doet. Je wipt de bal omhoog en zwaait in dezelfde beweging je linkervoet van buiten naar binnen over de bal. Dan vang je hem op met je linkervoet. Foto 1: De bal ligt stil op rechtervoet Foto 2: De linkervoet draait om de bal Foto 3: Vang de bal met de linkervoet Tip: Probeer als je de bal omhoog wipt, gelijk je linkerbeen in te zetten. Je komt dan even van de grond. Een sprongetje als het ware. Kijk dus snel op de site van Ajax Jonge Schare voor het filmpje en tot de volgende Mokum Move! Amsterdamse schoolkinderen speelden woensdag 27 september een toernooi tegen discriminatie. Het evenement werd georganiseerd in het kader van de Europese campagne 'Verschil moet er zijn. Discriminatie niet.' De teams werden aangevoerd door spelers van Jong Feyenoord, AZ en FC Utrecht. Van Jong Ajax waren Dustin Huisman en Donovan Slijngaard aanwezig. Het toernooi werd vooraf gegaan door een brainstormbijeenkomst over het thema discriminatie, onder leiding van ambas sadeur en oud-prof Mohammed Allach. Het evenement op het CruyfF Court in het Amsterdamse stadsdeel Bos en Lommer liet zien dat er ook in de sport geen plaats is voor discriminatie! 11 oktober: Deadline Ajax Jonge Schare penaltyspel: speel dit verslavende spel f \A/Qll/nmot en win kaarten voor Ajax-FC Groningen! f V V C I i\vJ I I I L"" 16 oktober: Amsterdam, here we come! De Jonge Schare uit het Zuiden f j. komt naar de Arena! f UClKKcL 23 oktober: Voetbaldag op de Toekomst! Panna K0 bij f de jeugdopleiding, oog in oog met een Ajax-speler! f Ben jij pas lid geworden van Ajax Jonge Schare Heb je je nog niet ingeschreven voor één van en heb je alles ontvangen, behalve je welkomstpak- deze activiteiten? Kijk dan op de site van Ajax f ket? Dat kan! Door de vele aanmeldingen duurt het Jonge Schare om dit niet te missen' versturen hiervan langer dan verwacht. We proberen ie- dereen in oktober te voorzien van een pakket. Bijnaam: 'Op straat noemden mijn vrienden me altijd Stiga, naar de Zuid-afrikaanse prof Stanton Frederiks. Hij voetbalde in Moskou en speelt nu bij Orlando Pi rates in Johannesburg.' Als jochie was ik voor: 'Liverpool! Het Engelse voetbal wordt in Zuid-Afrika op de publieke zenders uitgezonden en ik was gek van Michael Owen. Waarom? Omdat hij doelpun ten maakte.' Sterke punten: 'Acties maken, passen en scoren.' Zwakke punten: 'Koppen en mijn linkerbeen kan nog beter.' Moeilijkste tegenstander: 'Een grote centrale verdediger die me kort dekt. Jaap Stam? Ja! Ja!' Grootste invloed: 'Mijn vader. Hij liet me op mijn der tiende van Johannesburg naar Kaapstad vertrekken. Zonder familie. Hij wist dat zich dit later zou terugbetalen en heeft ook mijn eerste Ajax-shirt met 'Lewis' op de achterkant. Nu wil iedereen uit de buurt er eentje hebben.' Auto: 'Een Audi A2, maar ik wil in mijn nieuwe auto (Audi A3) een navigatiesy steem. Ik kan hier nog nergens de weg vinden.' Film: 'American History X. Een film over ra cisme. Ik heb in Zuid-Afrika ook met eigen ogen gezien hoe een zwarte man door blanken werd mishandeld. Hoe wel ik een kind ben van zwarte ouders, zie je dat niet echt aan me. Ik ben een mix, haha.' 'Voetbal- en muziekprogramma's.' Vakantiebestemming: 'Waar zijn de mooie meisjes? Daar wil ik naar toe. Nee serieus, Camps Bay in Zuid-Afrika is erg mooi. Een resort aan de rand van de zee. Er zijn vaak strand- feestjes.' X Als ik een miljoen win: 'Koop ik voor mijn ouders, broer, zus en nichtje een groot huis. Ik steun ze nu al.' Grootste grappenmaker: 'Corburn Woodington. Hij liep hier ook stage. Corburn riep me eens tijdens de wedstrijd. Toen ik keek, trok hij de broek van zijn tegenstander omlaag!' Vertel ons eens een geheimpje? (met een ondeugende glimlach) 'Ik heb geen geheimen.' Over 5 jaar: 'Als ik daar nu over droom, ben ik een van de beste Zuid-Afrikaanse spelers en voetbal ik bij een grote Europese club: FC Barcelona. Ik heb nog een lange weg te gaan.' Robbeneiland of Texel? 'Tegsel? Wat is tegsel? Dat ken ik niet. Ik kies sowieso voor Robbeneiland. Erg indrukwekkend om te zien waar Nelson Mandela gevangen zat. Ik kies voor de tralies!' (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 14