Ajax kort 3 Op 24 september komt NEC op bezoek in de Arena. Zes argumenten waarom de ongeslagen thuisreeks tegen de 'Marikes uit Nimwegen' in tact blijft. In deze rubriek vragen we een sportjournalist naar zijn meest memorabele duel. Vandaag: de Zweedse treinreis van Talpa presentator Humberto Tan (41). aLt-10% kortinS AJAXLIFE BOUD S INN Sorry Kenneth! Ik eet rood, ik eet wit... vrijdag 22 september 2006 Waarom Ajax van NEC wint IOp 5 november 1967 boekte Ajax een magistrale 9-1 zege op NEC. Het zou de voorbode worden voor een geweldige reeks. In de historie verloor Ajax namelijk nog nooit een thuiswed strijd tegen de Nijmegenaren. Meestal wordt er zelfs flink op los gescoord. In 1975 werd het 6-3, in 1995 5-1 en in 1982, 1997 en 2001 5-0. In 2002 werd het zelfs 6-0. 2 Twee keer had Ajax het moeilijk, thuis tegen NEC. Jammer dat dat vooral in de recente historie voorkwam. In september 2000 pakte NEC het eerste puntje ooit in Amsterdam, 0-0. Vorig jaar ging het niet veel beter. Het werd 1-1. In zijn debuutwedstrijd wist Klaasjan Huntelaar niet te scoren. Nog erger: de blamerende fluitconcerten waarmee de eigen fans Nourdin Bouk- hari weghoonden. 3 De grote concurrent van Ajax is en blijft Feyenoord. De huidige trai ner van NEC luistert naar de naam Ma rio Been, kind van de Kuipclub. Mario is een echte Rotterdammer. Hij voelt als geen ander die typisch Rotterdamse minachting jegens '020'. Hoogtepunt uit Marios loopbaan was toen er even tjes echt gevoetbald werd in Rotterdam. Op 19 maart 1995 werd 't thuis tegen NEC 5-1. Twee doelpuntenmakers (Kanuen Pothuizen) zoeken contact. Dat was toen Johan Cruijjf er een jaartje speelde en de Kuipbespeler kampioen maakte. Jammer voor Mario, maar Ajax is op z'n best als het tegen '010' gaat. 4 En dan is daar altijd nog Dennis Gentenaar. Mocht het even niet lukken in de Arena, dan kan Ten Cate blindelings een beroep doen op de kee per en Gentenaar in de goal zetten. De tweede keeper van Ajax groeide in Nij megen uit tot een niet te passeren cul- theld. Zet Dennis in de goal en er gaat geen bal in. 5 Soms, heel soms, gooien NEC en Ajax het wel eens op een akkoord je. Zoals op zondag 6 mei 1990, in de Goffert. Het werd 1-1. Officieel heet dat een salonremise. Beide partijen ont kenden het pact, maar feit is dat Ajax destijds kampioen werd en NEC ter nauwernood aan degradatie ontsnapte. Waarom Ajax op basis van dit punt van NEC moet gaan winnen? Omdat blijkt dat Ajax NEC z'n wil kan opleggen. 6 Na Roda is winst pure noodzaak. (AV) Dick Schoenaker maakt 2-0 en juicht op ontspannen wijze. Marco is ook best blij. Zeg het maar Humberto! 'Er schieten me eigenlijk twee duels te binnen. Mag dat ook? Vooruit... 'Ik kan me nog een vriendschappe lijke wedstrijd herinneren in Stock holm tegen Djurgardens. Ik was op dat moment toevallig in Zweden voor wat andere werkzaamheden voor mijn kledinglijn en wist dat Ajax daar een dag later zou spelen. Op de wedstrijddag dacht ik: laat ik even de trein pakken, maar dat bleek uiteindelijk dus een treinreis van zes uur te worden.' Wat gebeurde er precies? 