Ajax kort 7 Tk moet mezelf iets bewijzen Gentenaar als bewonderaar Meeüs met het accent op MEEÜS Het idee was simpel. Laat Tom De Mul en Michael Krohn-Dehli elkaar in terviewen. Ze zijn allebei teruggehaald door Ajax en spelen op de vleugels. Er ontstond een aardig gesprekje (met wat bijstu ring, dat dan weer wel). AJAXLIFE Verzekeringen Hypotheken Makelaardij OG "Bedankt voor je aanbod Sören, maar we zoeken een iets veelzijdiger linkspoot. Papa Sneijder niet bij Oranje Unieke reclame in Arena Door Sander Zeldenrijk vrijdag 25 augustus 2006 Meeüs Geldeüandpiein 751 1082 LV Amsterdam Te! (020) 30 11 200, fax (020) 30 11 207 1 www nieeus com. E ïnto amsterdam@rra?cuï» oom Meeüs is onderdeei van AEGON Goed tjorogold dus Hoe presteerden de Ajacieden, in de week van 15 en 16 augustus, op de internationale velden? Klaas Jan Huntelaar luisterde zijn debuut in het grote Oranje direct op met twee doelpunten en twee assists. In Dublin tegen Ierland (4-0) maakte ook Urby Emanuelson na een uur zijn de buut. John Heitinga speelde ne gentig minuten. Wesley Sneijder meldde zich af voor het oefenduel met de Ieren. De middenvelder en zijn vrouw verwachtten hun eerste kindje. Ryan Babel speelde voor Jong Oranje in het oefenduel met Duitsland (2-2). Evenals Rob bert Schilder deed hij zeventig minuten mee. Doelman Kenneth Vermeer stopte in de slotfase een strafschop, maar kon de rebound niet keren. De Belg Thomas Vermaelen speelde negentig minuten in het kwalificatieduel voor het EK 2008 met Kazachstan (0-0). Landge noot Tom De Mul speelde tachtig minuten in een oefenduel tegen de beloften van Frankrijk (1-0). De Zweed Markus Rosenberg kon in twintig minuten weinig brengen tegen Duitsland (0-3). Tsjechië, met Zdenek Grygera negentig minuten in het veld, ver loor in Praag met 3-1 van Servië. Egdar Manucharyan verloor met de beloften van Armenië met 3-2 van Bosnië-Herzegovina. De oplettende toeschouwer heeft al opgemerkt dat er nieuwe re clameborden langs het veld in de Amsterdam Arena staan. De door Philips ontwikkelde digitale borden zijn uniek in Nederland. Wie vaak wedstrijden kijkt van de Spaanse en Italiaanse compe titie, herkent de reclameborden. In tegenstelling tot in deze Zuid- Europese landen zal de rechtsbui ten hier (denk aan Mauro Speedy Gonzales) echter niet worden in gehaald door een digitale Audi. De bewegende reclames zijn namelijk gebonden aan beperkende regels. De borden zijn voor het eerst in gebruik genomen en uitgebreid getest tijdens het LG Amsterdam Tournament. Gabri kent de digitale reclamebor den nog uit eigen land. Dennis Gentenaar is dit seizoen in principe aangetrokken als tweede keeper. De dertigjarige goalie kende een vervelende voorbereiding met knie- en rugklachten. Wij vroegen de voormalig speler van NEC en Borus- sia Dortmund naar zijn vijf favoriete keepers, waarop 'Koko' met het vol gende lijstje kwam (in willekeurige volgorde): Edwin van der Sar: 'Beregoed. In alles.' Peter Schmeichel: 'Groots qua uitstra ling. Vliegt ook op spelers af in 1-1-si- tuaties. Rinat Dassaev: 'Een Rus. Iedereen kent hem van het EK'88. Ik was toen dertien jaar. Een mooie, stijlvolle keeper.' Gianluigi Buffon: 'Een alleskunner.' Petr Cech: 'Knap hoe rustig hij altijd oogt. Heeft in principe niet veel te doen bij Chelsea, maar staat er wel.' Gentenaar: 'Met wie ik me het meest kan identificeren qua keeperstijl? Dat is onvergelijkbaar. Ik kan niet tegen deze jongens op.' Dennis Gentenaar, nog met veel haar. En zonder rug- en knieklachten. Even aftrappen. Jongens, wat weten jullie van elkaar Michael (lachend)'Tom is een Amster damse Belg. Hij speelde hier al en werd vorig seizoen verhuurd aan Vitesse. Hij speelt voor Jong België en woont in een gastgezin.' Tom: 'Michael speelde de laatste twee seizoenen voor RKC en daarvoor zat hij bij Ajax. Hij is een polyvalente speler die op veel posities uit de voeten kan. Nu is hij terug om zich opnieuw te bewijzen.' Michael: 'Ben je voor je gevoel wel rijp genoeg na één jaar Vitesse?' Tom: 'Zeker. Ik ben gegroeid, maar moet nog beter worden. Die kans krijg ik hier. Ik ben er klaar voor. Meer dan toen ik hier vertrok.' Lachen: Michael Krohn-Dehli (links) en Tom De Mul hangen tegenover elkaar de journalist uit. Michael: 'Hoe was je voorbereiding?' Tom: 'Redelijk, maar wel vermoeiend vanwege de hitte. En jij? Het is niet prettig als je de voorbereiding moet missen vanwege een knieblessure.' Michael: 'Dat was inderdaad moeilijk. Ik moet hier voor mezelf iets bewijzen. Ik wil graag, maar weet dat ik het rustig moet opbouwen. Dan is het moeilijk om te moeten toekijken.' Even een duwtje in de rug. Waren jullie verbaasd dat Ajax jullie terughaalde? Tom: 'Ik hoopte er op. De kans was aanwezig, omdat ik immers op huurba- sis bij Vitesse voetbalde, maar het was niet honderd procent zeker dat Ajax me zou terughalen.' Michael: 'Die vraag is me vaak gesteld. Ik was te licht toen ik vertrok. In mijn eerste jaar bij RKC was ik een vaste waarde. Toen Ajax kwam was ik verrast, omdat ik al een tijdje niet speelde.' Tom: 'Veel succes bij Ajax, hé.' Michael: Jij ook.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 7