Ajacieden kijken in de kleedkamerspiegel De Ajax-spelers in harde cijfers Ajax Life nummer 20 19 mei 2006 Amsterdam - Tijdens de spannende ontknoping van dit bizarre seizoen vroegen we een aan tal spelers kritisch naar het eigen functioneren te kijken. Wat ging er goed en wat ging er foutOok vroegen we om een rapportcijfer. 'Moet dat?' Door SandeT Zeldenrijk Maarten Stekelenburg Toelichting: 'Mijn seizoen begon vervelend met een blessure. Daarna kwam ik goed terug, maar volgde er een vrij vlakke periode. Daar zaten wei nig echte fouten bij, maar wel ballen waarvan ik achteraf dacht: die had ik in goede doen gepakt. De laatste weken van het seizoen herstelde ik mezelf goed, denk ik.' CijfeT: (lachend)'Een 6,3.' Hatem Trabelsi Toelichting: 'Dit was niet mijn beste jaar. Ik kan veel beter. In zijn geheel was het voor Ajax ook niet zo'n goed seizoen. We moesten veel nieuwe spelers inpassen. Als ik kijk naar de wedstrijden die ik zelf speelde, ben ik een beetje tevreden. Ik kampte al met een blessure tegen AZ; daarna werd het erger.' Cijfer: 'Een zesje.' Thomas Vermaelen Toelichting: 'Dit was het jaar van mijn doorbraak. Wat dat betreft ben ik erg tevreden over mijn eer ste volledige seizoen. Ik speelde goede wedstrij den, maar maakte ook fouten waarvan ik weer heb kunnen leren.' Cijfer: 'Moet dat? Ik ga mezelf geen cijfer geven.' Zdenek Grygera Toelichting: 'Ik ben tevreden over mijn seizoen, op de laatste twee maanden na. Toen kreeg ik pech en liep een kuitblessure op. Zonder blessures was ik helemaal blij geweest.' Cijfer: 'Dat is aan de trainer en anderen. Alleen een 10 is goed.' John Heitinga Toelichting: 'Ik speelde in het begin weinig. Daarna weer wel en toen haalde ik een Tedelijk niveau. Daarna volgde er een pittige blessure en na zes weken revalidatie mocht ik meteen weer vol aan de bak. De laatste weken voel ik me lekker. Ik denk dat je dat wel terugzag in mijn wedstrij den.' Cijfer: 'Uiteindelijk een kleine voldoende. Een 6+.' Juanfran Toelichting: 'Ik ben tevreden. De laatste duels kwam ik niet in actie vanwege een blessure. Toch speelde ik 21 duels en met dat aantal ben ik blij. Uiteindelijk hebben we dit rare seizoen toch nog goedgemaakt. Het groepsresultaat is voor mij eerlijk gezegd belangrijker.' Cijfer: '6.' Olaf Lindenbergh Toelichting: 'Mijn seizoen is moeizaam verlopen. Ik draaide een goede voorbereiding, maar raakte vlak voor de competitie geblesseerd waardoor ik een aantal duels miste. Daarna speelde ik een paar wedstrijden goed en toen kreeg ik de rode kaart bij AZ. Daardoor viel ik weer buiten de ploeg en kwam ik tot aan de winterstop weinig in actie. Na de winterstop speelde ik weer een hele serie, maar op het laatst was het weer erin en eruit. Een beetje wisselvallig, dus.' Cijfer:'Een kleine 6.' Hedwiges Maduro Toelichting: 'Een beetje wisselvallig. Dat kwam ook omdat ik heel lang op een andere positie speelde (centraal achterin, red.). Het is lastig je daar staande te houden als het team niet draait.' CijfeT: 'Toch wel een voldoende. Een zesje.' Angelos Charisteas Toelichting: 'Dit seizoen was voor iedereen een ontzettend wijze les. Zo had ik zelf scherper moe ten zijn in het begin van de competitie. Ik moet nu mentaal sterk blijven, maar het wordt moeilijk om dit nog een seizoen op te brengen. Tijdens mijn laatste jaar bij Werder Bremen speelde ik evenmin weinig, maar viel ik goed in. Dat gevoel houd ik ook aan dit jaar over. Ik blijf vechten, maar als speler krijg ik alleen vertrouwen als ik wed strijden speel. Toch heb ik het gevoel dat ik Ajax heb geholpen op belangrijke momenten. Ik scoorde veel en dat had nog meer kunnen zijn als ik vaker had gespeeld. De fans zijn geweldig. Ik heb hun respect, maar ik speel te weinig. Dat is het allermoeilijkste voor een voetballer.' CijfeT: 'Geen idee, maar ik speelde twee keer zo goed als in mijn