Fanzone 19 l AJAXLIVE Nooit op ,\\o^ Colofon Volgende editie verschijnt 22 september 2006 Op de stelling in Ajax Life 2 kregen we veel goede reacties. De beste vonden wij onderstaand (inge korte) betoog van André Tanis: 'Bij Engelse clubs is het gras bijna heilig; dat mis ik in de Arena.' 1 9, DESTELLING Ajax had Charisteas nooit moeten laten gaan AIAXLIFE Waar en wanneer kan je jouw Ajax-helden live aan het werk zien? Ajax - Vitesse Zondag 10 september, 14.30 uur Alle Club Cardhouders (m.u.v. Feyenoord, ADO Den Haag, Oranje en Vitesse) kunnen nog tot zaterdag 9 september 18.00 uur een kaartje aanschaffen. Prijzen variëren van 13 tot €41,50. Ik Start - Ajax Donderdag 14 september Ajax - IK Start Donderdag 28 september Kaarten voor het uitduel zijn al vanaf 2 september in de verkoop voor alle Club Card houders. Prijs 34,30. Voor het thuisduel begon de ver koop nog eerder. Er is geen verkoop op eigen plaats. Vanaf 9 september is het mogelijk online kaarten te kopen (ticketbox.nl en ajax.nl). Kijk voor begintijden op svajax.nl Roda JC - Ajax Zondag 17 september, 12.30 uur De voorverkoop eindigde op zaterdag 2 september. Jong RKC - Ajax (KNVB-beker) Woensdag 20 september, 20.15 uur Uitkaarthouders kunnen één kaartje kopen. De verkoop is al begonnen. Het duel is met vrij vervoer te be zoeken. Ajax-NEC Zondag 24 september, 14.30 uur Leden van de SVA kunnen al vanaf zaterdag 19 augustus tickets aanschaffen. Maxi maal drie kaarten per Club Card. De voorverkoop eindigt op za terdag 23 september om 18.00 uur. Prijzen variëren van 13 tot 41,50. Leden van de Ajax Kids Club kunnen voor 5 naar binnen, een begeleiderkaart kost 25. Kijk ook op www.svajax.nl en www.ticketbox.nl Wat te doen als de bal niet rolt en de arbeidsplicht even niet roept? Ajax Life tipt elke editie boeken en dvd's voor de Ajax-fan. Titel: Het officiële Ajax jaarboek 2005-2006 Auteurs: David Endt Evert Vermeer Prijs: 21,50 Het uitgebreide jaaroverzicht van het seizoen 2005 - 2006, met aandacht voorde spelers en de wedstrij den, zowel de vriendschap pelijke als de officiële, én met alle statistische gege vens. De jaarboeken zijn een stuk leuker als Ajax een goed seizoen heeft gedraaid. Al geeft de juichende Huntelaar op het omslag hoop voor de toekomst! Titel: De Hout Ondertitel: Herinneringen aan een stadion Auteurs: Theo Brinkman en Koen van Eijk Prijs: 29,95 Sinds begin 2006 publiceerde het Noord hollands Dagblad wekelijks 'Herinnerin gen aan de Hout'. Deze serie vormt de basis van het boek. Daarnaast bevat De Hout extra herinneringen, sfeerimpres sies, fotore portages en een voor woord van Co Adriaan- se. Wat moet een Ajax-fan met dit boek? Er staat een zeer opmerke lijk stuk in over oer-Ajacied Sjaak Swart, vandaar. Titel: Het 17de, eerbetoon aan alle amateur-voetballers Auteur. Elvin Post Prijs: €10 Ook in de kelder van het Nederlandse amateurvoetbal wordt wekelijks gestre den om de drie punten. Ja, zelfs bij het 17de... Het 17de beschrijft de tragiek, maar vooral ook de romantiek van ama teursport, waarin vriendschappen voor het leven worden gesloten, bijgeloof een nog grotere rol speelt dan bij de profes sionals, en de verhouding tussen fana tisme en prestatieniveau vaak hopeloos uit balans is. Titel: 5 jaar VAK 410 (dvd) Prijs: €10 Verkrijgbaar bij Ajax - NEC (24 septem ber) Er was al de site www.vak410.nl, stukjes in fanzine De Dapp're Strijders en af en toe een artikeltje in de krant. Binnenkort is er ook de VAK410 dvd, met alle hoog tepunten van de sfeer op en rond 410. Op deze 85 minuten durende compilatie zien we, zoals de Volkskrant schreef, 'de neefjes van de F-Side' aan het werk. Kijk ook op vak 410. In samenwerking met de Eerste Nederiandsche