Fanzone 19 AJAXUVE Ajax in het land Colofon AIAXLIFE Volgende editie verschijnt 25 augustus 2006 Pilsje, hamburgertje Heimwee vrijdag 11 augustus 2006 Jaargang 15, nummer 1 vrijdag 11 augustus 2006 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Website: www.svajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Erol Erdogan Eindredacteur: Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman, Jeroen de Laat Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press Sport Media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Michel Loopik Prepress: Z-Press Studio BV Art director: Henny Stoppelenburg Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25,00 een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart •Ajax Lite (gezinsleden ontvangen deze niet) •10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingacti viteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2006: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitge ver noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk. microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV Waar en wanneer kan je jouw Ajax- helden live aan het werk zien? Ajax - PSV Johan Cruijff Schaal Zondag 13 augustus Amsterdam ArenA Aanvang: 18.00 uur Al vanaf dinsdag 1 augustus kunnen leden van de Supportersvereniging Ajax tickets aanschaffen. De verkoop voor deze wedstrijd eindigt op zater dag 12 augustus om 18.00 uur. Voor Ajax-supporters zijn de vakken 125 t/m 129, vak 426 t/m 430 en vak 401 beschikbaar, waarbij de eerste ring als eerste gevuld wordt. Prijs: 15,-. Ajax - RKC Waalwijk Eredivisie Zondag 20 augustus Amsterdam ArenA Aanvang: 14.30 uur Alle leden van de supportersvereniging kunnen vanaf zaterdag 5 augustus om 9.00 uur kaarten halen. De vrije ver koop start op vrijdag 11 augustus om 9.00 uur. De voorverkoop voor deze wedstrijd eindigt op zaterdag 19 au gustus om 18.00 uur. Prijzen variëren van 13,-tot €41,50. Ajax - FC Kopenhagen UEFA Champions League Woensdag 23 augustus Amsterdam ArenA Aanvang: 20.30 uur Alle leden van de SVA kunnen vanaf zaterdag 12 augustus om 9.00 uur kaarten halen. De vrije verkoop start op woensdag 16 augustus om 9.00 uur. De voorverkoop voor deze wed strijd eindigt op woensdag 23 augus tus om 18.00 uur. Prijzen variëren van €18,-tot €48,-. George wie Bathmen - De stadionspeaker bij de oefenwedstrijd ABS - Ajax heeft moeite met de naam: George Oga- raru. Vragende blikken. Wie? Voor de supporters vormden de oefenduels de ideale gelegenheid nieuwe spelers te leren kennen. Door Jeroen de Laat Nadat de fans langs de lijn in Bathmen zijn uitgepraat over de nieuwe rechts back, gaat het al snel over de bekendere aankopen Jaap Stam en Kenneth Perez. Beiden worden glashard bestempeld als topaankopen. 'Vooral Perez is een be langrijke aanwinst,' meent Tony (58), kijkend naar de wedstrijd. 'Hij komt als buitenspeler graag naar binnen toe. Het is goed dat Henk ten Cate die weg inslaat. Want op het WK in Duitsland zag je dat pure buitenspelers, zoals Arjen Robben, er gewoon niet meer aan te pas komen. Het liefst zie ik een voorhoede met Rosenberg, Huntelaar en Perez.' Schoondochter Mini (29) is het daar niet helemaal mee eens. Zij ziet graag Mauro Rosales spelen. Maar daar heeft de Deventerse wel andere dan tac tische redenen voor. 'Het is een knappe jongen. Ik ben speciaal voor hem naar Bathmen gekomen. Het is de eerste keer dat ik hem in het echt zie. Hij lijkt wel twee koppen kleiner dan op televisie!' De 33-jarige Anton is naar het oosten van Nederland gereisd om in zijn va kantie te genieten van het voetbal en alles daaromheen. 