A A Bizar seizoen eindigt met ontslag 'Sneijder speelt na het WK voor Ajax' Deze zomer... De anderhalf! 131 JAARGANG ig MEI 2OO6 WWW.SVAJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJ AX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 - www.svajax.nl Danny Blind nam na 21 jaar Ajax afscheid van de supporters met een huldiging op het Leidseplein. Amsterdam - Op woensdag 10 mei zijn Danny Blind, Gerard van der Lem en Ruud Krol ontslagen. Deze technische staf bracht volgens de club leiding niet het gewenste resultaat. De vraag is wie Ajax volgend seizoen naar de gewenste sportieve resultaten moet loodsen. Bij het ter perse gaan van deze Ajax Life was dat nog niet duidelijk. Martin van Geel gaf drie sportieve argumenten bij bet ontslag: Ajax deed niet mee om bet kampioensschap, de spelers hadden zich individueel en als collectief niet genoeg ontwikkeld en het gewenste Ajax-voetbal (aanval lend, dominant en creatief) was slechts zelden te zien. Die drie onder delen moeten dus béter onder de vol gende trainer van Ajax. Wie dat is? Op zondag 14 mei, de dag dat de redactie van Ajax Life dit artikel schreef, was Henk ten Cate de meest genoemde naam. Niet door Ajax zelf, overigens. Martin van Geel zei: 'We zullen de komende tijd niet meedoen aan de speculaties over allerlei mogelijke kan didaten.' En: 'We hebben de opvolger nog niet in huis.' In onze ogen krijgt ook Ten Cate als enige hoofdverantwoordelijke het zwaar bij Ajax. De kracht van Barcelona zit vooral in de spelersgroep én in het duo Ten Cate/Rijkaard. Misschien is een gedeelde verantwoordelijkheid wel het verstandigst bij het trainersschap van Ajax, ondertussen ongeveer de zwaar ste baan in het Nederlandse betaalde voetbal. Zijn er dan geen mannen die het alleen kunnen? Jawel: Guus Hid- dink (veTgeet 't maar), Joahn Cruijff (vergeet 't maar), Martin Jol (zit prima bij de Spurs, dat had Ajax eerder moe ten doen) en Co Adriaanse (kan altijd nog). Als het toch een duo woTdt, gaat onze voorkeur uit naar Rijkaard/Ten Cate. En in de verre toekomst hopen we dat Danny Blind, na ruime ervaring bij andere clubs, een tweede kans krijgt. Want er zit een verschil tussen - zoals Danny eens stelde over voetbaltalen ten - tussen niet en nóg niet. Doot EtoI Erdogan 'Heden, verleden en toekomst zijn door ons gewogen en we zijn tot de conclu sie gekomen dat Danny niet langer de beste kandidaat voor deze positie is. Wat mij betreft is Danny dejuisteman, maar op dit moment voor Ajax niet op de juiste plaats.' Technisch directeur Martin van Geel vatte op de persconfe rentie nog maar eens bondig samen wat de overwegingen van de clublei ding waren bij het ontslag van Danny Blind als trainer-coach van Ajax. Het was volgens de TD en John Jaakke geen makkelijke beslissing. Vooral omdat Blind, in de woorden van Jaakke, 'toch de man is die met de Europa Cup 1 en de wereldbeker in z'n handen heeft gestaan.' Verder is Danny in de ogen van de clubleiding een 'Ajax-coryfee', een 'clubicoon' en hadden ze waarde ring voor de 'mens en collega Danny Blind'. Maar de cruciale vraag was: is hij een goede trainer? Die vraag weTd door Ajax' leiding met 'nee' beant woord. Ze zeiden het niet, maar wel licht dacht een van de heren stilletjes: sorry, maar een goed paard maakt nog geen goede Tuiter. De woorden van ex- Ajax-trainer Co Adriaanse (een prima ruiter, overigens) zijn op Danny Blind van toepassing. Want als speler en aanvoerder (het paard) was hij fantas tisch, als ruiter (de trainer-coach) nóg niet. Alle 24.000 steunbetuigingen op de site blindmoetblijven.nl ten spijt; als je oordeelt met het roodwitte ver stand in plaats van alleen met het roodwitte hart, dan is de beslissing te begrijpen. En had je (achteraf!) wel licht gewild dat Danny eeTSt een aan tal jaren ervaring had opgedaan bij een andere eredivisionist. Martin van Geel legt aan de Nederlandse journalisten het ontslag van Blind uit. Ajax ontsnapte in de play-off-finale in en tegen Groningen en verraste PSV in de bekerfinale. Aan de hand van regisseur