eerste halfjaar.' Steven Pienaar Toelichting: 'Een vreemd seizoen. Ik begon goed en stond, voor mijn blessure, zelfs redelijk hoog in het klassement Voetballer van het Jaar. Vervol gens bleek het erg moeilijk om terug te keren, óók al omdat het hele elftal niet draaide. Normaal gesproken speel ik altijd als ik fit ben. Nu speelde ik maar veertien competitieduels.' Cijfer:'Een zes.' Maarten Stekelenburg maakte de meeste minuten dit seizoen. Net voor Hedwiges Maduro en Markus Rosenberg. Nicolae Mitea kwam welgeteld één minuut in actie in de Eredivisie. Dat was thuis tegen AZ. Speler Duels Goals Minuten Geel 2XG Rood Maarten Stekelenburg 27 0 2385 1 0 0 Hedwiges Maduro 28 3 2341 2 0 0 Markus Rosenberg 31 12 2191 1 O 0 Tomas Galasek 26 4 2186 2 O 0 Mauro Rosales 29 0 2169 0 O 0 Urby Emanuelson 26 i 1989 i 0 0 Thomas Vermaelen 24 3 1893 4 1 0 Hatem Trabelsi 20 0 1685 4 O 0 Nourdin BoukhaTi 24 4 1600 4 O 0 Wesley Sneijder 19 5 1539 6 O 0 Zdenek Grygera 18 i 1532 6 O 1 Klaas-Jan Huntelaar 16 16 1436 1 O 0 Olaf Lindenbergh 18 0 1431 3 O 1 Johnny Heitinga 19 1 1398 3 1 0 Ryan Babel 25 2 1267 0 0 0 Nigel de Jong 16 2 1152 2 0 0 Steven Pienaar 15 2 1081 3 0 0 Juanfran 16 0 1036 4 0 1 Angelos Charisteas 17 8 861 2 0 0 Hans Vonk 8 0 675 0 0 0 Jeffrey Sarpong 9 0 452 0 0 0 Emmanuel Boakye 6 0 33° 1 0 0 Yannis Anastasiou 6 0 288 0 0 0 Robbert Schilder 4 0 209 0 0 0 Michael Timisela 4 1 197 0 0 0 Julien Escudé 2 0 121 0 0 0 Edgar Manucharyan 4 0 119 0 0 0 Vurnon Anita 1 0 90 0 0 0 Nicolae Mitea 1 0 1 0 0 0 Nourdin Boukhari Toelichting: 'Ik denk dat ik goed begon in de wed strijd om de Johan Cruijff Schaal. Daarna werd het met de hele ploeg allemaal wat minder en kon den we er een periode niets van bakken. Ik ben voor mezelf blij dat ik er een mooi einde aan kon maken, met mooi voetbal. De voetbalwereld kan keihard zijn maar tegelijkertijd ook heel leuk. Ik heb in ieder geval altijd mijn best gedaan.' CijfeT: 'Een voldoende' Markus Rosenberg: Toelichting: 'Mijn seizoen begon slecht. Ik speelde vaak op verschillende posities en voetbalde in een ander systeem dan ik gewend was. Toen Hunte- laar kwam, verhuisde ik naar links. Op die plek speelde ik goede en slechte wedstrijden. Ik heb dertien doelpunten gemaakt, waarvan zeven na de winterstop. Omdat dit mijn eerste seizoen in een vreemd land is, ben ik heel erg tevreden. Van de hele selectie speelde ik de meeste duels (55, red.).' CijfeT:'Een 8.' Ryan Babel Toelichting: 'Ehmmm... dit seizoen is anders verlo pen dan ik had gedacht. Ik had er meer van ver wacht. Uiteindelijk heeft het me mentaal sterker gemaakt, maar qua prestaties viel het tegen. Waar dat aan lag? Ik weet het niet. De traineT ver telde me alleen wat ik moest verbeteren: mijn lin kerbeen, het koppen en mijn aanname. Dat kreeg ik rond de winterstop te horen. Ik vind eerlijk gezegd dat ik daar sindsdien op vooruit ben gegaan. Alleen het koppen kan beter.' CijfeT: 'Ik geef mezelf nooit een cijfer.' Klaas-Jan Huntelaar Toelichting: 'Ik kwam over in de winterstop en ging gelukkig gewoon door met scoren. Uiteinde lijk pakken we de beker en halen we de voorronde van de Champions League.' Cijfer: 'Tussen de 8 en 9', aldus ploeggenoot Hei tinga. 'Dat is wel erg hoog hoor', zegt Huntelaar. Mauro Rosales Toelichting: 'Ik ben tevreden, want ik voel me ein delijk fit na mijn zware enkeloperatie. In het begin had ik nog wat moeite mijn ploeggenoten te vinden, daarna ging het per wedstrijd beter. Ik kreeg meer vertrouwen en kon daardoor mijn eigen spelletje spelen. Klaas-Jan heeft zeven doel punten gemaakt uit mijn assists, andere spelers ook. Ik scoorde zelf eveneens belangrijke goals, al kreeg ik te weinig scoringskansen. Voor mij was het fantastisch om met Klaas-Jan in de spits te spelen. CijfeT: 'Een 7 en volgend jaaT nóg hoger.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 5