4 Ajax kort Arena m m De Stelling: Maar niet naar die club... vlrJri In zijn waarschijnlijk laatste seizoen bij Ajax wil de robuuste Tsjech Grygera maar één ding: kampioen worden. 'Dat zou een geweldig afscheid zijn.' Nieuwe Tsjechen Afscheid nemen met de titel, dat zou mijn ideale vertrek zijn in de Amsterdam Arena zijn sommige plekken onzichtbaar voor het publiek. Ajax Life zorgt dat je deze verborgen schatten wél te zien krijgt. 5 DESTELLING PSV of niet, Patrick Kluivert blijft een Ajacied Logisch fair 'Ajax had Charisteas nooit moeten laten gaan', was de stelling in Ajax Life 3. De reactie van Jasper was in onze ogen het meest genuanceerd. Blijf reageren, want Ajax Life moet voor door supporters worden gemaakt! AIAXLIFE a fiSP^ wi. vrijdag 22 september 2006 Zdenek gaat voor de schaal Zoals we Zdenek graag zien: fit en met overzicht in de Ajax-defensie. Door Arnout Verzijl De mogelijkheid bestond dat Zde nek Grygera voor het sluiten van de transfermarkt bij Ajax zou vertrek ken. Dat is niet gebeurd en daar zijn zowel Ajax als de spelers zelf zeer content mee. De verdediger wil er in zijn laatste contractjaar vol voor gaan. 'Het kampioenschap zou een geweldige bekroning zijn na al mijn mooie jaren in Amsterdam. We heb ben een heel erg leuke groep, dus het is mogelijk. Ik prefereer de titel boven de beker of de UEFA Cup, al zijn ook dat mooie prijzen. Iedereen in deze selectie gaat goed met elkaar om. Dankzij de nieuwe aanwinsten zie je gewoon dat het niveau is ge stegen. Het is heel jammer dat we de Champions League niet hebben gehaald. Nu moeten we proberen het goed te doen in de UEFA Cup.' Henk ten Cate is ook blij dat Gry gera bij Ajax blijft. De oefenmeester sprak zich nog voor het verstrijken van de transferdeadline op 31 augus tus duidelijk uit over de verdediger. Ajax heeft ambitieuze plannen om zo snel mogelijk aan te sluiten bij de internationale top. Als je zestig wed strijden per seizoen speelt, red je het niet met Stam en Vermaelen alleen. Bovendien, zo redeneerde de oefen- meester, is het een extra voordeel dat Zdenek ook als linksback uit de voe ten kan. De speler zelf is geenszins van plan het er dit seizoen bij te la ten zitten: 'We hebben een hartstikke leuke groep. Alleen is het jammer dat ik tegen RKC, toen ik eindelijk mijn kans kreeg, geblesseerd raakte. Ik draaide weg en voelde meteen dat mijn hamstring het begaf. Het was gelukkig geen zware blessure. Ik hoop dit seizoen echt veel te spelen. Afscheid nemen met de titel, dat zou mijn ideale vertrek zijn.' Begin september speelde Tsjechië twee zeer belangrijke EK-kwalifi- catiewedstrijden. Tegen Wales werd het 2-1, met veel geluk - en tegen Slowakije (0-3) werd overtuigend gewonnen. Een prima start richting EK-eindronde dus. Grygera zelf werd in de weken voor het dubbele interlandweekeinde gebeld door bondscoach Karei Brückner: 'Hij vroeg me hoe het er voor stond en was zeer teleurgesteld toen hij ver nam dat ik niet kon spelen wegens die hamstringblessure. Mij kwam het Grygera en Manucharyan wijzen elkaar de weg naar de basis. ook slecht uit. Na het teleurstellende WK zijn we met een deels nieuwe groep van start gegaan. Het was voor iedereen afwachten hoe het zou gaan zonder spelers als Pavel Nedved en Karei Poborsky. Tegen Wales hadden we het moeilijk en eigenlijk niet he lemaal terecht gewonnen. Dat is ge woon een lastige ploeg waar ieder een het moeilijk tegen heeft. Daarna speelden we het beladen duel tegen Slowakije (met Tomas Galasek in de basis, red.). In de aanloop daarvan hadden de Slowaken een grote mond in de kranten. Maar daar kwam niets van terecht, we rolden ze met 0-3 op. Je kunt gerust stellen dat wij sa men met Duitsland favoriet zijn voor plaatsing.' I Ê..WK2 f JM Dit is een plek waar normaal gesproken in alle ritst en privé wordt gewerkt aan het fysiek van de spelers. Direct naast de kleedkamer staan een paar be- handeltafels. Fysio Ricardo de Sanders (die je altijd bet veld in ziet gaan bij een behoorlijke blessure van een Ajacied) neemt hier de knie van John Heitinga onder handen. liggen in deze situatie. Aan de andere kant hoeft Ajax geen hoog salaris meer te betalen aan een se lectielid, die waarschijnlijk weinig speel minuten zou gaan maken. Ook zullen de talenten Rosenberg, Babel en Poepon meer aan voetballen toekomen en vaker bij de wedstrijdselectie zitten. Naast deze spelers is Charisteas ook content, omdat hij nu eindelijk weer eens door het leven gaat als basisspeler. Ajax heeft, zoals eerder vermeld, toch wat geld ver diend en bespaard. Alle partijen kunnen tevreden zijn zou je zeggen. Alleen in mijn ogen één partij teveel, namelijk die club uit de havenstad. Jasper Crevels Ajax Life is benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te reageren op een stelling. Die stelling vertegenwoordigt niet per se het standpunt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discussie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life plaatsen we de inhoudelijk beste inzending. Mail je reactie vóór vrijdag 28 september naar redactie@svajax.nl onder vermelding van 'Kluivert'. redelijke voetballer, een aardige kopper, een sympathieke jongen en een echte prof. Hij kwam echter, zeker in vergelij king met de andere spitsen in de selectie van Ajax, kwaliteit en techniek te kort. Klaas-Jan Huntelaar is onomstreden als eerste spits. Bij zijn afwezigheid kunnen Markus Rosenberg, Ryan Babel en in de toekomst wellicht Rydell Poepon zijn plaats innemen. Ik zeg niet dat Charis teas op dit moment veel onderdoet voor deze jongens, maar er zou weinig kans op speeltijd zijn voor de Europees kam pioen. Wat dat betreft is het niet meer dan logisch dat Ajax en de Griekse spits op zoek waren naar een andere club. Op het laatste moment kwam er pas een nieuwe werkgever. Dat Ajax mee zou werken aan een transfer was bekend en ook volkomen logisch en fair ten opzichte van de professionele Griek, maar dat ze hem voor een bedrag van drie miljoen euro naar uitgerekend Feyenoord heten gaan is onbegrijpelijk. De rivaal zat zonder (redelijke) spits en had dit seizoen nog niet gescoord. Daar kan je als Ajacied alleen maar van genie ten, natuurlijk. Daarom is het jammer dat juist Ajax de Rotterdamse club uit de brand geholpen heeft. Verder had de transferprijs wel wat hoger mogen Yannis zegt: 'Hè Angelos, zwaai nou even Toen Angelos Charisteas anderhalf jaar geleden naar Ajax kwam, werd dit niet erg toegejuicht door het bestuur en de supporters van Ajax. Het was met name ee naar de fans in Amsterdam.' Ronald Koeman die erg gecharmeerd was van de Griek. Later zou blijken dat inkopen niet het sterkste punt was van die trainer. Charisteas bleek een Foto Pro Shots/Stanley Gontha

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 4