Spaanse symboliek Voorbereiding 7 'George Baker' Hakken in Hardenberg Donderdag 13 juli: AIAXLIFE Acht jongetjes dromen ervan ooit in de schoenen van Roger te staan. Tijdens ons eerste interview met Gabri viel het ons op dat een tatoeage zijn linkerpols siert. 'Het zijn tekens die belangrijk zijn in mijn leven. Ik draag een figuur van mijn zoon, vader en moeder, de zon en water - als bron van energie - en het figuur van man en vrouw. Belangrijke zaken. De voetbal staat er niet bij. Een belangrijk ding, maar niet het belangrijkste in het leven.' Soms hebben we er flink aan getrokken. Dan kun je merken dat de vermoeid heid bij de meeste spelers groot is. Dat is niet gek, gezien het warme weer. Ver geet niet dat we elke ochtend na de bos- loop op ons fietsje stappen, trainen en 's avonds een wedstrijd spelen. Dat hakt er wel in.' Wie er ook inhakken, zijn de spelers van Hardenberg. Niet zo heel gek, als de Ajax-trainer een dag eerder laat opte kenen dat er te weinig tegenstand kwam van sv De Lutte. Het gevolg is dat en kele Ajacieden, zoals Mauro Rosales en Klaas-Jan Huntelaar een paar goede tikken krijgen. Na afloop bedankt Ten Cate scheidsrechter Erik ter Brake dan ook met een cynische ondertoon voor zijn optreden. Over de uitslag is hij niet tevreden. 'Als een ploeg zo hard speelt, moet je dat afstraffen in de goede zin van het woord. Verder was ik tevre den over het centrale verdedigingsduo Stam/Lindenbergh, met Gabri er voor. Dat was een goed blok. George Oga- raru deed het ook goed. Hij speelde iets ingetogener; een uitstekende verdedi ger.' Mauro Rosales vond dat het spel van de tegenstander van weinig respect ge tuigde. 'Ze speelden op het randje en vaak eroverheen. Dat hoort niet in dit soort wedstrijden. Wij zitten in onze voorbereiding en kunnen geen blessu- vrijdag 11 augustus 2006 Het SVA-promotieteam kwam naar je toe deze zomer! George Ogararu Geboren: 3 februari 1980 (Boekarest) Favoriete acteurs: 'Anthony Hopkins en Al Pacino.' Favoriete voetballers: 'George Weah, Cafu en Lilian Thuram. Onge looflijk dat zij op hun leeftijd nog op zo'n hoog niveau acteerden.' Muziek: 'Ik houd van veel verschillende stijlen. Voor de wedstrijd krijg ik veel adrenaline en energie van house en techno.' Mooiste vrouw: 'Na mijn vrouw en dochter is dat Charlize Theron.' De roots van rechtsback George Ogararu (26) liggen in een bakkerij in Roemenië. Daar ontmoetten zijn ouders elkaar, ten tijde van het Ceau^escu-regime. De Ajacied had het thuis niet breed. Hij gooide alles op het voetbal en zijn studie. Als achtjarig jochie nam zijn moeder hem mee naar Steaua Boekarest. Grappig, omdat zijn vader fanatiek fan was van aartsrivaal Dinamo. Op school bleek George over een talenknobbel te beschikken. Hij spreekt nu naast Roemeens vloeiend Italiaans, En gels, Frans en verstaat Spaans (best handig als hij met Gabri en Rosales de rechtervleugel bestrijkt). Zijn overgang naar Ajax vat Ogararu als volgt samen: Ik kende twee goede Europese seizoenen met Steaua in de Uefa Cup. Deze zomer kon ik naar een paar middenmotors in Frankrijk en Duitsland en naar Di namo Kiev in de Oekraïne. Geen van die clubs was zo groot als Ajax, dat me al twee jaar volgde. Na een telefoontje met Cristian Chivu wist ik helemaal dat dit mijn club zou worden. Ik hoop dat ik het hier net zo goed zal doen als hij. Ik weet zeker dat Ajax de kwaliteit, de mentaliteit én de kracht heeft om kampioen te worden.' Klaas Jan Huntelaar, een van de meest gefotografeerde Ajacieden van de voorbereiding.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 7