2 Ajax kort met Babel V v Ajax ontleed Ajax Life let iedere wedstrijd speciaal op één Ajacied. Tegen NAC in Breda legden we het spel van Mauro Rosales onder een vergrootglas. Wat deed hij goed? Wat ging er fout? [Babbelen a\ Hoe zag trainer Henk ten Cate het uitduel tegen zijn voormalige werkgever uit Breda? AJAXMFE vrijdag 8 september 2006 Het duel van Rosales Goede voorzet: 2 Slechte voorzet: 2 Goede balcontacten: 12 Verloren duels: 5 Gewonnen duels: 3 Actie buitenom: 2 Actie binnendoor: 1 Buitenspel: 1 Onze Argentijnse vriend zit de laatste weken lekker in zijn vel. Zowel tegen PSV (Johan Cruijff Schaal) als FC Kopenhagen (uit) behoorde hij tot de uitblinkers. Hij kreeg compli mentjes van de trainer en maakt op het trainingsveld dolletjes met de Spaanse taalgenoten Gabri en Roger. Na de CL-eliminatie leek het een goed idee om de getergde Argentijn tegen het aangeslagen NAC te zien swingen. 'Maurito' kwam er in Breda niet aan te pas. De kleine Argentijn kon amper ruimte vinden en had moeite met de agressieve speelstijl van de Brabanders. Enkele malen liep hij zich vast op het NAC Breda-Ajax 1-2 (0-0) 63. De Graaf 1-0, 73. Sneijder, 1-1, 84. Sneijder, 1-2. Toeschouwers: 15.432 Scheidsrechter: Wegereef Geel: Stam, Ogararu, Heitinga (Ajax) en Elshot, Tamerus, Diba, Penders, De Graaf, Leonardo en Zwaanswijk (allen NAC Breda) NAC: Zoetebier; Elshot, Penders (81. Petö), Zwaansljk, Mtiliga (72. Stam); De Graaf, Van Gessel, Zonneveld; Diba, Tamerus (61. Leonardo), Rigters. Ajax: Stekelenburg; Ogararu, Stam, Heitinga, Lindenbergh; Gabri (74. Charisteas), Roger (62. Ema- nuelson), Sneijder; Rosales (46. Perez), Huntelaar, Babel. bijtertje Mtiliga. In de rust werd Mauro gewisseld voor Kenneth Perez. Na afloop sprak Rosales over een terechte wissel. 'Ik speelde niet goed. Ik had mijn momentjes, maar simpele dingen gingen fout. Dat gaf een slecht gevoel. Ik wachtte op meer ruimte, die ontstond niet. De combinaties met Ogararu en de middenvelders liepen niet goed. Soms stond ik te ver van hen af. NAC gaf weinig ruimte weg. We hadden de bal, maar konden geen diepte maken. Daarom moesten Klaas jan en Ryan ook veel duels uitvechten. Ryan had in de tweede helft op rechts hetzelfde probleem.' Mauro Rosales loopt vast op het bijtertje Mtiliga Omdat we Rosales in Kopenhagen en Breda geregeld zagen uitglijden, vroegen we hem naar de kwaliteit van zijn schoenen. 'Die is goed,' stelt hij zijn sponsor gerust. 'Ik heb het nu twee keer meegemaakt. Het is niet alleen mijn probleem, maar geldt voor ieder een. Het veld is niet goed. Als ik wil aanzetten, glijd ik weg en springt het gras eruit. In de Arena heb ik minder problemen.' (SZ) Rvan Babel raakte de bal in de dra matische interland tegen Luxem burg misschien twintig keer aan. Toen klonk het verlossende eind signaal. Gefeliciteerd! (mysterieus lachend) 'Dankjewel.' Zat jij je op de bank ook zo te ver bijten'!1 'Tja, het moge duidelijk zijn dat niemand positief was over de eer ste helft. In de rust besloot de trai ner de hele formatie om te gooien. Op z'n Engels. Voetballend kwa men we er niet door. Dit was mijn minste interland tot nu toe.' Wat was jouw hoogtepunt in Luxemburg'! Het optreden van de dansmariekes 'Neuhhhh...(na lang nadenken).... De actie van Dirk Kuijt! Toen hij uiteindelijk tegen de keeper aan schoot. Die vond ik wel mooi.' Je viel in om de 2-0 te maken! 'Ja. Natuurlijk, natuurlijk!' Maar bet werd het tegenoverge stelde. 'Wat?' Ik zag je alleen maar meeverdedi gen bij Mario Mutsch. 'Klopt. Ik moest te vaak meelopen met hein.' Is jouw hoofd na een tveekje Oranje hersteld van de CL-uitschakeling 'Ja, Dat was het bij mij al na - mis schien wel voor - de uitwedstrijd tegen NAC.' Welke muziek draaide je eigenlijk voor de wedstrijd tegen Luxem burg'! 'Van alles. R&B, hiphop, soul, dance.' Is de SOCentperiode voorbij! 'Nee joh, ik luister nog steeds SOCent.' Even iets anders, zou jij overstap pen naar Feyenoorcl! 'Ik vond het opvallend, maar ik begrijp Charisteas. Deze stap was voor hem makkelijker, omdat hij buitenlands is. Voor een Nederlan der, zoals ik, ligt dat moeilijker.' De coach toonde zich na afloop tevreden met de moeizame, maar nuttige en terechte overwinning op NAC Breda. 'We hebben veerkracht getoond door na de 1-0 achterstand en de gemiste penalty van Klaas niet de koppies te laten hangen. NAC speelde goed georganiseerd en het is aan ons om met dat soort tegen standers om te gaan. Wij moeten ons niet uit het spel laten halen door het lage tempo en de vele kleine overtre dingen.' De trainer was verplicht de gewenste basiself om te gooien van wege de zieke Urby Emanuelson en de geblesseerde Thomas Vermaelen. Hun vervangers Olaf Lindenbergh en George Ogararu speelden prima. 'Urby had de nacht voor de wedstrijd koorts gehad, maar meldde zich toch op de club. Hij wilde koste wat het kost mee. Dat tekent zijn instelling. Vermaelen kampt met een, zoals het er nu naar uitziet, chronische achil lespeesblessure. Hij krijgt voorlopig rust.' Hedwiges Maduro ontbrak ook bij de selectie. Volgens Ten Cate strijdt de middenvelder tegen oververmoeid heidverschijnselen. 'Hij is nu niet in staat drie wedstrijden in een week te spelen.' Over de vorm van Klaas-Jan Huntelaar maakt de coach zich, on danks dat de spits in de competitie dit seizoen nog niet heeft gescoord, geen zorgen. 'Er is niets met hem aan de hand, maar hij moet wel de volgende stap in zijn ontwikkeling maken. Tegenwoordig let iedereen Een blij gezicht bij Ten Cate na de 2-1 zege op NAC. We hebben veerkracht getoond.' op hem en probeert men hem uit alle macht het scoren te beletten. Met die nieuwe situatie dient hij leren omgaan. Klaas zal uit de duels moeten blijven, meer voor acties moeten maken en beweeglijker in de spits moeten zijn.' (PL)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2