12 Interview Het nieuwe leven van papa Sneijder Op de redactie van Ajax Life ontvingen we geluk wensen voor de kersverse vader Wesley Sneijder. Met de geboorte van zijn zoon Jessey kreeg zijn leven een nieuwe dimensie. Daarover spraken we met hem, en over zijn flitsende seizoenstart. Bevallen is echt hard werken hoor, daar is voetbal niets bij AIAXLIFE Door Arnout Verzijl vrijdag 6 oktober 2006 Wesley voelt zich super Wesley, namens alle lezers nogmaals ge feliciteerd met de geboorte van je zoon. Sommige fans vroegen om een foto van jou met de kleine. Kunnen we ze voorzien 'Er zijn al wat foto's gemaakt, maar ik weet nog niet wanneer ik ermee naar buiten treed. Voorlopig nog even niet. Hierbij wil ik wel iedereen erg bedan ken voor alle felicitaties. Ik heb er ont zettend veel gehad. Heel veel kaarten via mijn management, nu hier weer en dat is leuk. Het geeft ons een goed ge voel.' Het feit dat je vader bent, is onovertref baar 'Ja, dat is helemaal het einde. Het klinkt als een cliché, maar het is gewoon het mooiste dat je mee kunt maken. Dat is het ook écht.' Door welke gevoelens werd je overmand toen je zoon eenmaal ter wereld was? 'Dat is onbeschrijflijk. Het is een heel apart moment dat je ondergaat. Er kan niets tegenop. Ik hoefde niet te huilen, maar was wel emotioneel. Iedereen be leeft dat op z'n eigen manier. Mijn vrouw heeft het uitstekend gedaan, ik ben heel trots op haar. Ze heeft geen krimp gege ven. De bevalling duurde niet echt lang. Op een gegeven moment ging het zelfs heel snel en op 4 september om 01.15 uur was Jessey er. Bevallen is echt hard werken hoor, daar is voetbal niets bij.' Het lijkt erop alsof je nog steeds met je hoofd in de wolken loopt? (Een gemeende grote glimlach verraadt het antwoord al.) 'Nou, ik voel me wel groot. Het is gewoon fantastisch.' Wat voor directe invloed op je spel heeft de geboorte van Jessey gehad? 'Nog niet veel. Ik heb geen slapeloze nachten gekend, dus wat dat aspect be treft is er geen negatieve invloed. Het is eigenlijk heel vreemd. Ik ben hartstikke blij als ik een wedstrijd kan spelen. Als je lekker in de wedstrijd zit, gaat alles sneller. Daar neig ik dan naar, om dus weer snel naar die kleine te gaan. Dat is het gevoel dat in m'n hoofd zit. Ik heb overal veel meer plezier in. Alles is super! Dat is de grootste verandering, denk ik.' Hoe reageerden je collega's? 'Leuk. De meesten hebben het allemaal zelf nog niet meegemaakt. Bij mij begon het altijd te kriebelen als ik zo'n kleintje zag. Ik zal 'm snel een keer meenemen en aan de selectie laten zien. Misschien kunnen we dan nog meer gaan uitbrei den bij Ajax.' En hoe regeerde collega-vader Rafael van der Vaart? 'Die heb ik vaak aan de lijn gehad ja, we wisselen veel ervaringen uit. Wé hebben het verreweg het meeste over de kinde ren en nauwelijks over andere zaken. Het leven is op slag veranderd.' Laten we ook over voetbal praten. Je bent aan een ijzersterk seizoen bezig. Kwam dat door de komst van Jaap Stam en het feit dat er een bepaalde mate van verant woordelijkheid van je schouders viel? 'Ja, dat verwoord je uitstekend. Zo voel ik het. Het geeft een hoop rust. Ik kan lekker m'n wedstrijdjes spelen. Het ge voel van: ik moet per se presteren, an ders word ik aangevallen en ben ik de zondebok, dat is er niet meer. Zo voelde ik het soms afgelopen seizoen.' Maar je pakte toch ook je verantwoorde lijkheid? 'Ja ja, zeker. Ik heb gezegd dat ik een be langrijke speler wil worden voor Ajax. Dat geldt echter ook voor de mensen om me heen. Ik werd belangrijk ge maakt door de club en door de media, die mij eruit pikten om verantwoording af te leggen. In mijn achterhoofd wist ik altijd dat ik pas 21 was. Afgelopen seizoen is een hele ervaring geweest en dat heeft me goed gedaan. Het heeft mij enorm gesterkt en zou de reden kunnen

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 12