'Het is lekker weer, ik drink een pilsje en eet een hambur gertje, kijk wat voetbal. Prachtig toch? Zulke duels zijn geen serieuze kracht meting. Ik kom ook niet omdat ik een spannende wedstrijd verwacht. Ik kom voor mooie acties en veel doelpunten. Als het er straks echt om gaat, staat er een goede ploeg. Vooral Jaap Stam is een prima aankoop. Hij brengt veel er varing mee en geeft de verdediging extra gewicht. Hij is geen typische Ajax-ver- dediger, die alles voetballend wil oplos sen. Daar hebben we Vermaelen voor. Die twee kunnen uitgroeien tot een heel sterk duo,' verwacht de Delftenaar. Ondanks de 11-0 overwinning is niet iedereen overtuigd van de kwaliteiten van het nieuwe Ajax. Richard (22) heeft wel enkele puntjes van kritiek. Ook op aanvoerder Stam. 'Hij is te oud. Iemand die zo veel heeft meegemaakt in zijn car rière, kan nooit meer voor 110 procent gemotiveerd zijn', denkt de Amsterdam mer. Vervolgens moeten ook de backs er aan geloven. 'Ze komen veel te wei nig door op de flanken. Van die nieuwe Roemeen verwacht ik niet veel. Zoals ik het heb gezien, heeft hij een zwakke trap, kan niet eens een goede voorzet geven. Emanuelson moet nog veel leren. Die heeft echter wel potentie, zoals hij bij Jong Oranje heeft laten zien. Net als Kenneth Vermeer. Maar bij Ajax moe ten ze veel meer brengen.' Henk (41) uit Apeldoorn: 'Ik ben ont zettend blij met de aankoop van Gabri. Dat is precies de speler die Ajax al jaren miste. Een speler die voorop gaat in de strijd en nooit opgeeft. Wel ben ik bang dat hij de nodige kaarten gaat pakken. Gabri lijkt me namelijk geen speler die snel zijn been terugtrekt. Van zijn landgenoot Roger kan ik maar moei lijk hoogte krijgen. Hij maakt ook geen fitte indruk op mij. Misschien heeft hij last van heimwee?' Welcome 2 Stamsterdam Amsterdam - De eerste training van het nieuwe seizoen (maandag 3 juli) was meteen één van de drukst bezochte ooit. Ajax begon het sei zoen met zon en lachende gezichten. Nooit eerder betraden fans het veld voor een eerste training. Het was en kele honderden gelukkigen gegund de primeur van dichtbij te beleven. Ze genoten met volle teugen. Frans Stuiver had een mooi plekje gevonden om de spelers goed te kunnen bekijken. 'Het is de eerste keer dat ik een training kom bekijken, en dan zit ik er meteen met mijn neus bovenop!' verhaalt de enthousiaste Hilversummer, die alweer twaalf jaar in het bezit is van een seizoenkaart. Ook collega Rolf Sponselee had een felbegeerd plekje op de tribune bemachtigd. 'Prachtig om dit van zo dichtbij te mo gen bekijken,' vindt de Blaricummer. Hij is al jaren in het bezit van een ClubCard, een seizoenkaart heeft hij nog nooit gehad. 'Maar als ik dit zo zie, overweeg ik serieus om er één te nemen. Ook al omdat ik hoge ver wachtingen koester voor dit seizoen. Stam en Gabri zijn sterke aankopen. En met Henk ten Cate staat er een goede trainer voor de groep, al had ik zelf liever Frank Rijkaard gehad. Maar dat was helaas niet haalbaar.' Recht tegenover de tribune, die op het kunstgrasveld is opgebouwd, staan fans te hossen die te laat waren voor een zitplaats. De trouwe supporters laten zich niet kennen en zingen vooral de nieuwelingen luidkeels toe. Jaap Stam en Henk ten Cate krijgen de ene na de andere lofzang over zich heen. Ook spandoeken met 'Dit jaar wordt van ons' en 'Welcome 2 Stamsterdam' spreken de hoge verwachtingen duidelijk uit. Het tafereel wordt vanaf de tribune gadegeslagen door Joost van den Muijsenberg. 'Het is terecht dat de fans veel verwachten', meent de 25- jarige student uit Amstelveen. 'Er zijn voor de juiste plaatsen spelers gehaald. Vooral in de breedte zijn we er op vooruit gegaan. Ajax is dit seizoen weer een serieuze kampioenskandidaat, dat kan niet anders. Ten Cate kan van deze groep iets moois maken. Hij heeft de beleving die Danny Blind miste. Hij was wel een échte Ajacied, maar had nog veel te weinig ervaring als trainer.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 19