12 Interview Hij startte in het najaar van 2004 bij Ajax met een sterke periode op de rechterflank. Vervolgens kampte Mauro Rosales (25) met veel blessureleed. Dit seizoen staat de Argentijn er weer. Twee jaar na zijn komst is de derde periode begonnen. Ik denk dat ik goed bezig ben, voel dat ik in vorm ben AIAXMFE O Uf O vrijdag 22 september 2006 Door Daan Schippers Mauro, je hebt een moeilijke tijd gekend, met veel blessures, maar nu lijkje weer helemaal terug. 'Ja, ik denk dat ik goed bezig ben, voel dat ik in vorm ben. Mijn tijd bij Ajax is in twee delen te splitsen. De eerste periode was erg goed, de tweede werd gekenmerkt door veel blessures. Nu zit ik in de derde periode. Ik ben helemaal hersteld en de wedstrijden die ik heb gespeeld, waren van goed niveau.' Je was inderdaad sterk tegen PSV, RKC Waalwijk en thuis tegen FC Kopenhagen, maar tegen NAC Breda en Vitesse leek het moeizamer te gaan. 'Tegen Vitesse heb ik goed gespeeld, was bij drie doelpunten betrokken. Het is onmogelijk alle wedstrijden op top niveau te spelen, ook al omdat niet alle tegenstanders hetzelfde zijn. Soms krijg je tegen de ene tegenstander niet dezelf de kansen als tegen de andere. Voetbal is niet zo eenvoudig als het lijkt. Je kan niet zeggen of iemand goed of slecht heeft gespeeld omdat hij gescoord heeft of juist niet. Er komt veel meer bij kij ken. Je kan een goede wedstrijd spelen alleen al door de bal bij je te houden, op de boel dicht hielden, waardoor ik het moeilijker had dan tegen een tegen stander die ruimte weggeeft. Het was een wedstrijd met veel balverlies, strub belingen en overtredingen. PSV (in de Johan Cruijff Schaal, red.) speelde weer heel aanvallend, waardoor wij voorin veel ruimte kregen. Dat bedoel ik met het juiste moment de ruimte te kiezen of de bal op tijd terug te spelen. Voet bal is geen individuele sport, het is een teamsport en daar moeten critici op be oordelen. Tegen NAC speelde ik mis schien niet mijn beste wedstrijd, maar in zo'n geval probeer ik simpel te spelen en anderen te helpen. Zij speelden zó verdedigend, met vier man die achterin te zeggen dat iedere wedstrijd anders is.' Wat heb je de afgelopen twee jaar in Amsterdam geleerd? 'Geduldig zijn. Ik denk dat ik op tech nisch gebied ook vooruit ben gegaan. Ik ben de andere spelers beter gaan be grijpen, net als de manier van spelen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 12