T 1 koestert de UEFA Cup Escudé Op z'n Duits Wat zegje? J V Stekelenburg Trabeis Gryger^^Verrnapfen Emanuelson Galasek Sneijder Boukhari 19 mei 2006 nummer 20 Ajax Life i r r JL -*2% k m^-A "3: f f H iv» 1 t» iv i-'t- v Rosales Huntelaar Rosenbtei S V '9 De beste quotes uit één jaargang Ajax Life 'Jonge spelers moeten niet altijd denken dat ze de besten zijn en een basisplaats claimen.' Yannis Anastasiou. 'Ik hoor mijn linkerknie normaal gesproken te buigen bij het lopen, maar ik sleep hem eigenlijk auto matisch voort. Dat loopt makkelij ker.' Ole Tobiasen. 'Het voetbalvandalisme zou ik op de Engelse wijze aanpakken: geen halve maatregelen. Levenslange stadionverboden en een meldplicht bij de politie tijdens wedstrijden.' Peter R de Vries. 'We zaten op trainingskamp in Oos tenrijk. Nou wist ik al dat die Duit sers helemaal gek zijn van lopen. Maar wat ik daar beleefde, sloeg alles. Iedere dag stond er om half acht een bosloop van veertig minu ten op het programma, berg op berg af. Onvoorstelbaar. Maar die gasten vonden het allemaal gewel dig. ledereen liep mee, de trainer, de assistenten, de fysio's. Alleen ach teraan de groep bungelden er twee met een chagrijnig ochtendgezicht. Dat waren Khalid Boulahrouz en ik.' Rafael van der Vaart. 'Ryan is aan de beurt. Ik zal het wel weer voor hem moeten vragen, want dat doet hij zelf toch niet.' Nigel de Jong gaat voor Ryan Babel bet shirtje van Thierry Henry vragen op het Amsterdam Tournament. 'Dat hij ooit als trainer voor Ajax i zou staan, lag in de lijn der ver wachtingen. Danny was in het veld al een soort van coach. Iemand die het spelletje perfect zag, en het ook nog eens kon overbrengen.' Ronald de Boer. 'Wat dóe je als je de bal hebt, wat doe je als je de bal juist niet hebt, puur het voetballende gedeelte; ik denk dat dat belangrijk is in de werkwijze van Blind.' Frank de Boer. We moeten ons niet laten leiden door wat iedereen om ons heen schreeuwt. Een nieuwe spits die een paar duels niet scoort, krijgt meteen een etiket opgeplakt. Meteen hoor je: er moeten andere spelers komen. Binnenskamers mag je je niet laten meesleuren door dat gekrakeel. Vroeger was die aandacht minder. Als nu de veter van Wesley Sneijder op de training knapt, is dat nieuws.' David Endt. 'Weet je dat reserves van het eerste in Spanje nooit met de jeugd mee hoeven te doen?' Juanfran. 'Elke woensdagmiddag, na school tijd, trokken we onze kicksen aan. Er werd vaak één tegen één gespeeld en ik stond meestal op doel. Bijna elk kind vindt het leuk om acties te maken en de bal in de kruising te schieten. Ik geniet er juist van de ballen tegen te houden. Misschien heb ik toen al onbewust de basis voor het verdedigen gelegd.' Thomas Vermoeien. 'Deze kreeg ik van Cruz, vlak voor de rust. Een elleboog. Ach, dat hoort erbij in dit soort duels.' John Heitinga verklaart zijn blauwe oog na Ajax-lnter. Amsterdam - De redactie van Ajax Life kwam samen en formeerde het beste elftal van het afgelopen seizoen. Arbitrair en misschien soms een beetje oneerlijk. Maar over het algemeen wel terecht. Let op:deze opstel ling biedt geen garantie voor de toekomst! Maarten Stekelenburg is de onbe twiste nummer een in het doel. Hij heeft vertrouwen en speelminuten nodig om nog beter te worden. Ach terin braken Thomas Vermaelen en Urby Emanuelson door. Superlatieven schieten tekort om het seizoen van de Belg te beschrijven. Over Urby kun je blijven