A J Ajax' rariteitenkabinet II de BOUD'S INN j V. Jt s Levering door heel Nederland i - - 4 fiVinft Uit- en thuis shirts 2005/2006 Ajax Life nummer 20 19 mei 2006 -Q Mister bescheidenheid Gehele nieuwe adidas collectie is op voorraad! Ajax Leden 10% korting! SiKJK NU €29,95 Voor aanbiedingen kijk op www.aktiefolders.nl Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM leverancier Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Hangen! Amsterdam - Ajax heeft dit seizoen weer veel fraaie goals gemaakt. Hierbij een overzicht van veertien mooie, lekkere en belangrijke goals. Door Erol Erdogan Lekker: Ryan Babel, JC-Schaal, 2-1 (06- 08-06). De winnende, na een 1-2'tje met matchwinner Boukhari. De eerste prijs was binnen, uitgerekend tegen PSV. Lekker boor. ie emotioneel. En terecht. Ajax speelde slapper dan slap, maar bet leeuwen hart van Nigel (met vanuit de hemel de steun van zijn overleden vriend) bracht Ajax drie punten. Heerlijk: Yannis Anastasiou, FC Thun thuis, Champions League groepsfase, 2-0 (18-10-05). Bijkans op je badslipper- tjes het veld opkomen en doen waar je voor bent ingehuurd: scoren. Anasta siou zette Ajax Europees op het spoor met twee echte spitsengoals. De tweede was heerlijk. ^fvSW1) Dolle pret in Bern nadat Nigel de Jong in de slotfase heeft gescoord. Draaiend: Tomas Galasek, competitie, Willem II uit, 0-1 (10-09-06). Praten doe je met je voeten. Een prachtig draai ende bal. Het gelijk van de Tsjech op voor hem vertrouwde bodem. Dodelijk: Angelos Charisteas, compe titie, Roda JC thuis, 1-0 (24-09-2006). Hij kon er niks van, die Harry. En Ajax ook niet. Na het verlies tegen AZ en een gelijkspel tegen ADO was dit een bevrijdende. Lekker slungelig ingegle den, maar dodelijk effectief. Emotioneel: Nigel de Jong, competi tie, Sparta uit, 1-2 (02-10-05). Wat was- Dynamiet: Markus Rosenberg, com petitie, RKC thuis, 3-1 (4-12-06). Achter komen (Hoogendorp, bedankt) en dan met Zweeds dynamiet de beslissende in de kruising laten ploffen. Markus kan dat (en meer). Bevrijding: Markus Rosenberg, com petitie, Willem jl thuis, 1-0 (8-02-06). Over bevrijding gesproken. Gelijk het Zweedse witte bTood in mei 1945, kwam Rosenbergs goal uit de lucht val len. Z'n kopbal was de enige treffer. Getuigen: Klaas-Jan Huntelaar, com petitie, ADO uit, 1-2 (12-02-06). Was-ie nou goed of niet? Hij had nog niet ges coord in de competitie. En hij deed het voor het eerst, in Den Haag. Dat was toch een loden last die van 'm afviel. Zonder supporters, dus met heel wei nig Amsterdamse getuigen. Voorzet: Wesley Sneijder, beker i/8ste finale, Eindhoven uit, 0-5 (22-12-05). Best lullig, voor een eerste divisionist. Klop krijgen van Ajax is ingecalculeerd. Maar dan zo voor gaas gaan door een voorzet (of bewust schot?) van de man met de beste traptechniek op de Nederlands velden... Hoopvol: Mauro Rosales, i/8ste finale Champions League 2-0, (22-02-06). Die eerste van Klaas-Jan was fijn, maar die tweede bTacht hoop in de Ajax-hartem Kan Ajax die Italiaanse reus knock-out slaan? Het was even David tegen een huilende Goliath. Traditioneel: Michael Timisela, com petitie, Heracles uit, 1-2 (26-02-06) Voor de tweede keer in Ajax 1 en sco ren, dat is bijna traditioneel goed. Of misschien wel helemaal, zeker voor een rechtsback. Belangrijk: de Heraclie- den voelden alle krachten wegvloeien. Bergkampiaans: Nourdin Boukhari, competitie, Sparta thuis, 1-0 (05-03- 06). Bakken negatieve reacties waTen over de Marokkaan uitgestort. Met een Bergkampiaans stiftje snoerde hij alle monden en gaf de Spartanen zeker heid: dit wordt een klotenmiddag in de ArenA. Sluipmoordenaar: NouTdin Bouk hari, competitie, AZ thuis, (09-04-06) De enige treffer werkt altijd bevrij dend. Zeker tegen AZ, inmiddels aarts rivaal. Als een sluipmoordenaar dook hij op achter de ALkmaarse defensie. Zo hield de creatieve middenvelder Ajax' perspectief op play-off duels in leven. Run: Markus Rosenberg, play-offs, Groningen thuis, 1-0 (26-04-06). Mooie actie, vooral na de goal. Een run naar de bank als Ben Johnson in zijn dopingdagen, om als eerste zijn steun aan de trainer te betuigen. Prima. Over één ding zijn we het eens: dit was een raar seizoen. Ajax Life geeft zeven bewijzen voor deze aanname, van de held Cabrich tot het slimste jongetje Van der Lem. Doot Erol Erdogan Het Tare spandoek. Voor de thuiswed strijd tegen Feyenoord hing het er opeens: een spandoek met de tekst: Gabrich Cup. Welke Ajax-fans hadden deze Argentijnse misser, bijna tien jaar na dato, opeens heel hoog zitten? De site