Ajax kort 5 I 1 BI Jordi analyseert Gabri vs Roger C :j 'k y v 1 n 1 r f Ajax Life let iedere wedstrijd speciaal op één Ajacied. Thuis tegen RKC Waalwijk hadden we extra aandacht voor de nieuwe aanwinst Gabri. Wat deed hij goed? En wat deed hij fout? Column De armklem AIAXLIFE iRahkol Ion t r\ I Vriendschap Karakter My tl Aa.K lx O Technisch Tactisch Prognose vrijdag 25 augustus 2006 Ajax Life lette tijdens de 5-0 inmaak partij tegen RKC speciaal op één man: Gabri. Eigenlijk had dat Grygera moe ten zijn, maar de Tsjech viel al na 17 seconden geblesseerd uit. De keuze viel op Gabri omdat Henk ten Cate elders in deze Life zegt 'De wissel die met name op het middenveld wordt getrok ken, is giga. Het zijn de mensen die de meeste arbeid verrichten en die dus de meeste rust nodig hebben.' Gabri kwam, net als heel Ajax, traag op gang. Eenmaal op tempo, was er geen houden aan. Geen enkele overtre ding werd er op hem gemaakt. Simpel weg omdat Gabri te stevig en te behen dig voor zijn opponenten was. De mid denvelder was constant aanspeelbaar en wist al voordat hij de bal ontving, wat hij ermee ging doen. Z'n beste actie was na 24 minuten spelen. De Spanjaard soleerde langs wat Brabanders, ging 'n fraaie 1-2 aan met Huntelaar maar zag zijn schot helaas gestopt door keeper Van Dijk. Jammer was dat Gabri bij zijn tweede overtreding (wraak op Ruud Berger die hem een minuut daarvoor flink geraakt had) geel kreeg van de zeer matige arbiter Wiedemeijer. Na een uur werd Gabri vervangen door zijn land genoot Roger. Omdat er in het stadion geen Ajacied van de Wedstrijd bekend werd gemaakt, doen wij dat: Gabri. Hij verdient een dikke 9 voor zijn bijna foutloze optreden. (AV) Ajax-RKC 5-0 (2-0) 33. Babel 1-0, 44. Sneijder 2-0, 52. Heitinga 3-0, 69. Sneijder 4-0, 88. Rosales 5-0 Toeschouwers: 48.000 Scheidsrechter: Wiedemeijer Geel: Gabri, Maduro, Stam (Ajax), Van de Haar, Teixeira, Berger (RKC) Ajax: Stekelenburg, Heitinga, Stam, Grygera (3. Ogararu), Emanuelson, Gabri (59. Roger), Maduro, Sneijder (72. Perez), Rosales, Huntelaar, Babel RKC: Van Dijk, Van Diemen, Donk, Teixeira, Van Mosselveld, Garcia (60. Remacle), Reuser, Vicelich, Fuchs (46. Berger), Janssen, Van de Haar (70. Putter) Henk ten Cate liet zich in de aan loop naar Ajax - RKC lovend uit over Ryan Babel. 'Vooral als je be denkt dat hij pas 19 jaar is.' De ta lentvolle aanvaller betaalde zijn trainer terug door met zijn hoofd de openingsgoal te maken. Ryan, ik wist niet dat jij ook kon kop pen! 'O ja hoor. Als 'ie goed valt, lukt dat wel.' Ik kan me anders met zo snel een kopgoal van jou herinneren. 'Ik kom niet zo vaak in de positie. Maar als dat wél zo is, kan ik rede lijk koppen. In de jeugd heb ik er zo genoeg gemaakt.' In de tweede helft kreeg je een diepe bal van Sneijder. Huntelaar liep op dat moment helemaal vrij. Je gaf 'm niet. 'Wat deed ik dan?' Je liep nog even door met de bal en speelde toen pas af. Ie laat. 'Ik was op dat moment meer bezig de bal te controleren om dan uitein delijk het spel voort te zetten. Dat is mijn probleempje. Ik kan nog veel beter. Als het helemaal goed is, had ik niet eens hoeven kijken om de bal ineens naar Klaas te spelen.' \u h/kt het alsof ik heel kritisch ben, maar het ging best goed. Een 5-0 zege in de eerste wedstrijd is prima. 'Je mag best kritisch zijn. Dat ben ik ook over m'n eigen functioneren. Binnenkort ga ik weer extra voor mezelf trainen.' (AV) Jordi CruijfF (32), middenvelder van Metallurg Donetsk, vergeleek Gabri (26) én Roger (29). 