discussiëren. Linksback of links half? Zdenek Grygera en Hatem Tra- belsi zijn internationale topspelers. Helaas werden ze te vaak gekweld door blessures. John Heitinga zit op het vin kentouw! En ook voor Emmanuel Boakye lof over zijn optreden in de slot fase van het seizoen. Op het midden veld is ruimte voor twee doorzetters. NouTdin Boukhari en Tomas Galasek verdienden ons respect. De Tsjech moest het weeT bewijzen en deed dat met verve. Strijd, passie en onzichtbaar de gaten vullen op het middenveld; zo heb je er weinig. Voor Nourdin Bouk hari zat alles tegen; hij vocht terug en kwam boven. Typerend is z'n tweede helft tegen PSV in de bekerfinale. Slecht beginnen en vervolgens steeds meer grip krijgen op het middenveld. Het seizoen van Wesley Sneijder viel tegen. Toch liet hij zien dat hij een cru ciale factor is in de omschakeling. Met hem speelt Ajax echt 50 procent beter. Hedwiges Maduro had teveel last van groeikrampjes en Steven Pienaar was te vaak onzichtbaar. Voorin zijn Rosales en Huntelaar onomstreden. De kleine Argentijn heeft een goed seizoen ach ter de rug en is geacclimatiseerd in Amsterdam. Op linksbuiten kozen we Markus Rosenberg. Hij heeft de meeste duels van allemaal gespeeld, veel ges coord en het gewoon goed gedaan in zijn debuutjaar. Toch blijven we ons afvragen wanneer Ryan Babel defini tief doorbreekt. Aan zijn kwaliteiten ligt het niet. Sevilla -Julien Escudé verruilde het koude Amsterdam in de winterstop voor de warmte van Sevilla. Vorige week was even terug in Nederland. Om met FC Sevilla de UEFA Cup op te halen. Doot Daan Schippers Giechelen kan Julien Escudé als geen ander. Ook vanuit de spelersbus van FC Sevilla, die de ploeg van de hoofdstad van Anadalusië naar Malaga brengt. Ja, de spelers mogen .gewoon bellen vanuit de bus. 'De regels zijn hier een stuk minder streng,'lacht Escudé. Lange tijd viel er maar weinig te lachen voor de Franse verdediger, die in 2003 op gezag van Ronald Koeman in Amsterdam neerstreek. 'In mijn eer ste jaar behaalden we de titel en speelde ik bijna alle wedstrijden. Het seizoen erna belandde ik drieënhalve maand op de bank, een stuk minder leuk. Ik bleef hard trainen en werkte aan m'n zelfvertrouwen. Toen het met het team slechter ging, zette Koeman mij met Grygera in het centrum van de verdediging. Onder Blind bleven we daar staan en eindigden we met de ploeg als tweede. Ik werd zelfs aan voerder! Een vreemde gewaarwording, maar wel leuk. Dit seizoen begon ik opnieuw als aanvoerder en stond ik de eerste twee wedstrijden in de basis. Daarna raakte ik geblesseerd en keerde ik niet meer terug.' Escudé wor stelde met een rugblessure, daarna had Blind geen plek meer voor hem. De Fransman koos in de winterstop eieren voor zijn geld.'Ik had niet verwacht dat ik niet meer zou terugkeren. En als een voetballer niet speelt, moet hij veTder kijken.' Spijt van zijn periode bij Ajax heeft Escudé niet. 'Ik was zeer gelukkig in Amsterdam. Niet alleen is het een prachtige stad, maar ik heb twee sei zoenen Champions League gespeeld met een groep van bijna alleen maar internationals. Dat ik samen speelde met spelers als Litmanen, Ibrahimovic en Pienaar, heeft me alleen maar beter gemaakt. Ik wist van tevoren dat ik te maken kreeg met de regels van een topclub. Ajax is voor jonge spelers een prima club en ik heb nu profijt van wat ik in Amsterdam heb geleerd.' In Andalusië - waar hij het geluk van het voetballen heeft teruggevonden - brengt Escudé zijn in Amsterdam opgedane ervaringen in de praktijk. 