14 Ajax Jonge Schare Join the Kids Club! Dromen van Ajax Voetbaldag bij vv Roden Honderden voetballertjes bezochten vrijdag 1 september in Roden de door Ajax Kids Club en Jonge Schare georganiseerde voetbaldag. Ajacied Jan Vertonghen was er ook.' Aron Winter wilde Maarten Stekelenburg (33) dit seizoen naast zich hebben als assistent bij Jong Ajax. Qua voetbalachtergrond zijn de twee echter tegenpolen. AIAXLIFE Als lid van de Ajax Kids Club kun je niet alleen deelnemen aan bij zondere activiteiten, maar krijg je ook nog eens een welkomst pakket met een exclusieve Ajax Kids Club-pet, de Kids Club Card waarmee kaartjes kunnen worden gekocht voor thuiswed strijden van Ajax en vier keer per jaar het eigen clubblad. Meer in formatie over deze leuke club? Kijk dan op www.aiax.nl/kids of bel Ajax Supporterszaken 020-3111444. Direct lid worden? Dat kan door de aanmeldingsbon op www.aiax.nl/kids in te vullen! Door Jeroen de Laat - Foto's Carla Smit Fanatiek Trainen, trainen, trainen Door Sander Zeldenrijk Een proces vrijdag 8 september 2006 Vreemde eend in talentvolle vijver De jonge Ajax-fans trokken op de laat ste dag van hun zomervakantie hun voetbalschoenen aan en namen deel aan allerlei activiteiten. Vanaf 11.00 uur werden clinics gegeven: voetenwerk, trucjes, strafschop en keepers. Tot laat in de middag werden de clinics geleid door trainers van w Roden. In het door bos omzoomde sportpark kon ook worden deelgenomen aan Lucky's Ajax Games. De voetballertjes konden indi vidueel punten scoren op onderdelen als ingooien, gericht trappen, hooghou den en slalommen. De kinderen, nage noeg allemaal gekleed in Ajax-tenue, vermaakten zich prima. Het hoogtepunt werd, zoals het hoort, tot het eind bewaard. De fanatieke voetballertjes werden na urenlang druk bezig te zijn geweest, beloont voor hun inzet. Een haag van mensen onthaalde om 15.00 uur vier uitverkoren Ajacie- den, die met de kinderen zouden gaan voetballen. Olaf Lindenbergh, Michael Timisela, Jan Vertonghen en Michael Krohn-Dehli werden onder luid gejoel het sportpark opgereden. Voor Ver tonghen was het even wennen. Precies een jaar eerder werd ook al een voetbal dag bij derdeklasser w Roden georga niseerd, maar op dat moment maakte de jonge Belg nog geen deel uit van de eerste selectie. 'In de jeugd hoeft dit natuurlijk niet. Pas in de voorbereiding van dit seizoen heb ik voor het eerst soortgelijke dingetjes voor de fans ge daan,' vertelt Vertonghen. 'Maar het is de eerste keer dat ik op zo'n voetbaldag ben. Ik heb er zin in. Het is uitstekend dat Ajax de jongste fans al bij de club betrekt. Bovendien hebben die kinde ren de dag van hun leven. Of ik uit erva ring spreek? Nee, ik was vroeger niet zo fanatiek, haha! Heb nooit meegedaan aan zo'n voetbaldag of bijvoorbeeld een Open Dag bezocht.' Niet veel later begeeft Vertonghen zich, net als zijn drie ploegmakkers, onder de enthousiaste jeugd. De Ajacieden ge ven een clinic en lijken zich opperbest te vermaken. Wat geeft Vertonghen de kleine fanatiekelingen mee? 