18 Fanzone 'Play-offs zijn geldklopperij I 'A V - v- -- tVv De invoering van de play-offs zorgde vorig seizoen voor nogal wat ophef. Spelers, trainers, clubs en supporters zetten vraagtekens bij het 'competitie toetje'. Direct na afloop peilden wij de meningen onder de Ajax-supporters. Amsterdam - Dit seizoen is het alweer tien jaar geleden dat De Meer werd ingeruild voor de Amsterdam Arena. Wat is er in die periode gedaan om een Ajax-sfeer in het stadion te creëren? Logo's Posters Graffiti V 7 n - - - Schilderingen Boarding Sfeerverlichting Banieren En straks? AIAXLIFE Door Jeroen de Laat De andere kant "r 1v >1 fis. t m *-m •- r li pr- ABN AMR0 vrijdag 25 augustus 2006 Het onafhankelijke onderzoeksbureau Intomart GfK ondervroeg, speciaal voor ons, vijfhonderd seizoenkaarthou ders en leden van de Supportersvereni ging Ajax. Conclusie: 71% van de fans is faliekant tegen de play-offs. De on dervraagden vinden de play-offs spor tief gezien oneerlijk (70%) en gunnen de nummer twee CL-voetbal. Ze zijn van mening dat het is bedacht om puur commerciële redenen (81%). 'Aan het Ajacieden bedanken het publiek na het play-offduel tegen FC Groningen. eind van de reguliere competitie moe ten de prijzen verdeeld zijn,' reageerde een ondervraagde. Een ander zegt: 'Het belang van de re guliere competitie wordt gedevalueerd.' Ook de extra kosten vallen niet goed bij de toeschouwers. Veel gehoord: 'Het is geldklopperij!' Eén van de ondervraag den zei zelfs 'uit principiële overwe gingen niets extra's te willen betalen en daardoor de play-offs te boycotten'. In totaal is liefst 91% van de ondervraag den van mening dat een seizoenkaart tevens moet gelden als toegang tot de play-offs. Losse kaartjes moeten niet duurder zijn dan 15 euro. De Supportersvereniging heeft vanaf het begin geageerd tegen deze extra wedstrijden. Vooral omdat een seizoen kaart geen seizoenkaart meer is. Ook het sportieve tegenargument weegt voor ons zwaar: als je na 34 zwaarbevochten duels nét geen kampioen wordt, verdien je ten minste een twee plaats. De Sup portersvereniging blijft dan ook onver minderd tegenstander van deze extra reeks wedstrijden. Ook de Eredivisie CV gaf twee universi taire onderzoeksinstellingen (Groningen en Nijmegen) opdracht om het nut van de play-offs te beoordelen. Na het grootschalige onderzoek vond een eva luatie plaats met de achttien Eredivi sieclubs. Als belangrijkste winstpunt kwam naar voren dat de competitie tot de laatste speeldag spannend bleef. Verbeterpunten: betere planning van wedstrijden, de bekerfinale vervroegen en de nummer twee verzekeren van een UEFA-Cupticket. D e Arena in Aj ax- sferen Aan de buitenkant van het stadion han gen vier gigantische Ajax-logo's en in ja nuari 2005 werd in de vakken 420-421 een logo gevormd met stoeltjes. Sinds een aantal jaar hangen er in de omloop van het stadion, naar een idee van de supporters, immense posters waarop Ajacieden staan afgebeeld. In de gracht voor de F-side/Zuid is in •wlfi **m *3.' «j. J 1997, vlak na de ingebruikname van het stadion, een aantal supporters creatief aan de slag geweest met spuitbussen. In de trappenhuizen en gangen onder de hoofdtribune zijn kort na de oplevering schilderingen aangebracht van bekende Ajacieden. Ook hangen er schilderijen. Deze verfraaiing kreeg Ajax ooit aan geboden. Het idee is nooit verder in het stadion uitgevoerd. Daarom zijn de schilderingen alleen in het hoofdge bouw te zien. Aan de onderkant van de tweede ring hangt sinds 2000 een boarding met daarop aan Ajax gerelateerde teksten. Ook dit was een initiatief van suppor ters. Sinds enkele jaren worden bij thuisduels banieren in de nok van het stadion op getrokken. Op iedere vaandel staat een logo, jaartal en een behaald succes uit de rijke historie van Ajax. Het idee was afkomstig van het sfeerteam. Aan de buitenkant van de Arena hangt in de wintermaanden een roodwitte ver lichting. Voorheen was deze geelgroen. Het is de bedoeling dat de verlichting in de toekomst permanent wordt. Ajax, Amsterdam Arena en de Suppor tersvereniging hebben grootste plan nen. Voor het thuisduel tegen RKC is een vijfjarenplan gepresenteerd. In de komende Ajax Lifes meer hierover.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 18