Wesley Sneijder kreeg een roestig seizoen alsnog een zilveren randje. Door SandeT Zeldenrijk De weg naar de voorronde van de Champions League - volgens veel spe lers geen prijs - liep via de binnenkant van de rechterdoelpaal in het Euroborg- stadion. Wesley Sneijder, die het fysiek en tactisch sterke FC Groningen mét een afstandschot door de knieën kreeg, rende ingetogen naar het uitvak. Opnieuw stónd Sneijder er in een belangrijke wedstrijd. Vijf dagen later begon de middenvelder in de bekerfinale voor het eerst sinds 5 februari weer eens in de basis en was hij op het middenveld dwingend aan wezig. Met name in de slotfase hield hij de PSV-defensie onder druk. Niet voor niets liep Sneijder in blessuretijd nog tegen een gele kaart aan. Onbewust Wesley Sneijder schiet Ajax naar de voor ronde van de UEFA Champions League. allemaal ingrediënten voor de beker winst, die een paar seconden later reali teit werd. NAAR AC MILAN? Na zijn korte eruptie aan het eind van dit voetbalseizoen, richt de Ajacied zijn pijlen nu op het WK. Dat deed hij al lan ger. Informerend naar de staat van zijn hamstring riep hij de laatste weken vaak genoeg 'jullie hoeven je geen zor gen te maken'. Bluf? Of realisme? In ieder geval speelde hij ook in die periode maar weinig duels. Op zijn eigen website zei hij, vlak voor het bekend worden van de selectie, dat hij zich kiplekker en topfit voelt.'Marco van Basten kan niet om hem heen,' aldus de beheerder van de site. Laten we inder daad hopen dat de Ajacied veel leert de komende zomer, zodat Ajax volgend seizoen aan zijn hand (en die van Edgar Davids?) nieuwe successen kan behalen. Vindt op 26,27 en 28 mei het tradi tionele Terborg Toernooi plaats. Ajax Ai speelt tegen Jomo Cosmos (JAP), Feyenoord en Atletic Mineiro (BRA). Voor info: www.terborgtoernooi.nl Kun je daarna tijdens de Pinksterda gen genieten van de mondiale jeugdtop in Amsterdam. Kijk op www.copa-amsterdam.nl voor meer info. Toch nog maar even voor de zeker heid. Het WK-schema van Oranje: Servië-Montenegro (11/6), Ivoorkust (16/6) en Argentinië (21/6). Wordt er op zaterdag 1 juli een Ajax Supportersdag georganiseerd in het Midden-Limburgse Nunhem. Eerst voetballen, dan barbecuen. Meer info verkrijgbaar via voetbaltoer- nooi@midlim.nl. Begint de nieuwe trainer op maan dag 3 juli met de eerste training van het seizoen. Trapt Ajax op 8 juli af tegen de Amsterdamse amateurs van JOS/ Watergraafsmeer. Vervolgens vol gen oefenduels tegen ABS (11 juli), HardenbeTg (13 juli), Bennekom (15 juli), Spakenburg (18 juli), Arsenal (22 juli, onder voorbehoud) en Emmen (25 juli). VfL Wolfsburg wordt hoogstwaarschijnlijk de tegenstan der tijdens het Duitse trainings kamp (26/29 juli). Weten we op 28 juli wie onze tegen stander wordt in de voorronde van de UEFA Champions League. Speelt Ajax tijdens het Amsterdam Tournament tegen FC Porto (4/8) en Manchester United (5/8). Ajax pakte in Rotterdam de beker en plaatste zich in Groningen voor de voorronde van de UEFA Champions League. Anderhalve prijs maakte zo een kleurloos maar enerverend sei zoen redelijk goed. Lees verder op pagina 8-g ABNAMRO Meer mogeliik maken Want dat de international bij Ajax blijft, lijkt zeker. Toch houden de geruchten over een transfer naaT AC Milan aan, sinds hij in november zijn contract tot 2009 verlengde. De gere specteerde Italiaanse sportkrant La Gazetta dello Sport citeerde de Aja cied zelfs. Sneijder zou een tweejarig voorstel van de rossoneri op zak heb ben. Verder probeerde AC Milan bij de transferafronding van Jaap Stam ver geefs de eerste koopoptie op de Utrechter te bedingen. Waar rook is, is meestal vuur maar vooralsnog lijkt het erop dat de inter national in Amsterdam blijft. Jaap Stam heeft bij zijn gesprekken in ieder geval nooit iets gemerkt over een 'Sneijder-optie'. 'Het is absolute non sens dat hij een tweejarig contract in Milaan kan tekenen,' zegt ook zaak waarnemer Spren Lerby. 'Wesley speelt na het WK gewoon voor Ajax.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1