10 Voorbereiding Cruijff-connectie De favoriete elf van Ten Cate De les van Liidenscheid Pienaar schoffelaar Zo speelde Ajax tegen JOS, ABS, sv De Lutte, HHC, Bennekom, Spakenburg, Arsenal, Emmen en Borussia Dortmund. Lüdenscheid - Ajax verloor de eerste echte krachtproet van dit seizoen, met 2-1 van Borussia Dortmund. Vooral het gebrek aan creativiteit om een fysiek sterke 4-3-1 -2-formatie te verschalken, brak Ajax op. Een wijze les, vooral voor de duels met FC Kopenhagen. AIAXLIFE vrijdag 11 augustus 2006 Roger Garcia Junyent (29) draagt dit seizoen niet voor niets het shirt met rugnummer 14. Hij is nauw verbonden met de familie Cruijff. De Catalaan trapt als vijfjarige te gen zijn eerste bal bij het plaatse lijke Mercantil. Op zijn negende belandt hij in de jeugdopleiding van Banpa. Daar ontwikkelt hij zijn fluwelen linkerbeen en krijgt hij in 1994 een plaatsje in de selectie. Als centrale- of linker middenvelder debuteert hij een seizoen later onder Johan Cruijff en speelt hij de laatste vijf duels van het seizoen. Een jaar later is Roger basisspeler en staat hij 33 duels in het tenue van de azulgra- nas. Roger is dan ploeggenoot van Ronald Koeman en Jordi. Met de zoon van de trainer speelt hij te vens samen in het Catalaanse elf tal. Daar waar Jordi deze zomer overstapt naar Metallurg Donetsk (Oekraïne), laat de transfervrije Roger (inmiddels vaste kracht bij Villareal) zich na een gesprek met Henk ten Cate verleiden tot een Amsterdams avontuur van (voor lopig) één seizoen. Martin van Geel bevestigt dat de tip afkomstig is van Cruijff. Scouts van de club club hebben nadien de speler wel zelf nog aan het werk gezien. De Spaanse Aja- cieden Gabri en Roger behoren op dit moment nog steeds tot de Catalaanse selectie. Oh ja, Os car, de drie jaar oudere broer van Roger, is eveneens profvoetbal ler. Hij komt uit voor Lleida, een club uit de Segunda Division B. Verder beschikt de middenvelder over een gevaarlijk wapen: zijn afstandschot. Al drie keer wist hij van ruim vijftig meter te scoren. Ogararu Boakye Heitinga Stam Boakye Vermaelen Heitinga Gabri Lindenbergh Perez Sarpong Manucharyan Sneijder Ogararu Vermeer 270 1 Stekelenburg 225 Gentenaar 135 Van Duin 90 420 Schilder 45 210 Vertonghen 295 45 Lindenbergh 50 45 Vermaelen 270 Grygera 20 Maduro 90 Roger 109 Gabri 135 Lindenbergh 251 Schilder 135 Huntelaar 20 Resales De Mul Babel Perez Huntelaar Charisteas Poepon Rosenberg Emanuelson Schilder Vertonghen Lindenbergh Grygera Manucharyan Perez Sarpong Lindenbergh Schilder Roger Emanuelson Mitea Vertonghen Sneijder Perez Mitea Rosales Huntelaar Poepon Manucharyan Rosenberg DOELPUNTEN: Huntelaar 12, Charisteas 9, Rosales 5, Poepon 5, Mitea 5, Sarpong 3, Perez 3, De Mul 3, Schilder 4, Manucharyan 2, Stam 1, Lindenbergh 1, Sneijder 1, Vermaelen 1, Vertonghen 1. De wedstrijd tegen Borussia Dortmund betekende ook een weerzien met de Zuid-Afrikaan Steven Pienaar. Hij speelde vijf seizoenen in het eerste van Ajax waarin hij vijftien tref fers in 94 duels maakte. Na afloop waren er nog vriendelijke gesprekken met fysio Ricardo de Sanders, Markus Rosenberg en Zdenek Grygera. 'Natuurlijk. Het is leuk om tegen oude bekenden te spelen. Het grootste verschil met Ajax is dat er hier veel harder wordt getraind', lacht de aanvallende middenvelder. Eerder, in het veld, ging het er minder vriendelijk aan toe. Pienaar, de diepste middenvelder in een ruitformatie, liep bij tijd en wij len aardig te schoffelen. Daar kwam Ten Cate na afloop nog even op terug omdat hij dat juist miste bij zijn eigen ploeg toen de wedstrijd daar om vroeg. 'Dat mannetje daar schof felde er aardig wat neer. Dat is prima. Hij speelt met zijn hart, maar dan vliegt hij ook maar eens door de lucht. Hoe aardig hij ook is.' Henk ten Cate constateerde na de 2-1-nederlaag dat zijn ploeg faalde in de opbouw. De zijkan ten werden niet bereikt. We moeten van deze nederlaag niet in de war raken. Dit is uiterst leer zaam. De ploeg heeft hulp nodig bij het bedenken van oplossingen als er iets in het veld gebeurt wat niet besproken is. Zij speelden met twee spitsen en één erachter. Dan moet je organisatorisch veranderen. Dat kwam niet uit het elftal dus moest ik het vanaf de zijkant doen. Daar is niets mis mee. De tweede helft kregen we de beste kansen, maar maakten we vier fouten bij hun ge lijkmaker. Dat kan natuurlijk niet.' Ajax trad tegen Borussia Dortmund met de potentiële basisploeg aan. Zo bekeken hadden John Heitinga en Kenneth Perez de concurrentiestrijd met George Ogararu en Markus Rosen berg in hun voordeel beslist. Maar omdat Zdenek Grygera als linksback aftrapte, en wij in concur rent Urby Emanuelson nog altijd de beste linksback van Ajax zien, bleven er vraagtekens rondhan gen in Stadion Nattenberg. Ten Cate: 'Voor mezelf ben ik er inmiddels uit wat betreft de lengteas. Dat zijn vijf spelers.' Tegen Dortmund waren dat doelman Maarten Stekelenburg, het centrale verdedigingsduo Jaap Stam en Thomas Vermaelen, Gabri óf Hedwiges Maduro en Klaas-Jan Huntelaar (hij maakte de ope ningstreffer maar verzuimde de wedstrijd te beslissen). Het middenveld kende in Lüdenscheid twee gezichten. Voor de pauze speelde Gabri op rechts, Hedwiges Maduro controlerend en Wesley Sneijder vanaf links. In de tweede helft, waarin Ajax gevaarlijker was zonder beter te spelen, zag de schakel linie er zo uit: Wesley Sneijder op rechts, Gabri controlerend en de goed spelende Jan Vertonghen op links. International Maduro was na afloop duidelijk in zijn commentaar. 'Het veld was dramatisch. Daardoor durfden we elkaar minder snel in te spelen, omdat het risicovoller is. We moeten dan meer lef tonen. Dat was het minpunt voor rust. FC Kopenhagen is vergelijkbaar met Dortmund. Het is ook een fysiek sterke ploeg. Daar gaat gewoon de beuk erin, al denk ik wel dat de Duitsers meer individuele klasse hebben.' De Almeerder speelde één helft, omdat hij eerder in de week kampte met een kuitblessure.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 10