Spits injecteert fans met vrolijkheidvirus Ajax Life nummer 20 19 mei 2006 I De goals van Huntelaar 1 De goals van Huntelaar II Klaas-Jan Huntelaar:Het was druk, maar het is ontzettend mooi dat we de binding tussen Ajax en de supporters op deze manier wat extra kunnen versterken KJ, JC en de anderen boven de 30 Hunteren in Lunteren Amsterdam - Klaas-Jan Huntelaar zit middenin de zonnige dagen van zijn nog prille loop baan. De Ajax-supporters kozen hem tot Speler van het Jaar, hij loodste Ajax met belangrijke treffers door de play-offs én hij bezorgde Danny Blind in de bekerfinale het best denkbare afscheidscadeau. Doot Sander Zeldenrijk feesten, in dit geval die van Oost. In Lunteren was de Hunter-hype al enkele dagen aan de gang. Kin deren kwamen opgewonden op de spelersbus afgefietst en schreeuwden van een paar honderd meter al de naam van Huntelaar. Een verschijnsel dat zich in de meivakantie ook enkele malen in de ArenA voordeed, na afloop van de dagelijkse trai ning. Terwijl spreekstalmeester Joop Leeuwendaal - wanneer gaat hij weer live de Ajax-marsch zin gen, zoals het hoort? - de overige spelers Robbert Schilder, Ryan Babel, Kenneth Vermeer en Thomas Vermaelen op het podium voorstelt, probeert Huntelaar de jonge kinderen vooraan te overtui gen dat ze straks allemaal een handtekening krij gen. Het liefst zet hij nu al een paar krabbels, maar vanwege de veiligheid is dat geen goed idee. Even daarvoor speelde Leeuwendaal al goed in op de hype. Toen hij Robbert Schilder aankon digde met 'hij werd dit seizoen tussentijds bij de selectie gehaald' dacht Lunteren al massaal aan Huntelaar. Grapje. Wie je het de donderdag na de eerste play-off tegen FC Groningen in Lunteren ook vroeg, Hun telaar redde het seizoen voor Ajax. En die fans wisten toen nog niet eens hoe de bekerfinale zou aflopen. Spreekstalmeester Leeuwendaal verge leek hem al met een mythe, maar daar kon de spits zelf weinig mee. Net zoals heel Ajax hem met Assist Ugur Yildirim 5 Assist Mauro Rosales 5 Rebound 3 Penalty 3 Assist Hatem Trabelsi 3 Assist Danijel Pranjic 3 Onderschepping 2 Assist Markus Rosenberg 2 Vrije trap 1 Assist Urby Emanuelson 1 Assist Olaf Lindenbergh 1 Assist Michel Breuer 1 Assist Henrico Drost 1 Assist Hedwiges Maduro 1 Assist Georgios Samaras 1 Assist Boy Waterman 1 Assist Angelos Charisteas 1 Rechts 15 Hoofd 13 Links 7 Totaal 35 Natuurlijk was Klaas-Jan Huntelaar de populairste Ajacied bij het supportersfeest in Lunteren. 'Klaas-Jan Hun-te-laar tra la la la la, Klaas-Jan Hun-te-laar traaa la la la la la', zingen de uitzin nige fans op het Leidseplein. Slechts zelden - waarschijnlijk nooit - is een toiletbezoeker van de Stadsschouwburg zo massaal toegezongen. Als de trefzekere spits de ramen van het toilet opengooit en vanuit een zijgebouw enthousiast naaT tien tallen fans aan de 'rustige' kant van het Leidse plein zwaait, stijgt een orkaan van geluid op. mooi, maar door een deel van de selectie wordt dit niet als een 'prijs'beschouwd. Daar,op dat bor des met zijn ploeggenoten en met de microfoon in zijn hand, zette hij de regie volledig naar zijn hand. Als een professionele windsurfer deinsde hij over de roodwitte golvenzee van fans. Even geen interview, even geen camera maar gewoon alle remmen los. Uiteraard met een welverdiend