'Dat is een groot woord. Ik voetbalde met Gabri én Roger bij FC Barcelona en het Catalaans elftal. Verder speelde ik met de broer van Roger bij Espanyol. Die familielijn ken ik dus. Vorig jaar revalideerde ik vijf maanden met Gabri bij FC Barcelona, omdat hij een zware knieblessure had. Dan ontstaat er een relatie. 'Roger is heel speciaal en ultrarustig. Introvert. Misschien wel ietsje "te" voor de voetballerij. Gabri is wat opener en wordt - als hij de taal beheerst - een gezelligheidsgozer voor de kleedkamer. Het zijn allebei familiemensen. 'Roger is niet de snelste, maar compen seert dat met zijn inzicht. In de Bar^a- opleiding was hij de beste van zijn lich ting. Hij is een alleskunner en beschikt over een prachtig linkerbeen.' 'Gabri is vooral sterk zónder bal. Hij heeft veel diepgang. Roger is sterk aan de bal en dat is belangrijk omdat je bij Ajax 60 a 70 procent van de wedstrijd in balbezit bent.' 'Ze kunnen samen op het middenveld spelen. Geef Roger even de tijd en je zult zien wat hij kan. Hij kon drie jaar bijtekenen bij Villareal, maar koos voor het voetbalplezier bij Ajax. Als hij lek ker speelt en presteert zou het me niets verbazen als hij in januari al bijtekent.' (SZ) Goede balcontacten: 31 Foute balcontacten: 3 Overtredingen mee: Overtredingen tegen: 2 Schoten op doel: 2 Gewonnen kopduels: 2 Verloren kopduels: 2 Het duel van Gabri Van alle judoka's is Dennis van der Geest mijn favoriet. Die man heeft het gewoon. Zijn lach, zijn overko men, zijn spontane woordenwaterval. Bovendien is de geboren Haarlemmer een groots sportman. Wereldkampi oen, Europees kampioen en de bron zen medaille op de Spelen van Athene. Een palmares om trots op te zijn. Jammer dat je met judo niet zoveel kunt verdienen als met voetbal. Den nis zal moeten blijven werken. Als hij aan carrièreplanning doet, weet ik nog wel een leuk baantje voor hem. In de technische staf van Ajax. Want het is niet normaal meer hoe Klaasjan Huntelaar aangepakt wordt. Minstens twee centrale verdedigers hangen in zijn nek. Ze mikken op zijn enkels, testen de kwaliteit van zijn shirt en maken hem het bewegen onmogelijk. Tegen FC Kopenhagen scoorde Ajax' spits met het hoofd, terwijl beide armen in een heuse arm klem bekneld zaten. Daar ligt een schone taak voor Dennis. Dit probleem geldt niet alleen voor Ajax. We hopen al jaren dat de FIFA, met in diens kielzog de meelopers van de KNVB, eindelijk eens stelling neemt. In woord is de wereldvoetbal bond voorstander van aanvallend en schoon spel. Op het afgelopen WK werd dit genadeloos gelogenstraft. De aanvallers werd al hun speelruimte ontnomen. Iedere duwtje werd afge floten. Verdedigers maken het hui dige voetbal steeds minder de moeite waard om naar te kijken. Daarom viel het WK zo tegen. Armklem, yuko, koka, ippon, alles mag en kan. Zolang dit wordt geto lereerd, zal voetbal aan populariteit inboeten. Voor de aanvallende inten ties van Ajax is deze ontwikkeling he lemaal funest. Met z'n allen willen we goals zien. Veel en mooie doelpunten. Helaas mag je van de FIFA net zoveel actie verwachten als een knipoog van een standbeeld. Werk genoeg dus voor Dennis als hij een punt zet achter zijn imposante carrière. Arnout Verzijl dsitel.nl GSM TELEVISIE ADSL

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 5