12 Interview Roger en afstand Ervaring en leiderschap. Naast Jaap Stam, Kenneth Perez en Gabri beschikt ook Roger Garcia Junyent (29) over die eigenschappen. De Spanjaard met de eeuwig droevige oogopslag moet helpen de supporters weer te laten lachen. AJAXLIFE HA f vrijdag 8 september 2006 Over Cruijff, Van Gaal en Anne Frank van Roger Door Daan Schippers Hij straalt weinig vrolijkheid uit. Roger (spreek uit: Roesjee) heeft een gezicht dat bijna permanent in de stand van chagrijn en droevigheid staat. Zijn lome, voorovergebogen tred draagt niet bij aan de verfraaiing van het beeld dat de linkshalf oproept: dat van een pure broodvoetballer, die met tegenzin naar Amsterdam is gekomen alleen omdat Johan Cruijff hem zou hebben aanbe volen. Hij zou op het punt hebben gestaan het voetbal vaarwel te zeggen om terug te keren naar zijn geboorteplaats Sabadell, toen Ajax aanklopte. Geen woord be steedt hij daaraan, maar het verhaal dat Cruijff hem zou hebben aanbevolen, is ook hem ter ore gekomen. 'Dat ver haal is mij ook verteld, ja, maar ik heb geen idee of Cruijff mijn naam heeft laten vallen. Het is in ieder geval niet de reden dat ik 'nummer 14' draag. Dat was gewoon een nummer dat nog vrij was.' Het had na twaalf seizoenen het voortijdige einde kunnen betekenen van een loopbaan die hem leidde langs FC Barcelona, Espanyol en Villarreal. Bij die club ondervond Roger de zwaar ste periode uit zijn carrière, toen hij een gescheurde kruisband opliep. Daarna leek hij veranderd en besloot hij voort- In Spanje staat Roger vooral bekend om zijn afstand schoten. Zo trof hij al drie keer doel vanaf meer dan vijftig meter. Voor Espanyol scoorde hij in 2002 tegen Recreativo Huelva vanaf 53 meter en in 2003 tegen Rayo Vallecano van 51 meter. Voor Villarreal schoot hij in 2004 vanaf vijftig meter raak tegen Galatasaray. aan slechts éénjarige contracten te on dertekenen. 'Ik had anderen al eerder zware blessures zien oplopen, nu was het mijn beurt. Ik ben niet blessurege- voelig, maar je kan nooit voorspellen wanneer zoiets je treft. Het moeilijk ste was vooral dat ik buiten de groep belandde. Ik besloot vervolgens slechts voor één jaar bij te tekenen, zoals

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 12