Fanzone 15 Ai Fans over de grens Van overal ter wereld wordt Ajax gevolgd door fanatieke fans. Ajax Life traceert ze en laat hun aan het woord. Antwan van der Stap (Verenigde Staten) trapt af. AfAXUFE De ommekeer "Ach, laat hem lekker bijverdienen. Hij mocht er niet eens in via de achterdeur." Minder politie bij betaald voetbal De inzet van politie bij wedstrij den in het betaald voetbal is vorig seizoen afgenomen. De politie was bijna 184.000 uur op de been, dat is ruim 30.000 uur minder dan in het voorgaande seizoen. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme. De daling is opvallend, omdat er vorig sei zoen wegens de invoering van de play-offs meer wedstrijden zijn gespeeld. Een pasfoto op de seizoenkaart en de identificatie met hulp van biometrische gege vens kunnen er volgens het CIV toe leiden dat de inzet straks nog verder omlaag kan. (JdL) Feyenoord en PSV verwijderen netten Feyenoord en PSV zijn gestart met een proef waarbij de netten rondom de bezoekersvakken wor den verwijderd. De clubs hopen daarmee een positief signaal af te geven richting bezoekende sup porters, voor wie dergelijke net ten het zicht op het veld ernstig belemmeren. Feyenoord en PSV gaan er van uit dat bezoekende fans het vertrouwen dat in hen wordt gesteld, niet zullen bescha men. Mocht de proef slagen, dan zullen andere clubs waarschijnlijk snel volgen. (JdL) Klaas Jan breidt prijzenkast uit Klaas Jan Huntelaar werd op maandag 28 augustus bij het jaarlijkse voetbalgala uitgeroepen tot Talent van het Jaar. Hij ontving het bijbehorende beeldje uit han den van Johan Cruijff. 'Huntelaar heeft in één seizoen drie bijzon dere prestaties geleverd,' lichtte Cruijff de uitverkiezing toe. 'Hij scoorde de meeste doelpunten, verwerkte de tussentijdse transfer van Heerenveen naar Ajax uitste kend en heeft daarna zijn nieuwe club uit de penarie gehaald.' De spits, die ook nog Topscorer van de Eredivisie werd, laat het door de Cruyff Foundation beschikbaar gestelde Cruyff Court aanleggen in zijn oude woonplaats Humme- lo. Op het trapveldje aan de Pen- nekampweg heeft hij in zijn jeugd veel tijd doorgebracht. (JdL) vrijdag 8 september 2006 Tuan in the USA Door Jeroen de Laat Antwan van der Pas ('Tuan voor Ajax- intimi') woont samen met zijn vriendin Jill in het Amerikaanse Clayton, North Carolina. 'Na iets meer dan een jaar in Nederland te hebben samengewoond, hebben we besloten dat het beter was naar haar geboorteland te verhuizen,' verklaart de 36-jarige Delftenaar. Hij komt gemiddeld nog eens per jaar te rug naar de stad waar hij geboren is. Ondanks de gigantische afstand pro beert Antwan zo veel mogelijk van 'zijn cluppie' mee te krijgen. 'Tegenwoordig kan ik gelukkig live-wedstrijden bekij ken op de website van Talpa. Voorheen heb ik heel wat aangerommeld om via Chinese zenders naar duels van Ajax te kijken. Mijn vrienden houden me via internet en telefonisch op de hoogte. Het is allemaal op geen enkele manier te vergelijken met de heerlijke gang naar het stadion. Maar ik moet wat.' De helpdeskmedewerker heeft dui zenden kilometers van huis nog altijd niets van zijn Ajax-gevoel verloren. 'Ziek zijn van verlies, tranen van geluk bij het zien van een mooi doelpunt. Hier in de VS snappen ze niets van de emotie die voetbalsupporters in de rest van de wereld ervaren als ze hun club zien spelen,' vertelt Antwan, die nog altijd een seizoenkaart heeft en lid van de Supportersvereniging is. Het lid van het eerste uur is teleurgesteld dat hij onlangs zijn lidnummer 2613 moest inruilen voor een relatienummer. 'Weg clubgevoel. Ajax is business en de SVA gaat daar blijkbaar in mee. Jammer, heel jammer.' Antwan kweekte pas in zijn tienerjaren een steeds groter wordende voorliefde voor Ajax. Daarvoor maakte hij zich uit de voeten als zijn vader Studio Sport aanzette. 'Ik wilde niet te veel meekrij gen van PSV en Feyenoord, haha!' Als tiener kwam de ommekeer. 'Het werd serieus nadat ik een paar keer naar het Amsterdam 711-toernooi ging en een aantal bekerwedstrijden in De Meer bezocht. Pas na de winst van de UEFA Cup tegen Torino ben ik overgestapt van Studio .V/)or/-supporter naar sei zoenkaarthouder. Ook ging ik steeds meer uitduels bezoeken. Alsof ik al die jaren daarvoor goed moest maken. Heb talloze oefenwedstrijden gezien en ben zelfs samen met mijn maatje Marco naar Israël geweest. Zo gek als mijn vrienden heb ik het echter nooit gemaakt. Die missen geen duel!' Antwan, Ajacied in Amerika, toont de ware clubliefde.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15