Fanzone 19 Rooie Henk is sup er fan lul'A AJAXUVE De club voor alle Ajax-fans w* - r Pak de bus! Colofon Henk van Koppen is Ajacied in hart en nieren. De club is zijn lust en z'n leven. Hij slaapt er zelfs voor in zijn auto. V P' O DESTELLING De Amsterdam Arena is een écht Ajax-huis AIAXLIFE Volgende editie verschijnt 8 september 2006 Door Jeroen de Laat tegggÉjp,, rv A ■t ,'B Dure hobby Lidmaatschaps nummer wordt relatienummer Waar en wanneer kan je jouw Ajax-helden live aan het werk zien? Eredivisie: NAC Breda - Ajax Zondag 27 augustus, 14.30 uur Voorranguitkaarthouders kon den al vanaf zaterdag 12 au gustus tickets aanschaffen. De voorverkoop voor de verplichte buscombi eindigde op zaterdag 19 augustus. Eredivisie: Ajax - Vitesse Zondag 10 september, 14.30 uur Alle leden van de supportersver eniging kunnen vanaf zaterdag 12 augustus kaartjes halen. Maxi maal drie kaarten per Club Card. De voorverkoop voor het duel eindigt op zaterdag 9 september om 18.00 uur. Prijzen variëren van €13 tot €41,50. Let op: de speeldag kan worden vervroegd in verband met het Champions League-schema. Eredivisie: Roda JC - Ajax Zondag 17 september, 12.30 uur Kaartverkoop is al gestart voor voorrangkaarthouders. Prijs: €18,10. Vanaf 26 augus tus kunnen alle uitkaarthouders kopen. Voor deze wedstrijd geldt vrij vervoer. Gratis parkeren al daar op P5. vrijdag 25 augustus 2006 Jaargang 14, nummer 2 vrijdag 25 augustus 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. »Q»T HEPIA^M www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Ifoor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020-3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Website: www.svajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers. Sander Zeldenrijk. Hennie Schuurman, Jeroen de Laat Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press Sport Media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Z-Press Studio BV Art director: Henny Stoppelenburg Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25.00 een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart •Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) •10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingacti viteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2006: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldfgd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitge ver noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk. microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV 'In 1967 heb ik voor het eerst een duel van Ajax in het stadion gezien. Vanaf dat moment ben ik elk jaar meer wedstrij den gaan kijken. Mijn eerste jaarkaart kocht ik in het seizoen 1985-1986. Dat co Henk van Koppen: 'Ik wil rustig kunnen genieten van mijn clubje.' jaar werd ik tevens lid van de suppor tersvereniging (toen nog De Ajacied, red.). In de ArenA heb ik altijd in vak 112 gezeten. Het sfeervak? Dat is niets voor mij. Ik hoef niet zo nadrukkelijk op de voorgrond. Ik wil lekker rustig kunnen genieten van mijn clubje.' Van Koppen heeft veel dingen zien ver anderen, niet altijd ten goede: 'Het is tegenwoordig moeilijk in de buurt van de spelers te komen. Ze zijn ook veel afstandelijker. Dat begrijp ik best. Er is nu zo veel aandacht voor de spelers, dat ze constant worden lastiggevallen. Dan moet er weer een handtekening worden gezet, dan weer een interview gegeven. Ik respecteer het kleine beetje privacy dat ze nog hebben en bewaar een beetje afstand. Vroeger was dat anders. Ik maakte altijd een praatje met de trainer en diverse spelers. Als ik Sonny Silooy of John Bosman tegenkom, herkennen ze mij nog. Maar het is niet zo dat ik daar op uit was.' Voetbal kijken is niet de enige drijfveer van de superfan: 'De gezelligheid er omheen vind ik net zo belangrijk. Het liefst bezoek ik de oefenwedstrijden in de voorbereiding. Daar gaat het gemoe delijk aan toe langs de lijn. Kun je met iedereen rustig