Voetbal boeken Boekhandel (www.envb.nl) vrijdag 8 september 2006 Jaargang 14, nummer 3 vrijdag 8 september 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Website: www.svajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Jeroen de Laat, Patrick Leemans Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press Sport Media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Z-Press Studio BV Art director: Henny Stoppelenburg John Leijdsman Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25,00 een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart •Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingacti viteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2006: (c) Niets uil deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitge ver noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid ol gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk. microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV De Arena is het huis van Ajax met Ajax als huurder, en zo voelt het ook. Een bezwaar vind ik de brede gracht; die duidelijk een scheiding teweeg brengt; er gaapt een kloofje. Voor Europese tegenstanders is Ajax in het nieuwe huis gastvrij; minder dan de helft van de wedstrijden wordt gewon nen. Met als bronnen Ajax' laatste pre- sentatiegids en Ajax, de complete werken heb ik de statistieken van de Europese wedstrijden vergeleken met de periode van vóór de Amsterdam Arena. De cij fers spreken boekdelen: bijna vier van de vijf thuiswedstrijden werden voor de Arena-tijd gewonnenna 1996 nog niet de helft. Meer dan één van de drie wed strijden werd thuis verloren; vroeger ge middeld eens in de twaalf wedstrijden. Het zal niet alleen met de Arena te ma ken hebben; vroeger was je landskam pioen als je mee mocht doen, nu heeft Ajax diverse keren meegedaan terwijl we niet Nederlands beste waren, ook is de macht van de grote voetballanden toegenomen en zijn in de subtop de krachtsverschillen kleiner geworden. Toch zijn de cijfers veelzeggend. Bij competitie thuis geldt hetzelfde. In de eindklassering in de Arena leverde dat Vóór de Arena wed win gel verl totalen 72 12 7 percentages 79,1% 13,2% 7,7% In de Arena totalen 19 8 14 percentages 46,3% 19,5% 34,1% Ajax Life is benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te rea geren op een stelling. Die stelling vertegenwoordigt niet per se het stand punt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discussie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life plaatsen we de inhoudelijk beste in zending. Mail je reactie vóór vrijdag 15 september naar redactie@svajax.nl onder vermelding van 'Charisteas'. vijf keer een klassering op lager dan de tweede plaats, de helft dus. In de veertig seizoenen daarvoor was dat negen keer. Het verschil met andere stadions is dat Ajax weliswaar de hoofdbewoner is, maar de belangen van andere evene menten de doorslag geven ten nadele van Ajax. Waar de Kuip (jazeker) een voetbalstadion is met soms een concert, lijkt de Arena het omgekeerde. Veelbe tekenend is dat men het over 'de Arena' heeft, waar vroeger 'Het Ajax-stadion' of 'de Meer' werd gezegd. Bij Engelse clubs is het gras bijna heilig; dat mis ik in de Arena. Zo is American football in de Arena is in mijn ogen een gotspe. Een eigen VOETBALstadion; des noods met een capaciteit van tiendui zend toeschouwers minder dan in de Arena, zou voor Ajax beter zijn (ge weest). Toch heb ik geen hekel aan de Arena; ik kom minder dan ik zou wil len naar wedstrijden, maar toch mis ik iets. Ajax is te veel gast en te weinig eigenaar, is mijn stelling. Met hartelijke supportersgroet, André Tanis ELVIN POST

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 19