'Ha, zo als ik het vroeger zelf ook heb gedaan: trainen, trainen, trainen. Dat is de enige manier om er te komen. Maar ik heb ook gezegd dat ze plezier in het spelle tje moeten hebben. Dat is minstens zo belangrijk. Of ik een geboren trainer ben? Geen idee, heb ik nog nooit over nagedacht. Is ook nog niet aan de orde. Hopelijk heb ik nog een lange voetbal toekomst voor me!' Samen met de Belg, dromen ook de vijfhonderd aanwezige deelnemers van een lange, mooie prof carrière. Wil jij volgende keer bij een Ajax-voet- baldag zijn? Op 23 oktober 2006 ont vangt de Supportersvereniging en de club haar jonge leden op trainingscom plex De Toekomst. Zorg dat je je op tijd inschrijft via www.aiax.nl. Lekker, gepoort worden door Jan Vertonghen. Na de D'tjes (3 jaar), de Cl (2 jaar) en de BI (2 jaar) staat Maarten Steke lenburg (nee, niet de keeper) voor een nieuw avontuur. 'Dit is geen promo tie. De F1 is net zo belangrijk als Jong Ajax. Er worden wel andere dingen van me gevraagd. Ik ben er van overtuigd dat Henk ten Cate de F1 minder goed traint dan Dennis de Haan. En die kan op zijn beurt het eerste elftal niet trai nen. Je moet altijd inschatten op welke plek een bepaald type trainer het best zal functioneren.' De club hield hem het liefst bij de jeugd, maar Winter wilde de ervaren dertiger naast zich bij de belofteploeg. 'Ik had bij beide scenario's een goed gevoel, maar dan komt je eigen ontwikkeling om de hoek kijken. Door deze stap ga ik weer nieuwe dingen leren. Ajax had zich harder kunnen opstellen. Dat deden ze niet. De club heeft ook naar mijn wen sen geluisterd.' De twee vullen elkaar goed aan. 'Ik heb geen betaald-voetbalervaring,' zegt Ste kelenburg. 'Op mijn achttiende ging ik naar het CIOS en trainde ik al een ploegje. Ik ben nu 33 en in al die jaren bleef ik trainer. Dat is een gigantische ervaring van vijftien jaar. Op alle ni veaus binnen het jeugdvoetbal. Dat is óók een meerwaarde. Aron kreeg een stoomcursus als het over trainerschap gaat. Hij slaagde voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Ik kan me daar voor inschrijven, maar dan is het de vraag of ik meteen word toegelaten.' Stekelenburg erkent dat hij de ambi tie heeft om de cursus Coach Betaald Voetbal te gaan doen. 'Maar ik weet nog niet of ik dat wil doen om ergens hoofd trainer te worden of omdat het bij veel functies in het jeugdvoetbal tegenwoor dig gewenst is. Dat laatste zou meer een reden zijn om het te halen.' Als hij in de spiegel kijkt, ziet hij een coach die voortdurend bezig is met een proces. 'Structuur aanbrengen. We be ginnen ergens en stap voor stap moet er progressie zijn. Mijn ploegen gingen al tijd beter spelen gedurende het seizoen. Jong Ajax zit ook in dat proces van be ter worden. Het moeten presteren komt daar al steeds meer om de hoek kijken. Ik vond het afleveren van talentvolle spelers het belangrijkste en nu komt daar presteren in mijn ogen bij. Ik vraag me overigens af of je als hoofdtrainer bij een profclub tijd en ruimte krijgt voor zo'n proces.' Volgens de jeugdcoördinator van de bovenbouw wordt er te vaak een tegen stelling gezocht tussen trainers met een voetbalachtergrond en trainers zonder voetbalachtergrond. 'In mijn ogen zijn er goede en slechte trainers. Wat hun ach tergrond is, maakt dan niet uit. Aaron en ik hebben allebei een verschillende achtergrond en ik probeer m ijn voordeel te doen met zijn ervaringen. Ik tracht hem helemaal uit horen. Dat heb ik bij Richard Witschge ook. Hij heeft ook een schat aan ervaring. Als je het zo bekijkt, ben ik hier zonder Ajax-achter grond een vreemde eend in de bijt.' Trainer van Jong A jax Maarten Stekelenburg: 'Vr zijn goede en slechte trainers. If'al hun achtergrond is, maakt niet uit.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 14