een praatje maken. De afgelopen jaren heb ik niet veel duels gemist. Als de wedstrijden in Nederland of vlak daarbuiten zijn, pak ik meestal de auto. Deze voorbereiding ben ik de hele week in De Lutte geweest. Sliep ik gewoon in mijn auto. Want het is voor mij onbetaalbaar om mijn club het hele jaar door te volgen en elke nacht in een hotelkamer te overnachten. Ajax is een dure hobby. Ik ben ook bij de wedstrijden tegen Borussia Dortmund en Arsenal ge weest. Soms heb ik geluk. Een aantal jaar geleden was ik afgereisd naar een trainingskamp in Frankrijk. Ik kreeg al snel contact met de voorzitter van de club waar Ajax elke dag trainde. Die bood me aan om mijn tentje op het veld te stallen. Zipte ik 's ochtends de rits van mijn tentje open, stonden alle spelers klaar om te trainen!' In al die jaren heeft Van Koppen erg veel meegemaakt: 'Ik ben bijvoorbeeld in Rome, Londen en Moskou geweest. In Tokio heb ik Ajax de wereldbeker zien veroveren. Dat was de mooiste trip. Maar ook de Europese Supercup tegen Real Zaragoza zal me altijd bij blijven. Al is het maar omdat ik een immens wedstrijdaffiche van dat duel heb mee kregen. Als ik daar naar kijk, komen alle herinneringen weer naar boven. Daar doe ik het voor.' Ajax Life is benieuwd naar jouw mening. In elke editie vragen we je te rea geren op een stelling. Die stelling vertegenwoordigt niet per se het stand punt van de Supportersvereniging, maar is bedoeld om de discussie op gang te brengen. In de volgende Ajax Life plaatsen we de inhoudelijk beste inzending. Mail je reactie vóór zaterdag 2 september naar redactie@svajax.nl onder vermelding van 'ArenA'. Door de invoering van een nieuw computerprogramma voor de le denadministratie, wordt uw lid maatschapsnummer niet meer op de Supporters Club Card vermeld. Hiervoor is een relatienummer in de plaats gekomen. Uw oude nummer is nog wel bij ons bekend, maar dit wordt niet meer gebruikt. Indien u contact opneemt met de afdeling Supporterszaken, dient u dus het nieuwe relatienummer bij de hand te houden. Onze excuses voor het ongemak. Dit seizoen kan je bij uitwedstrijden gebruik maken van georganiseerde busreizen. Deze vertrekken vanuit Amsterdam, Leiden, Den Bosch en bij voldoende belangstelling ook vanuit Assen en Zevenaar. Voor zo wel de combiwedstrijden als de duels met vrij vervoer kan je je nu opgeven. Hieraan is echter wel een aantal voor waarden verbonden. Alle uitkaarthouders dienen zelf een omwisselbiljet bij Ticketbox te ko pen, zowel bij vrij vervoer als combi wedstrijden. Alle supporters die een uitkaart heb ben, kunnen zich voorinschrijven bij Axios. Je kunt je aanmelden voor het vervoer tot de maandag vóór de wedstrijdspeeldag, tot 24.00 uur. De prijs bij vrij-vervoerwedstrijden: Lid Supportersvereniging: per wedstrijd 14 Geen lid: per wedstrijd 19 De vijf vrij-vervoerwedstrijden waarbij de bussen rijden zijn Roda JC, Heeren veen, AZ, RKC en Willem II. Als je gebruik wilt maken de busreizen geef je dan op via de website van Axios, www.axios.nl onder de rubriek aanmel den. Bij combiwedstrijden zijn geen extra kosten verschuldigd, maar kan je wel gebruik maken van onze vaste op stapplaatsen. Na de wedstrijd reis je dan direct terug naar je opstapplaats, zon der dat je eerst naar Amsterdam hoeft. De komende wedstrijden: RodaJC - Ajax FC Utrecht - Ajax Ken jij supporters die nog geen lid zijn? Overtuig hen dan dat de Sup portersvereniging Ajax de leukste club van Nederland is. Je krijgt van ons dan het boek Vak 127, geschre ven door Menno Pot. Een prachtig boek over Ajax-fans, met een win kelwaarde van €12,50! Op op, dus zorg dat je er snel bij bent. Surf voor het aanmeldingsformulier naar www.svajax.nl. Nieuwe leden tus sen de 13 en 17 jaar komen automa tisch bij Ajax Jonge Schare. Voor kin deren jonger dan 13 jaar is de speciale Ajax Kids Club met een eigen blad en geweldige aanbiedingen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 19