Open Dag 15 De omkering van Fontein Eerste leden SVA hoog droog op de Open Dag AJAXLIfE vrijdag 25 augustus 2006 Parkeren vlak voor de ArenA, ont vangst in de Rinus Michels-zaal en vragen stellen aan Martin van Geel: de leden van het eerste uur vermaakten zich op de Open Dag. De fans die dit jaar waren uitgeno digd, zijn al vanaf 1992 lid van de supportersclub. Meteen na de ge wonnen UEFA Cup-finale tegen Torino verbonden ze zich met hun lidmaatschap aan Ajax. En zij bleven de fanclub tot op de dag van vandaag trouw. Reden genoeg dus om hen uit gebreid te ontvangen in de ArenA. Na een welkomstwoord van voorzit ter Daniel Dekker werden de fans tijdens de lunch van de Supporters vereniging toegesproken door Ajax' algemeen directeur Maarten Fontein. 'We draaien het dit jaar maar eens om. Normaal hebben we goed weer op de Open Dag en scheen de zon minder op het veld. Dit jaar hebben we een sombere start qua weer, maar krijgen we prachtig voetbal,' aldus Fontein. 'Het wordt tijd dat we weer in de Champions League gaan preste ren. Dat is te lang geleden. Het plan is om eerst serieus mee te gaan doen voor de titel. Daarna willen we struc tureel bij de beste zestien van Europa horen.' Na de inspirerende toespraak was het tijd voor de aanwezige leden om vragen te stellen aan technisch directeur Martin van Geel. Het bleef beperkt tot twee vragen: komt er nog een 'killer' op het middenveld bij en wat gebeurt er met Angelos Charisteas? Van Geel: 'Helaas heb ben we Edgar Davids niet kunnen aantrekken. Dat is een gesloten boek. Gabri zal die rol gaan invullen. De selectie is rond zo als hij nu is, we zijn tevreden. Alleen de spitspositie is over bezet. Charisteas mag vertrekken. We zijn samen op zoek naar de beste oplossing. Heeft hij voor 31 augustus geen nieuwe club gevonden, dan is hij gewoon volwaardig lid van onze ploeg.' Wanneer krijg je nou de kans om technisch directeur Martin van Geel Algemeen directeur Maarten Fontein legt de leden van het eerste uur uit waar Ajax naartoe wil. tekst en uitleg te laten gt Hulde aan de 22.000fans die donder, bliksem en slagregens trotseerden om met Ajax de seizoensopening te vieren. Sta je dan, met je goeie gedrag en een parapluutje... AliB. rapte alle Ajacieden naar de middenstip: "Jongens, jongens, geen stress, hier is..." Hidde. 'En verder vind ik Huntelaar en Sneijder goed.' Nu moet de jonge fan het even doen met namen als Sarpong, Anita en doelman Van Duin. Het fana tisme is er niet minder om. Als Chakib Tayeb scoort, springt hij op. 'Die heeft nummer 9, net als Huntelaar! Dat is mijn lievelingsnummer,' schreeuwt hij enthousiast. Ook de namen en num mers van de andere spelers van Ajax 1 somt hij feilloos op. Het is duidelijk: ik zit naast een échte fan. Na een mislukte poging om de fanshop binnen te komen (het is simpelweg te druk), posteren we ons bij de receptie van de hoofdingang. Daar worden we opgepikt door een medewerker van de Kids Club. Hidde heeft namelijk een prijs gewonnen. 'In een van de club blaadjes stond een prijspuzzel. Die heb ik ingestuurd,' aldus Hidde, die zijn ouders niets vertelde. De verrassing was dan ook groot toen duidelijk werd dat hij een PlayStation kon komen opha len. 'Twee jaar geleden was ik ook bij de Open Dag, maar moesten we eerder naar huis omdat het te warm was. Ik had nog geeneens een handtekening van Zlatan Ibrahimovic! Deze dag maakt echter al les goed,' zegt Hidde, terwijl we naar het platform achter het doel worden geleid. Onder het lopen vertelt hij nog maar eens wie zijn favoriete spelers zijn. Als ook Manouk gevraagd wordt naar haar favoriet, antwoord ze beslist: 'Ajax.' Ali B. komt het veld opgerend. De rap per presenteert de nieuwe selectie van Ajax aan het publiek. In een soms on verstaanbare woordenbrij worden de spelers één voor één naar voren geroe pen. Hidde kleeft aan het hek voor het platform om maar zo dicht mogelijk bij zijn helden te komen. Vader en moeder leggen, zoals al de hele dag, alles vast op video en ook het digitale fototoestel maakt overuren. Plots schalt de naam van Huntelaar door de speakers. Het stadion ontploft! De aanvaller is veruit het populairst. Ook Hidde schreeuwt de longen uit zijn lijf. Als de orkaan van lawaai is geluwd, zegt vader Bert zicht baar ontroerd: 'Dit is toch prachtig? Ik zie die jongen volop genieten. Ben benieuwd wat er in zijn koppie omgaat. Hij beseft waarschijnlijk nog niet hoe veel geluk hij heeft om er zo kort bij te mogen zijn.' De demonstratietraining begint eerder dan gepland. Geen probleem natuurlijk. Op het veld beginnen de spelers aan de warming-up. Bij het langs lopen zwaait Hidde vol overgave naar Jaap Stam. De

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 15