'Hoewel de mentaliteit heel anders is. Spelers doen het een stuk rustiger aan tijdens de training, het is niet zo streng allemaal en er is niet zoveel stress. Ver der is Sevilla net als Amsterdam een mooie stad, zijn de mensen heel open en is de passie van de mensen voor FC Sevilla en Betis enorm.' Toch mist hij Amsterdam wel een beetje. 'Het fiet sen door de stad, haha. Nee, ik heb ze niet meegenomen, want automobilis ten rijden hier als gekken. Wel mis ik de kwaliteit van het leven in Amsterdam, de ArenA en het spelershome wel eens. Maar dat is voetbal, dat valt niet uit te leggen. Nu heb ik zojuist als basisspe ler de UEFA Cup gewonnen, volgend jaar sta ik er misschien weer naast. Je moet wat geluk hebben in je carrière.' GOALS PER 15 MINUTEN Ajax zat er goed op in de laatste vijftien minuten, zo blijkt. Volgend seizoen wakker vanaf de aftrap, mannen! Club 0-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90 AZ 12 5 12 23 16 13 Feyenoord 7 12 13 13 18 18 Ajax 8 12 11 10 9 26 PSV 10 3 13 13 14 18 sc Heerenveen 8 7 14 13 14 14 Amsterdam - Ajax aus AmsterdamHet lijkt er wel een beetje op. Dit seizoen maakte Ajax vaak in de slotfase een beslissend doelpunt. Geluk? Toeval? Wij vinden van niet. Een wedstrijd duurt negentig minuten. Plus een beetje extra.... Door Arnout VeTzijl 1. De onbetwiste nummer één op ons lijstje is de goal van Klaas-Jan Hunte laar in de finale van de beker. De voorzet was van Nourdin Boukhari. The Hunter sloop op het juiste moment net voor zijn tegenstander Michael Ball. Met een hockeyachtige tipp-in bezorgde hij Ajax de beker. PSV kreeg daarna nog exact twee tellen om iets terug te doen. 2. We kunnen er niet omheen. De omhaal van Klaas-Jan Huntelaar tegen Roda JC in de halve finale van de beker was briljant. Ten eerste omdat het een onwaarschijnlijk mooie treffer was. Ten tweede omdat Ajax vooral tegen zich zelf speelde en uitgeschakeld leek. Ten derde omdat-ie in de allerlaatste seconde van de toegekende vier minu ten blessuretijd viel. 3. Vooruit, we rangschikken de 88ste minuut ook onder het kopje slotfase. Want laten we wel wezen. De tTeffeT van Wesley Sneijder uit tegen FC Gro ningen kon op geen beter moment val len. Met zijn rechterbeen schoot hij Ajax naar de voorronde van de Cham pions League. De finale van de play-offs kreeg daardoor geen verlenging in de Groningse heksenketel. 4. Nigel de Jong maakte ook een mooie. Uit tegen FC Thun, novembeT 2005 in Bern. De Jong rondde een aanval over - te - veel schijven af met een bekeken schot in de bovenhoek. Hij bracht Ajax met zijn linkerbeen in de 91ste minuut op een 2-3 voorsprong tegen de Zwit serse stuntploeg. In de extra, extra tijd maakte Boukhari er zelfs 2-4 van. 5. Om de play-offs te halen, mocht Ajax op de een na laatste speeldag thuis niet verliezen van Vitesse. Lange tijd zag het daar wel naar uit. Totdat eerst Hunte laar en daarna Angelos Charisteas.in de 92ste minuut, toesloegen. De Griek was ingevallen en kopte uit een vrije trap van een andere invaller, Wesley Sne ijder, raak. 6. Zelfs Urby Emanuelson deed een duit in het zakje. Weet u het nog? Net na de winterstop leek Ajax uit bij FC Twente tegen een pijnlijke en onnodige neder laag op te lopen. Totdat Urby in de 90ste minuut de bal achteT Boschker krulde.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2