www.gabrichcup.com gaf ant woord. Je kunt die Cup winnen als je echt domme dingen doet op de tri bune. Biertjes omgooien, stomme opmerkingen maken, schreeuwen voor een penalty als enige in het sta dion, dat soort dingen. De prijs: een wisselbeker en een verplicht bezoek aan een thuiswedstrijd van BV Veen- dam, gehuld in het thuisshirt. De onverwachte goal. Hoe een kale FC Twente-speler Ajax op weg hielp. Ajax' voorhoede zat muurvast alles leek erop dat de Tukkers ons twee punten afhandig gingen maken. Totdat Daniël Majstorovic vol overtuiging de bal ach ter z'n eigen keeper Boschker ramde. Vraag niet hoe het kan, maaT geniet ervan. De onnozele actie (i).Een makkelijk grapje: blinde Vink. Maar dat was-ie ook. De meest irritante rariteit was toch wel deze fout van Arbiter Pieter. Ajax speelde best goed tegen PSV in Eindhoven, maar verloor door een sch- walbe van Farfan en de daaropvol gende penalty. De onnozele actie (2). Ajax stond thuis, in de play-offs, met elf man tegen tien van Feyenoord. Lekker! Deelt Steven Pienaar op de middenlijn toch een gigantische rotschop uit aan Dirk <b - Van Basten had nog een leuke oneliner voor Huntelaar in petto. Niet slim: Steven Pienaar schopt Dirk Kuyt onderuit en ziet rood. Kuyt... Dom! Wat bezielde de toch doorgaans best sympathieke Zuid- Afrikaan? Was hij al aan het oefenen voor de Duitse competitie? Gaat het blad Der Kicker hem sponsoren? De onnozele actie (3). We mogen best af en toe kritisch zijn op onszelf. We weten zeker dat tenminste één van onze lezers nog tijdens de halve beker finale al onderweg naar huis was. Maakt die Klaas-Jan Huntelaar toch een mooie goal... Terug de trap opren nen heeft geen zin ('Ik heb er de kracht niet meer voor.'), wat rest is spijt dat je voor de meute uit naar je autootje wilde. De fijne quote. Marco van Basten na de gewonnen bekerfinale tegen Klaas-Jan Huntelaar: 'Moest je bij dat tweede doelpunt toch toevallig die kant op?' Lachen! En met historisch besef gesproken: Sjaak Swart zei dat in 1972 na z'n Europese treffer tegen Benfica ook al: 'Ik moest toch die kant op.' De slimme handeling. JammeT dat hij weg gaat. Gerard van der Lem is een van de grondleggers van het Amster damse gogme. Dat konden we zien, thuis tegen Roda JC in de halve finale. Ajax was miraculeus op 2-1 gekomen en de assistent begon aan een rondje om het veld. Rustig liep-ie langs alle ballenjongens: 'Neem je tijd, neem je tijd. Gooi die bal zo laat mogelijk terug.'Goeie actie. Met een welgemeende glimlach stond Tomas Galasek de pers te woord. Hij nam voor iedere journa list, cameraploeg of radioverslagge ver uitgebreid de tijd. Dit was zijn moment, zo'n half uut na de gewon nen bekerfinale tegen PSV. Direct na het laatste fluitsignaal van kwelgeest Pieter Vink wachtte hem de ultieme bekroning. Niet in de vorm van de groot uitgevallen cham- pagnekoeler die wij KNVB-beker noemen. Nee. Het ging om de over handiging daaTvan. Voor het eerst mocht hij, Tomas Galasek, als aan voerder een prijs in ontvangst nemen. Dat is dus waar het allemaal om gaat. Zeker voot hem, Mister bescheidenheid himself. Toen de Tsjech zes jaar geleden aan de Amsterdamse eettafel aanschoof, kreeg hij direct met weerstand te maken. Het voorgerecht was nog niet opgediend, of zijn aanwezigheid bij de hoofdmaaltijd werd aan de kaak gesteld. In Amsterdam is alleen verse kTeeft met kaviaar genoeg. We zouden beter moeten weten. Wat is er mis met een overheerlijke, goed bereide satéschotel? Toen chef-kok Adriaanse moest plaatsmaken en werd vervangen door Ronald Koeman, dirigeerde die Galasek terug de keuken in. Van tafelheer tot afwashulp. In Amster dam kan alles. Maar Galasek vocht terug. Dankzij zijn niet te stillen honger naar spor tieve successen én eerherstel. Hij heroverde zijn basisplaats en mocht na verloop van tijd als aanvoerder weer de wijn uitserveTen. Hoe goed of slecht Ajax ook speelde, op Gala sek kon iedereen blind varen. Nooit gaf hij op, altijd zette hij door. Zelfs toen afgelopen winter bleek dat Ajax niet met hem verder wilde. Een tweejarig toetje werd hem niet gegund. In plaats van te verstarren, rechtte de Tsjech nog één keer de rug Met open ogen trad hij zijn galgen- maal tegemoet. Op het menu stond voorronde Champions League en de nationale beker. Hij vrat ze beide met huid en haar op. Dus mocht hij lachend alle aandacht inhaleren, zo'n half uur na de gewonnen finale. Met de beker ste vig gekneld onder zijn arm. Zijn beker. Tomas, we zullen je missen. Arnout Verzijl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 3