Voorbereiding 5 Café De Dober ajax- op voorraad!! shop Voor AJAX leden: 10% korting Stam waarschuwt BOUD'S INN Stoer aan het roer JOSEP KITVOEGEN Koffiehuis erzylbergen Machinale houtbewerking AJAXLIFE Tel: 020-4970376 Fax: 020-4974467 Mob: 06-53696381 Weerenweg 17e n6iAE Zwanenburg E-mail: k.verzijlbergen@planet.nl 06 21 20 73 36 Provincialeweg 12 1108 AA AMSTERDAM/DRIEMOND Tel/fax 0294 - 410405 2e van Swindenstraat 94 1093 VX Amsterdam 020 - 4634098 Uw gastvrouw Joke Dijkers Uw gastheer Willy Hiwat *|a Gehele nieuwe Adidas Ajax collectie is Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn Levering door heet Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 www.bouds-inn.nl AL 15 JAAR UW ADRES VOOR TIMMERWERKEN Maatwerk Trappen Reparaties Voor bedrijf particulier Ramen, deuren en kozijnen Levertijd vanaf 2 weken Draaikiepkozijnen Voldoende parkeergelegenheid Woensdag 12 juli: vrijdag 11 augustus 2006 namelijk altijd van theoretische zinnen tijdens een persconferentie. Vanavond horen we hoe Henk ten Cate zijn spe lers coacht en zien we Spijkerman weer rustig notuleren, zonder een spier te ver rekken. Zo moet Mitea het veld breed houden. Linksback Robbert Schilder - gisteren nog bewierookt - krijgt nu meer kritiek en Jan Vertonghen (van daag linker centrale verdediger) moet durven doorschuiven. Verder stuurt de trainer Mauro Rosales weg bij een vrije trap vanaf rechts om de spelhervatting te laten nemen door de linksbenige Ed gar Manucharyan. Ajax wint in de aanloop naar de voorronde van de Champions League uiteindelijk met 18-0 van deze vierde klasser. Na afloop spreken we Angelos Charisteas even. Hij heeft er in de voor bereiding evenveel gescoord als Klaas- Jan Huntelaar. 'Ik blijf voor honderd procent bij Ajax,' voelt hij onze invals hoek goed aan. 'Er is een nieuwe trainer, dus er zijn nieuwe kansen. Ik weet dat het moeilijk wordt, want Klaas-Jan is Nederlands en erg populair. Maar als ik de kans krijg, maak ik er ook 25 in een seizoen,' aldus de zelfbewuste Griek. Spijkerman praat bij de gereedstaande bus met collega-assistent Groenendijk. 'Ah, Ajax Life,' zegt hij. 'Vandaag kwa men de voorzetten er niet helemaal uit, maar zag ik een aantal goede doel punten en spelvreugde,' begint hij. 'We zitten in een zware week waarin we morgen de sterkste tegenstander tref fen (hoofdklasser HHC Hardenberg). We moeten de trainingfrequentie niet heilig verklaren. Soms is het beter om er een training uit te gooien als we signa len krijgen vanuit de groep. Iedereen wil natuurlijk ontzettend graag en als je het ze vraagt, zegt niemand iets. Lichaam en geest moeten fit zijn, dan kunnen we straks meer van de spelers verwachten.' De zware voorbereiding hoort erbij, omdat Ajax voorronde Champions League speelt. Daardoor heeft de club slechts vier weken om te pieken voor de eerste finale van dit seizoen. Normaal zijn dat zes weken. Rydell Poepon zit er dan ook redelijk doorheen. 'Het is erg warm en daardoor pittig. Maar het is niet zo dat ik het niet aankan. Ik slaap behoorlijk veel. Daar worden we ook min of meer toe gedwongen, haha. Na het eten rust ik even of maak ik mijn benen los. Meneer Groenendijk praat ook met me en vraagt hoe mijn lichaam reageert op de fysieke arbeid,' aldus de sterke spits. 'In de vakantie trainde ik door in het krachthonk. Ik zal overigens het meest in Jong Ajax spelen. Dit zie ik als een mooie bonus.' Conditietrainer Laurens Ebben is de man die moet zorgen dat Ajax over twee duels LC Kopenhagen aankan. 'Normaal doe ik de eerste weken uit houdingsvermogenprikkels, excessieve prikkels, kleinere loopjes en noem het maar op. Dit keer begonnen we met een vrij hoge intensiviteit. Dat moet wel. Het is een beetje het handelsmerk van Henk. Hij wil altijd voetbalspeci- fiek werken. Hij is niet iemand die ze 800, 600 en 400 meters laat sprinten. Dat doe je af en toe, maandag hebben we bijvoorbeeld 150 en 300 meters ge lopen, maar dat gebeurt niet vaak. Elke ochtend pakken we een bosloop. Dat doen we meestal lekker rustig. Het gaat vooral om het uitlopen, het herstellen. In De Lutte nam Hennie Spijkerman één dag de training voor zijn rekening. spelen heel simpel. Doen waar ze goed in zijn en verder niets. Sommige spelers gaan echter hun eigen ding doen. Dat kun je nu nog accepteren, maar op een hoger niveau moet dat eruit.' Een warme zomernacht later staat Spij kerman opeens zelf voor de groep, om dat Ten Cate en Groenendijk wegens privé-redenen ontbreken. Dan wordt inderdaad al snel duidelijk dat Hennie niet zo rustig is als door ons gedacht. Tijdens een technische baloefening schreeuwt hij in termen als 'ik wil geen gestuntel zien!', 'dit is de laatste serie, let op: de ruimtes worden nu nógkleinerl'of 'blijf in beweging!'. Tom De Mul krijgt er van langs en ook Angelos Charisteas krijgt het te horen als de bal voor de derde keer van zijn voet springt. Enkele uren later staan we vlak voor de aftrap tegen sv De Lutte op de beste plek waar je als journalist wilt staan. Precies naast de dug-out van Ajax. Op deze manier merken we het best wat de intentie van de nieuwe technische staf is. Praktijkvoorbeelden winnen het De Ajax-fans verwachten dit seizoen vuurwerk. Dat Ajax een selectie heeft waar mee men in Nederland voor de landstitel gaat, is duidelijk. 'Het verwachtingspatroon is hoog en dat is terecht. Dat hoort bij deze club. Ajax dient altijd voor de titel te gaan, maar we moeten wel rea listisch blijven,' zegt aanvoerder Jaap Stam. Volgens de voormalige milanista is er door de hevige on derlinge concurrentie maar één weg naar succes. 'Er zullen spelers buiten de boot vallen, zolang we met z'n allen maar een hecht team vormen. We beschikken immers over een mooie mix van ervaring en talent. Spelers moeten zelf een bepaald verstand hebben en zich niet door iemand uit de tent laten lokken. De pers ligt altijd op de loer bij ontevreden spelers. Jonge voetballers weten zelf ook wel dat ze hun kans krijgen als ze hun ui terste best doen op de training. Daarnaast heeft iedereen wel eens zijn mindere periode. Het enige watje dan moet doen, is hard trai nen, knokken en vooral doorgaan en niet te veel nadenken. Als je teveel nadenkt en je veel aantrekt van wat er aan de zijlijn gezegd wordt, maak je het voor jezelf al leen maar moeilijker.' De schoenen van Stam met de namen van zijn kinderen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 5