2 Ajax kort Limburgse les met Babel De uitwedstrijd tegen Roda JC schonk trainer Henk ten Cate meer dan voldoende lesmateriaal op weg naar de dertigste landstitel. Les 1: heldhaftig, vastberaden en barmhartig. Babbelen Ajax Life let iedere wed strijd speciaal op één Ajacied. In Kerkrade keken we mee over de schouder van doelman Maarten Ste kelenburg. Wat deed hij goed? Wat ging er fout? AfAXLIFE vJ vrijdag 22 september 2006 Door Sander Zeldenrijk Ten Cate sprak na afloop van een collectief falen. Hij Kaalde de scheidsrechter, weersomstandighe den en inspannende Uefa Cup-reis aan, maar vond dat excuus te mak kelijk. Het stoorde hem wél dat zijn ploeg geen strijd kon opbrengen. Dat was in dubbel opzicht merk waardig. Allereerst wisten de spelers dat Roda-trainers Huub Stevens en Raymond Atteveld de nadruk leg gen op het fysieke aspect. Daarnaast had de kritiek van Ten Cate na het uitduel in Noorwegen blijkbaar geen invloed op enkele spelers. 'We werden op alle fronten afgetroefd. Zo hielpen we ze in het zadel. De spelers konden zich niet over een dood punt tillen. De toon werd in de eerste minuut gezet door de overtre ding van Meeuwis. Ik irriteer me wel dat wij vier kaarten hebben en Roda JC slechts één.' De tegentreffers vloeiden voort uit vrije trappen. Kon de wijzende vinger bij de 2-0 richting aanvoerder Jaap Stam, bij het eerste doelpunt wees Ten Cate voorzichtig naar zijn doel man. 'Om te beginnen was dat geen vrije trap, maar als een bal bij de tweede paal valt, op twee meter van het doel, dan is dat iets voor de kee per', aldus de Amsterdammer. Lovende worden waren echter voor Olaf Lindenbergh en Urby Emanu- elson. 'In de eerste helft hadden we geen grip op hun middenveld. Toen Olaf centraal speelde stond de orga nisatie en waren zij amper nog ge vaarlijk. Urby was in de tweede helft onze beste man.' Over het inbrengen van Michael Krohn-Dehli zei Ten Cate: 'Michael is een dynamische jongen. Meer een aanvaller dan een middenvelder. Hij doet het goed in het tweede en dan verdien je een kans. Hij deed het niet slecht.' Ryan Babel verscheen verrassend genoeg niet aan de aftrap tegen Start. Na 35 minuten mocht hij alsnog invallen, voor de teleurstel lende Rosales. Met drie puike as sists had Babel een groot aandeel in de 2-5 overwinning. Ryan, wanneer hoorde je eigenlijk dat je niet zou spelen 'Dat was vandaag, op de dag van de wedstrijd.' Balen zeker? 'Ik was een klein beetje verrast, ja. De trainer heeft me echter een dui delijke reden gegeven.' En die luidde? 'Dat houd ik liever voor mezelf. Het was een tactisch verhaal.' I 'ond je het moeilijk al na 35 minu ten in te moeten vallen 'Nee hoor. Ik had nog voor de rust de assist op de 1-2. In een counter kwam ik één tegen één te staan. Toen de verdediger rugdekking kreeg, speelde ik Markus aan. Die maakte 'm goed af.' Terugspeelballen: 12 Goede spelhervatting: 6 Slechte spelhervatting: 1 Voorzet wegstompend: 1 Flankbal goed verwerkt: 1 (van rechts) Flankbal slecht verwerkt: 1 (van links) Corners klemvast: 0 Corners wegstompend: 1 Goede reddingen: 3 Zichtbaar geïrriteerd: 1 Het duel van Stekelenburg 'Lekkerrr hoorrr! 2-0! Douchen en lek ker drie uur in de bus terug naar huis! Wegwezen met die gasten!', schalt het net na afloop door de Limburgse ca tacomben. De woorden komen van de nog opgefokte Roda-verdediger Pa Ma- dou Kah en zeggen iets over de beleving bij Ajax' tegenstander. Doelman Maar ten Stekelenburg erkent even later met een dat hij en zijn ploeggenoten veel te slap aan het duel waren begonnen. 'Ik geloof dat we in het eerste kwartier al zes gevaarlijke vrije trappen tegen kre gen', aldus de teleurgestelde sluitpost. Eén van die gevaarlijke ballen viel bin nen bij de tweede paal. Een kopie van de eerste treffer van FC Kopenhagen in Amsterdam. Er stonden drie spelers klaar om de bal over de lijn te werken. Stekelenburg: 'iedereen miste de bal en bij de tweede paal kon De Fauw hem vrij intikken. Nee, op dat moment dacht ik niet aan de eerste treffer van Kopen hagen.' Stekelenburg had in Kerkrade indruk kunnen maken op Ruud Hesp, keepers trainer van Oranje en Roda JC. Daar kreeg hij niet echt de kans voor. 'Ik had weinig te doen. Alleen een paar afstand schoten. Dan is het frustrerend dat ze toch twee keer scoren. Door dat slappe begin liepen we snel achter de feiten aan. Roda kon zich langer focussen op deze wedstrijd, omdat wij donderdag nog Uefa Cup speelden, maar dat is geen excuus. Ik wist dat het hier lastig zou worden, maar vind dat we de beste selectie van Nederland hebben. Dan moet je van iedereen kunnen winnen.' (SZ) Roda JC-Ajax2-0 (1-0) Scoreverloop: 9. De Fauw 1-0, 65. 0per2-0. Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel) Geel: Bodor (Roda JC) en Stam, Gabri, Huntelaar en Lindenbergh (Ajax). Roda JC: Kujovic; De Fauw (79. Senden), Saeijs, Kah, De Jong; Meeuwis, Agustien, Bodor (71. Lachambre); Jamaïque (90. Van Tornhout), Oper en Ramzi. Ajax: Stekelenburg; Heitinga (75. Perez), Stam, Vermaelen, Ema- nuelson; Gabri (64. Krohn-Dehli), Roger (46. Lindenbergh), Sneijder; Rosales, Huntelaar en Babel. Markus Rosenberg is Ryan Babel dankbaar voor diens assist op de 1-2. De tweede helft had je nog twee be slissende voorzetten 'Ja, beide zo'n beetje van de achter lijn. Als je die haalt, zijn de verde digers meestal geneigd tie goal in te lopen. Dat betekent dus dat er rond de zestien spelers vrij staan. Dat is precies wat er gebeurde.' Gaf een lekker gevoel, natuurlijk. 'Zeker, het is heel belangrijk. Als iedereen z'n eigen wedstrijdje zou spelen, maak je het een stuk moei lijker voor jezelf.' Start viel best tegen, toch? 'Nee hoor, ik vond het geen moei lijke tegenstander. We hebben het onszelf lastig gemaakt.' (AV)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2