16 Interview foundation 'Samen winnen, samen verliezen' Een-tweetje tussen Johan Cruyff Foundation en Supportersvereniging Ajax CrUIJFF Wie het internationale voetbal een beetje volgt, ziet dat je helemaal niet meer met een nummer 10 kan spelen Technisch directeur of voorzitter van Ajax is niks voor mij. Je moet plezier hebben in dat soort functies De Johan Cruyff Foundation en de Supportersvereniging Ajax hebben in ieder geval één ding gemeen: de voorliefde voor Ajax. Samen gaan ze de krachten bundelen, te beginnen met een gezamenlijk fanartikel dat je niet mag missen en waar je gelijk een goed doel mee steunt. foundation AJAXLIFE cfl cTl Creëer U U clubbinding tT\ Cn) Laat sporters U de club runnen cTl £pD Luister naar U elkaar -A l Zorg dat je plezier hebt Door Erol Erdogan vrijdag 11 augustus 2006 'Waarom wil Nigel de Jong in godsnaam weg op die leeftijd? Dan gaat er toch iets gigantisch mis binnen de club? Anders gaat zo'n speler niet weg. Als de club open en eerlijk is richting zo'n jongen, is hij ook respectvol terug. Er moet iets gebeurd zijn. Het kan een gigantische aanbieding van die club geweest zijn, want normaal gesproken gaat een spe ler toch niet - met alle respect voor die club - van Ajax naar HSV?' 'Het verschil tussen sporters en gewone studenten? Sporters leren actief. Nor maal zegt een docent wat en luisteren de leerlingen. Een coach zegt wat en spor ters gaan actief in het veld het geleerde uitvoeren. Dat noem ik actief leren. Dat is een andere benadering. Een ander voordeel: veel voetballers weten al hoe het voetbal in elkaar steekt. Dat hoeven ze niet meer te leren. Het gaat mij niet per se om voetballers, het gaat om de sportmentaliteit. Bij Bar celona is dat al duidelijk zichtbaar. Bij de professionele handbalafdeling hebben ze een oud-speler met een MBA, een Master of Business Administration en hij is nu directeur. Uitstekend. Iemand die vijftien jaar als professional heeft ge speeld, international was, en nu de club leidt. Wat wil je nog meer?' 'Je hoort veel verhalen via de media, bij voorbeeld op tv. Dan denk ik: dat is een leuk verhaal over Ajax. Ze raken alleen nooit de kern. Vaak is het nog geen 80 procent van hoe het werkelijk zit. En de laatste 20 procent is nou net belangrijk. Dat geeft het niveau aan. Wie geeft kritiek en wie roept er wat? Dat is van belang. Als er onderlinge ver deeldheid is binnen de club, moet je die meteen weghalen, voordat het naar bui ten kan komen.' 'Technisch directeur of voorzitter van Ajax is niks voor mij. Je moet plezier hebben in dat soort functies. Dat heb ik niet. Ik heb een bloedhekel aan vergade ren. Representatieve zaken binnen het voetbal, daar houd ik niet van. Je hebt oud-voetballers die dat leuk vinden, neem Franz Beckenbauer of Michel Platini. Laat ik het gerust zo zeggen: ik hou ervan om over voetballen te ouwe hoeren. Zet tien man om een tafel, dan komen er zoveel goede ideeën naar vo ren, dat gaat vanzelf. Ook bij Ajax gaat dat gebeuren. Ik denk dat we binnen nu en één jaar heel veel verbeteringen gaan De overgrote meerderheid van de leden van de Supportersvereniging Ajax zijn gelijkertijd fan van Johan Cruijff vooral door zijn roemrucjhte verleden als speler én trainer van de Amsterdamse club. (Wij van Ajax Life zeggen: Johan Ajax.) Ook van daag de dag is Johan Cruijif met zijn Foundation bezig op een manier die onze steun verdient. Zijn Foundation steunt sportprojecten voor kinderen met en zonder handicap in Nederland en daarbuiten. Sport is een belangrijk onderdeel in de ontwikkeling van ie der kind. Ze krijgen meer zelfvertrou wen, ontmoeten andere kinderen, be wegen meer, leren omgaan met regels en discipline en krijgen te maken met winnen en verliezen. Maar bovenal is sport natuurlijk ook gewoon leuk en gezond. Zo stimuleert deze organisatie on dermeer in woord daad dat kinde ren weer buiten kunnen gaan spelen. De Cruyff Courts (zie het andere ka der) door het hele land zijn daarvan het ultieme voorbeeld. Op die moder ne trapveldjes kunnen de Supporters verenging Ajax en de JC Foundation samen iets gaan doen. Wat is er straks mooier dan een supportersfeest met onze Jonge Schare, gekoppeld aan een toernooitje op een Cruyff Court? Daarnaast beschikt onze vereniging over fraaie foto's uit Cruijffs eerste ac tieve tijd als speler van Ajax, gemaakt door Guus de Jong. Deze beelden zijn binnenkort te zien op de website van de Foundation: www.cruyff-foundation. Als lid van de Supportersvereniging Ajax is het eigenlijk logisch dat je de activiteiten van de Cruyff Foundation steunt door van deze hartverwarmen de organisatie fan te worden. Want wie wil niet dat het verstandelijke en licha melijke welzijn van jongens en meisjes wordt verbeterd, met sport als beste medicijn? Houd de komende tijd Ajax Life, de site van de Cruyff Foundation en www.svajax.nl in de gaten. Daar kan je binnenkort zien welk niet te missen fanartikel door beide organisaties is ontwikkeld en hoe je supporter kunt worden van de CruyffFoundation. Ook in 1971 hadJohan Cruijff aandacht voor zijn fans.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 16