'Niks. Ik zat gewoon in de middle of nowhere en maakte een inschattings fout. Omdat ik vroeg was vertrokken kwam ik gelukkig nog op tijd aan. Die sponsorwedstrijd werd gespeeld in de herfst. Ik kan me de mooie landschaps- Humberto Tan interviewt een van z'n helden. beelden met reeën en herten nog goed voor de geest halen.' En de wedstrijd? Volgens mij speelden John Heitinga en Thomas Vermaelen op het middenveld. Vermaelen debuteerde zelfs, dacht ik. Ik nam na mijn wereldreis nog wat in terviews in het Zweeds af voor Studio Sport. Ik had de vragen vooraf namelijk laten vertalen, 's Avonds was er nog een sponsorfeest en ik kan me nog goed herinneren hoe Tonnie Bruins Slot zich vermaakte op de dansvloer.' Welke wedstrijd wilde je hier nog meer graag noemen? De eerste Champions League-wed strijd van Ajax, thuis tegen AC Milan in het seizoen 1994/1995. Die 2-0! Ik had via een kennis een kaartje gekre gen, want ik hoefde die avond niet te werken. Het regende pijpenstelen in het Olympisch Stadion en Ruud Gul- lit werd ongelooflijk uitgefloten. Vrese lijk! Clarence Seedorf overkwam in de Arena later hetzelfde. Ik snap dat niet! Zulke grote Nederlandse voetbalhel- Frank Rijkaard tegen z'n vorige club, in het Olympisch Stadion. Hij zorgde dat Milan-man Ruud Gullit amper een bal raakte. den moet je eren. Weet je nog hoe Frank Rijkaard in datzelfde seizoen in Triest werd vereerd door de Mi- lan-fans? Daar heeft men het nu nog over. Maar goed, zo erg is het blijk baar in Nederland.' (SZ) Gebtle nieuwe Adidas Afax collectie is op voorraad!! 1 Voor AJAX Man: Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn shop Levering door heel Nederland /SJ?t Gk EMMER-COM PASCUUM Clubs bestaan bij de gratie van de fans. Supporters maken deel uit van het team. Dat beseffen ze in Duitsland (en helaas ook bij de gloeilampenclub in Eindhoven) heel goed. Zo is er binnen de se lectie van het Duitse Greuther Fiirth geen enkele speler die het rugnummer '12' draagt. Nu niet en in de toekomst ook niet. Dat getal is toebedeeld aan de fans van de ploeg uit de Tweede Bun- desliga. Misschien een leuk idee voor de commerciële afdeling van Ajax: supporters die het Greuther Fürth-shirt kopen met de naam van hun favoriete speler, betalen namelijk niets voor de belettering. Op de voorwaarde dat men wel rugnummer '12' kiest. In Neder land spelen ADO Den Haag, Fey enoord, NEC, PSV (inderdaad), Sparta en Vitesse zonder het sym bolische getal. Bij Ajax is het dit seizoen toebedeeld aan doelman Kenneth Vermeer. (SZ) Kenneth is ook zonder het shirt met nummer 12 stoer genoeg. Scot Campbell baarde onlangs opzien in Schotland. De Celtic fan besloot om dit seizoen alleen maar eten tot zich te nemen in de groenwitte clubkleuren van zijn grote liefde. De twintigjarige stu dent sloot deze weddenschap af in een dronken bui. Hij is vastbeslo ten dit vol te houden tot het eind van dit seizoen. Voor alle Amster damse 'risicogevallen' die hetzelf de onzalige idee hebben, stellen we alvast een gezond lijstje op. 1. Voorgerecht: tomatencrème soep (met een klein scheutje witte room); 2. Drankje: rode of witte wijn (wij zeggen: vooraf wit, dan rood en weer wit bij het des sert); 3. Hoofdgerecht: asperges, gevul de tomaat, mozzarella (als dat niet genoeg vult, is witbrood aanbevolen, zonder korstjes); 5. Toetje: aardbeien met slagroom (en als je het iets gezonder wilt houden: yoghurt met een rode baan bosbessensap). 6. Eet smakelijk! Ik eet groen, ik eet wit; ik moet op dieet.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 3