Fanzone 19 De club voor alle Ajax-fans AJAXLIVE Nooit op AfAXLIHE Colofon aïïtti Volgende editie verschijnt vrijdag 6 oktober 2006 Hij mag zich met recht de oudste en trouwste supporter van Ajax noemen. De 92-jarige meneer Du Mosch heett al zeventig jaar een seizoenkaart. Door Jeroen de Laat Trouwe hond Ultieme duel Mooiste seizoen Fijnste doelpunt Favoriete speler Ajax MEN POT Wat te doen als de bal niet rolt en de arbeidsplicht even niet roept? Ajax Life tipt elke editie boeken en dvd's voor de Ajax-fan. Titel: Een elftal bondscoaches Auteurs: Koen Greven Erik Oudshoorn Prijs: 16,95 Het verhaal achter de successen en de mislukkingen van tien bondscoaches van Oranje. Met onthul lingen: George Kessler over de voet van de jonge Cruijff; Nol de Ruiter over Van Basten die van plan was te bedanken voor het EK van 88 nadat Michels de voorkeur gaf aan John Bos man; Beenhakker over het rampzalige WK van 1990; Hiddink over de mislukte verzoeningspoging met Edgar Davids; Advocaat over zijn gedachten tijdens de Robben-wissel; Van Gaal die in 2002 een nieuw Nederlands elftal wil opzetten. Te vens een nauwkeurige reconstructie van het niet-bondscoach-worden van Johan Cruijff. Titel: De snor van Guus Auteurs: Guido Derksen Prijs: 12,50 Topvoetballers, toptrainers en andere voetbalcoryfeeën reizen heel wat af naar trainingskampen, demonstratiewedstrij den, Europacup-wedstrijden en inter lands. Guido Derksen sprak met onder meer Leo Beenhakker, Guus Hiddink, Louis Va"°r van Gaal, Jan Mul- Cuus der, Johan Neeskens, Frank Rijkaard, Faas jj Wilkes en Clarence Seedorf over hun reizen, en tekende prachtige anekdotes op. De verhalen geven de lezer wat spe lers en trainers onderweg allemaal mee maken. Zo bood de regenpijp vroeger een goede ontsnappingsmogelijkheid aan het keurslijf van de trainer. Titel: Zweetsokken en Prada- rokken Auteur: Magali Gorré Prijs: 15,00 Niet alle voetbal vrouwen leiden een luxeleventje. In dit autobiografische boek beschrijft Magali Gorré, inderdaad de vrouw van ex-Ajacied Dean, op directe wijze de rod dels en achterklap op de tribune. 'Voor roem moet een prijs worden betaald.' Ze schrijft dat ze zonder haar familie en geloof de meedogenloze sportwereld niet had overleefd. Het 'wereldje' zou vol zit ten met onoprechte mensen. Ook legt ze de verhouding tussen voetbalmoeders en voetbalvrouwen bloot. Als voorbeeld doet ze een boekje open over de behoor lijk vertroebelde relatie van Nada van Nie en de ouders van oud-Ajacied Bryan Roy! Waar en wanneer kan je jouw Ajax- helden live aan het werk zien? Ajax-NEC Zondag 24 september, 14.30 uur Alle Club Cardhouders (m.u.v. Feye- noord, ADO Den Haag, Oranje en Vitesse) kunnen nog tot zaterdag 23 september 18.00 uur een kaartje aan schaffen. Prijzen variëren van €13 tot €41,50. Leden van de Ajax Kids Club kunnen voor €5 naar binnen, een be- geleiderkaart kost €25. Ajax - IK Start Donderdag 28 september, 20.45 uur Tot en met 24 september is het moge lijk om on-line kaarten te kopen (ticket- box.nl en ajax.nl). Er is geen kaartver koop op eigen plaats. De vrije verkoop (geen Club Card verplichting) loopt tot donderdag 28 september 18.00 uur. Prijzen variëren van €16,50 tot €36. FC Utrecht - Ajax Zondag 1 oktober, 12.30 uur Kaartverkoop is al gestart voor voor rang- en uitkaarthouders. Prijs: €26. De voorverkoop eindigt op zaterdag 23 september 18.00 uur. Voor deze wed strijd geldt een verplichte buscombi. Ajax - FC Groningen Zaterdag 14 oktober, 19.30 uur Alle leden van de supportersvereniging konden al vanaf 9 september tickets aanschaffen. Maximaal drie kaarten per Club Card. De voorverkoop voor het duel eindigt op zaterdag 14 okto ber, om 18.00 uur. Prijzen variëren van €13 tot €41,50. Kijk ook op www.svajax.nl en www.ticketbox.nl vrijdag 22 september 2006 Jaargang 14, nummer 4 vrijdag 22 september 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Website: