Ajax kort 11 Nigel is blij in de Bundesliga Van 020 naar 010 Hl i Nigel de Jong (21) zet dit seizoen de lijnen uit bij HSV. Ondertussen schoot hij zijn ploeg naar de Champions League en voelt Nigel de dagelijkse Duitse adoratie dondersgoed. [Nederland is te nuch ter. Als je succes hebt, krijg je kritiek] Angelos Charisteas (26) zet zijn loopbaan voort bij Feyenoord. Greek Lightning flitste te weinig in Amsterdam en tekende een driejarige verbintenis bij de tobbende havenclub. Geen vijfde keus Wat was de volgorde bij de transfer van Angelos Charisteas? AIAXLIFE Door Sander Zeldenrijk Door Sander Zeldenrijk vrijdag 8 september 2006 Hoewel De Jong nog steeds Ajax Life leest, had hij moeite met de voor pagina van editie 2. 'Ik was verrast door de uitschakeling voor de Champions League. De tweede helft was onder maats,' zegt de Man van Acht Miljoen. Die bijnaam verdiende hij in Osasuna, toen hij HSV naar de groepsfase van het miljoenenbal schoot. 'Op dit toneel horen we thuis. Grappig genoeg heb ik van deze selectie de meeste Europese wedstrijden gespeeld, samen met Rafael van der Vaart.' Dit seizoen kan hij zich eindelijk op één bepaalde positie richten: die van centrale controlerende middenvelder. HSV speelt in een 4-4-2-formatie met een ruit op het middenveld. 'Voor die plek ben ik gehaald, maar ik was nog wat zoekende in het elftal. De trainer (Thomas Doll, red.) ziet het ook zo en vooralsnog gaat het lekker. Bij Oranje spelen we 4-3-3 en maakt het niet uit of ik nou rechtshalf speel of voor de ver dediging.' De Jong is enthousiast over coach Thomas Doll. 'Hij kan me goed uitleg gen hoe ik een wedstrijd moet uitspelen en hoe ik mijn spel sneller kan ontwik kelen. Een simpele man, maar bezeten van het spelletje. Hij heeft liefde voor de club en doet alles om zijn spelers een goed gevoel te geven. Ik kreeg met een vertrouwen. "Ik haal je niet voor de bank, ook al speel je drie keer op rij een slechte wedstrijd," zei hij.' De international is een bepalende speler in de havenstad. En meer volwas sen. Zo kan hij nu beter temporiseren, daar waar zijn naam in Amsterdam voor eeuwig verbonden leek met druistig- heid. 'Ik ben rustiger in mijn spel. Dat druistige is er nog... op de training. Dat blijft toch in me zitten, maar ik weet op welke momenten ik het kan doen.' HSV is onvergelijkbaar met Ajax. 'Ajax is een topclub en dat merkte je in alles. Het is een bepaalde denkwijze. Dat gaat van bovenaf tot aan de mate- Nigel, op handen gedragen in Hamburg. riaalman. Alles draait om resultaten. Ajax handelt en denkt als een Europese topclub. Ik wil niet zeggen dat HSV een dorpsvereniging is, maar het is een top club in wording. Alles is hier vrijer. Nu we Champions League spelen, komt dat proces in een stroomversnelling. Daar voor kwam ik ook naar HSV. Je kunt deze club wel met AZ vergelijken. Ook al verliezen we, je merkt dat de sup porters beseffen dat we aan iets moois bouwen.' Eenmaal over de landsgrens viel het ook De Jong op. Respect groeit naarmate je de douane bent gepasseerd. Duitsers durven meer te adoreren. Waar je in Nederland niet met je hoofd boven het maaiveld moet uitsteken, leeft hij in Hamburg op een wolk. Hij bouwde aardig wat krediet op, want vorig jaar bezorgde hij HSV voor het eerst sinds 24 jaar een zege bij Bayern München. 'Nederland is te nuchter. Dat merk ik echt. Als je succes hebt, krijg je kritiek. Dat zal altijd zo blijven. Hier is het: doe maar normaal dan doe je gek genoeg, zeg wat iedereen wil horen en rijd in een normale auto.' Volgende week speelt hij in Dortmund tegen zijn boezemvriend Steven Pie- naar. 'We hebben dagelijks contact. Hij voelt zich daar ook goed, maar moest even wennen omdat hij nog meer moet lopen. HSV wint met 1-0', besluit hij lachend. Charisteas'Ik ken de rivaliteit' 'Mijn hart staat stil, mijn mond open. Dit kan niet waar zijn.' Een paar uur na het nieuws van de opmerkelijke transfer zijn veel Feyenoord-fans op z'n zachts gezegd 'not amused' met het 'afdanker tje uit 020'. Op internet rolt ongeloof van het beeldscherm. Niet veel later be richten diverse media dat er zelfs twee honderd fans protesteren bij De Kuip. Tegelijkertijd reageert Angelos Charis teas vanuit het spelershotel in Moldavië tegenover Ajax Life opgelucht over zijn overgang. Opmerkelijk, want in een eerder stadium had hij gezegd niet in Rotterdam te willen spelen. 'Dat heb ik inderdaad gezegd tegen een journalist, maar zo is het voetbal. Twee dagen voor de transfer was ik nog niet op de hoogte van de interesse. Ik ben heel tevreden met Feyenoord en ik denk dat dit het beste moment in mijn loopbaan is om weer op topniveau te komen.' Ajax ontving bijna 3 miljoen euro. Iets minder dan de 4,5 miljoen die Ajax aan hem spendeerde rond de winterstop in 2004. 'Harry' beseft dat zijn transfer gevoelig ligt. 'Ik ken de rivaliteit, maar Angelos wil de Ajax-fans bedanken voor hun steun in z'n tweede s ik kijk daar niet naar. Ik wil de fans nu laten juichen en zal er vanaf mijn eerste wedstrijd staan. Ik wil laten zien dat ik een topspeler ben. Mijn relatie met de Ajax-supporters was in de beginperi ode ook moeilijk, maar uiteindelijk ontstond er een goed contact. Ik wil ze bedanken voor de steun in mijn tweede een keer gezegd door Henk, maar dat was overdreven. Het moge duidelijk zijn dat hij vergeleken met Huntelaar verre van eerste keus was. Als reserve bleef hij altijd positief. Een goede prof, maar minder geschikt voor ons systeem.' Technisch directeur Martin van Geel erkent dat Ajax alleen wilde verkopen. Terwijl hij op huurbasis naar Spanje, Portugal en Engeland kon. 'Hij kon naar Rusland maar dat wilde hij zelf niet. Er zijn bij deze transfer drie tevreden par tijen. Ik ben blij dat we onze poot stijf hielden en niet tot verhuur over gingen. Angelos was hier niet vijfde keus. Dat is 29-8: De zaakwaarnemer van Charisteas krijgt een belletje van Feyenoord. De club heeft concrete interesse. Dezelfde dag nog wordt er gesproken met technisch directeur Peter Bosz. 30-8: Martin van Geel en diezelfde Bosz komen er via de fax en telefoon snel uit. De laatste details worden besproken tussen de club en speler zelf. 31-8: Nadat Charisteas het met Feyenoord eens is over de lengte van de verbintenis en het salaris, gaat het contract per fax naar Moldavië, waar de Griek bivakkeert met de nationale ploeg. Tien minuten later ligt het document ondertekend op het bureau van zijn agent. Zes uur voor het sluiten van de transfertermijn.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 11