De Open Dag: veel water, dé nummer 9 en Ali B. 14 Open Dag Zonnestralen bleven dit jaar helaas uit tijdens de Open Dag. Toch trotseerden vrijdag 11 augustus zo'n 22.000 fans de donderslagen en stortbuien. Ajax Life volgde Hidde Kaasjager en zijn familie. 'Waarom liggen er tulpen op het veld?' AJAXLIFE Door Jeroen de Laat vrijdag 25 augustus 2006 Hidde Kaasjager is totaal verrast. Ryan Babel himself geeft 'm een PlayStation. En een handtekening! vonden. Ik neem plaats naast Hidde. Mary roept van vier stoeltjes verderop: 'Waarom liggen er tulpen op het veld?' Mary blijkt voor het eerst een voetbal stadion van binnen te zien. Langs de lijnen liggen tot vliegtuigjes gevouwen rode flyers. Met veel fantasie zie ik er tulpen in. Aan de andere kant vertelt Bert: 'Vorige week kwam Hidde's oma op bezoek. Vroeg ze of hij al naar de Open Dag van Feyenoord was geweest, haha! Die scoorde punten.' Jong Ajax trapt af voor een demon stratiewedstrijd tegen de amateurs van Hoofddorp 1. Hidde speurt naar beken den en veert op als hij hoort dat Maar ten Stekelenburg op de reservebank zit. Hij zakt teleurgesteld terug op zijn stoeltje als ik vertel dat de assistent-trai ner van Jong Ajax dezelfde naam heeft als de goalie van Ajax 1'Stekelenburg is mijn held. De doelman dan, hè,' bekent De hele familie Kaasjager op de tribune, met in het midden Hidde. Links legt moeder alles vast voor het nageslacht. De lange wachtrijen zijn omzeild. Via een sluiproute zijn we aangekomen op de omloop van het stadion. Door het slechte weer is vrijwel alles naar bin nen gehaald. De stands die nog buiten staan, trekken weinig geïnteresseerden. Hidde en vader Bert snellen direct naar de Kids Club-kraam om een handteke ningenboekje te scoren. Trots en met een brede glimlach laat hij zijn verove ring zien. Mijn ogen vallen op de fleurig gekleurde beugel van de jonge Ajax-fan. 'Ik heb een rood en een zwart elastiekje gekregen, naar de kleuren van het uit en thuistenue van Ajax,' legt Hidde uit. Ik beklim de tribunes van Vak 124. De familie Kaasjager heeft al stoeltjes ge- personen op me af die voldoen aan de eerder doorgenomen omschrijving. Het zijn de elfjarige Hidde Kaasjager en diens ouders Bert (44) en Mary (38) uit Zaltbommel. Ook de kleine Manouk (5) is er bij. De kennismaking is harte lijk, de Open Dag kan beginnen. De Open Dag dreigt letterlijk in het water te vallen. De regen komt met bakken uit de lucht en er is in de verste verte geen spoortje blauwe lucht te zien. Bij de hoofdingang wacht ik op de fa milie Kaasjager. Uit de massa mensen, verstopt onder paraplu's, stappen vier

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 14