www.svajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlitekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers. Sander Zeldenrijk. Hennie Schuurman, Jeroen de Laat Patrick Leemans Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press Sport Media BV. 078-6397070 Lambert van Waardenburg. Michel Loopik Prepress: Z-Press Studio BV Art director: Henny Stoppelenburg Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25.00 een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingacti viteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2006: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitge ver noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk. microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV Voorzitter Jaakke met de jongste seizoenkaarthouder (Rowan, 4) en de oudste, meneer Du Mosch 92 'Ik heb al zeventig jaar een seizoenkaart. Ondanks mijn leeftijd ben ik nog altijd bij praktisch elke thuiswedstrijd aan wezig. Ik zit in vak 116, plaats 175, rij 17. Zal ik nooit vergeten. Om me heen zitten bekenden die ik al jaren ken via Ajax. Het is altijd erg gezellig en ik zou het niet kunnen missen.' 'Via een aantal mensen die altijd de trainingen bezochten, hoorde ik op een doordeweekse dag dat Johan Cruijff zijn debuut ging maken. In mijn herin nering was hij destijds pas 17 jaar. Wat de uitslag was en welke tegenstander, dat weet ik niet meer. Maar ik zal nooit vergeten hoe hij voor het eerst om zijn tegenstanders slalomde.' 'Het winnen van de Europa Cup vind ik nog altijd het hoogtepunt uit mijn periode dat ik naar Ajax ga kijken. Welk seizoen het precies was, weet ik niet meer. De trainer was Rinus Michels... geloof ik... Of was het een ander? Het was in ieder geval fantastisch, de gezel ligste tijd die ik bij Ajax heb gekend. Ik zat wekelijks op de tribune tussen allerlei artiesten zoals Willeke Alberti. Onvergetelijk.' 'Ik heb er natuurlijk nogal wat gezien, haha! Toch zal ik de boogbal van Cruijff nooit meer vergeten. Was dat niet tegen Haarlem? Ik zat in het stadion en had niet meteen door dat het zó'n geweldige goal was. Dat besef kwam pas achteraf. Dat heb ik nu wel eens met Wesley Sne- ijder. Die kan fantastisch schieten zeg!' 'Vroeger had je spelers die het publiek tot de verbeelding spraken. Ze wisten de fans elke wedstrijd weer te vermaken. Spelers als Sjaak Swart, Johan Cruijff, Bennie Muller en Piet Keizer hadden uitzonderlijke bewegingen. Ze gaven het publiek een fantastisch gevoel. Van het huidige team vind ik Jaap Stam een openbaring. Wat een krachtmens! Klaas-Jan Huntelaar gaat het ook he lemaal maken. Die heeft een prachtig inzicht.' 'Ik ben een geboren Amsterdammer. Op straat werd er altijd over de club gepraat. Bij verlies kon ik niet slapen, bij winst was ik enorm opgetogen. Dat gevoel heb ik in al die jaren niet verlo ren! De sfeer bij de club is door de jaren heen wel veranderd. Vroeger waren de spelers al blij als ze een sigarenwinkel mochten runnen. Nu eisen spelers bak ken vol geld. Ook het supportersgeweld is flink toegenomen, en wordt erger. Te genwoordig staat het bij wedstrijden vol ME, vroeger stond er hier en daar een toezichthouder. Aan die tendens erger ik me.' Ken jij supporters die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat de Sup portersvereniging Ajax de leukste club van Nederland is. Je krijgt van ons dan het boek Vak 127, geschre ven door Menno Pot. Een prachtig boek over Ajax-fans, met een win kelwaarde van €12,50! Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.svajax.nl. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar komen automa tisch bij Ajax Jonge Schare. Voor kin deren jonger dan 13 jaar is de speciale Ajax Kids Club met een eigen blad en geweldige aanbiedingen. In samenwerking met de Eerste Nederlandsche Voetbalboeken Boekhandel (www.envb.nl)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 19