biertje in de hand. Ploeggenoot Hedwiges Maduro lacht er hard om. Na de bordesscène is er voortaan dus ook de 'toi letscène'. Tijdens de bekerhuldiging zagen we de door gaans stoïcijnse Huntelaar voor het eerst zo blij als een jongentje. Logisch, want hij had een dag eerder zijn eerste tastbare prijs gepakt. De voor ronde van de Champions League is natuurlijk DE HUNTER-HYPE Hield Huntelaar op 8 mei nog tienduizend fans op het Leidseplein in zijn greep, anderhalve week eerder leek het wel of heel Lunteren - totaal aan tal inwoners 105.495 - °P zijn kop stond tijdens het feest van de supportersvereniging Ajax. Meestal is het een goed bewaard geheim welke spelers er meereizen naar de gezellige district- zijn beide beentjes op de grond laat staan, mocht hij dat zelf al niet kunnen. Om te stellen dat de overige spelers voor spek en bonen waren meege reisd gaat te ver, maar er was wel degelijk sprake van een one-man-show. Alleen werd dit hem opgedrongen door de supporters en was het min der vrijwillig dan op het Leidseplein. BINDING Aangezien Ajax Life in de loop der jaren al veel feesten van de supporters in het land bezocht, hebben we een goed beeld van de populariteit van de spelers. Wat dat betreft staat Huntelaar met stip op Als de spelers zich in de zaal ver spreiden om de vijfhonderd handtekeningjagers te plezieren, is de oploop bij het voormalige PSV- talent het grootst. Zijn persoonlijke bodyguard - die overigens altijd bij dergelijke districtfeesten aanwezig is - heeft het er behoorlijk druk mee. Zeker vergeleken met die van Robbert Schilder. Maar net zoals Huntelaar zich in het veld niet laat gek maken, blijft hij ook op de dansvloer van zalencentrum De Prinsenhof kalm en deelt hij zijn krabbels uit op shirts, petjes, shawls, handteke ningenboekjes en zelfs enkele vrouwenlichamen. Het is duidelijk: Huntelaar is vanavond de 'Koning van de Prinsenhof'. Na afloop'heeft Ajax Life in de enigszins ontman telde spelersbus - bij de'open dag'zijn een aantal hoofdkussens met Ajax-logo 'verdwenen' - even tijd om in alle rust met Huntelaar zelf te praten. Geheel in stijl schuift hij na het Lunterse afscheid als laatste aan in de spelersbus. Om vermoeid in zijn stoel te vallen. 'Het was druk, maar het is ont zettend mooi dat we de binding tussen Ajax en de supporters op deze manier wat extra kunnen ver sterken. Gisteren werd ik ook al gekozen tot Speler van het Jaar. Een mooie blijk van waardering, maar wel apart als je bedenkt dat ik halverwege het seizoen de overstap maakte. Ik moet zeggen dat ik me hier erg snel thuis voelde en dat ik door iedereen binnen de club goed ben opgevangen. Zo kon ik snel lekker meespelen.' Over een 'under statement' gesproken. Goals Speler Club Seizoen 43 Coen Dillen PSV 1956/1957 41 Henk Groot Ajax 1960/1961 38 Henk Groot Ajax 1959/1960 37 Marco van Basten Ajax 1985/1986 35 Mateja Kezman PSV 2002/2003 34 Leo Canjels NAC 1958/1959 34 Ruud Geels Ajax 1976/1977 34 Kees Kist AZ'67 1978/1979 34 Nikos Machlas Vitesse 1997/1998 33 Johan Cruijff Ajax 1966/1967 33 Klaas-Jan Huntelaar Ajax (14), sc HeeTenveen (17) 2005/2006 De spits is trots op de nationale beker. •TtSKERAAR Ajax won de uitwedstrijd tegen ADO met 2-1. Huntelaar maakte de winnende goal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 7