op we De Coolsingel bleef leeg (zoveelste druk) Met 2 gouden Klassiekers Thomas Vermoeien over de play-offs: 'Ik vind het helemaal niks. Maar ja, voor ons is het wel een mooie kans het seizoen goed te maken.' 3 MEl 2006 NUMMER 19 Ajax Life Amsterdam - De play-offs hebben hun vuurdoop gehad. En wat voor één. AZ en Feyenoord direct uitgeschakeld. Een herboren Ajax. Maar ook: teleurstellende toeschouwersaantallen. Trainers en publiek die de eerlijkheid van de competitie in twijfel trekken. Ajax Life zet de argumenten van voor- en tegenstanders uiteen en genoot met volle teugen van de dubbele confrontatie met Feyenoord. Door Arnout Verzijl het AD. Bij Ajax is de stemming in de selectie uitgelaten. Het bereiken van de vierde plek brengt iets van opluchting met zich mee. Een dag na de zege in Waalwijk kijken de spelers vrolijk vooruit. De bekerfinale, meedoen aan de play-offs én twee keer tegen Feyenoord. Prima, is de alom heersende Uitblinker Nourdin Boukhari: rasvoetballer met een geweldige instelling. Hopelijk verlengt hij zijn contract bij Ajax. gedachte bij de Ajacieden. Maduro Hedwiges:'Lek ker, twee keer tegen Feyenoord.' En Klaas-Jan Hun- telaar:'Die dvd is nu ineens niets meer waard. Bin nen een paar dagen kunnen wij meeT bereiken dan Feyenoord het hele seizoen.' Ook de trainer van de aartsrivaal, Erwin Koeman, maakt zich zoTgen. Op de website van de club zegt hij: 'Ajax kan echt iets goedmaken. Ik heb het gevoel dat wij in een play-off minder hebben te winnen dan Ajax.' Koeman is nog steeds tegen stander van de play-offs: 'Er kan straks een ploeg Champions Leauguekwalificatie afdwingen die in de competitie op minstens tien punten van de nummer twee is geëindigd. Dat druist in tegen mijn opvattingen over topsport.' Maduro is het met Koeman eens, maar 'dat het eigenlijk een vrij oneerlijk systeem is, interesseer me even niets. Wij kunnen dit seizoen toch nog heel goed afsluiten.' WOENSDAG 19 APRIL Het is één dag voor de eerste confrontatie met Feyenoord. Tijdens het gebruikelijke persuurtje zet Danny Blind nog maar eens zijn bedenkingen tegen de play-offs uiteen: 'Het gaat mij erom dat het eerlijkheidsgehalte in het geding komt. Twee momenten zijn bepalend, ten opzichte van 34 duels. Wij hebben nu geluk, maar mijn standpunt verandert niet. Een slecht moment van een indi vidu of een scheidsrechter kan je de kop kosten. 'Best of seven' vind ik anders. Dat zou de eerlijk heid ten goede komen, omdat dan meestal de beste wint. Zeven keer Ajax - Feyenoord, dan mogen we wel tijdig bij de burgemeester aanklop pen.' Feit blijft dat alles weer open is voor Ajax. Eerlijk of niet. Van Hanegem ziet het anders: 'Ik begrijp dat eT mensen zijn die het sneu vinden dat AZ, num mer twee, niet verzekerd is van voorronde Cham pions League. Maar wie zegt mij dat AZ tweede was geworden als er een normale competitie gespeeld was?' De kritiek dat de nummer twee nu - mogelijk - de Champions League misloopt, is niet waterdicht. Als AZ kampioen was geworden, had het namelijk van de play-offs gevrijwaard geble ven. Met als bonus rechtstreekse toelating tot de Europese miljoenenjacht. Maar daar was AZ niet goed genoeg voor. Sinds wanneer is de tweede plek in topsport een hoofdprijs? John Heitinga ziet zijn discipelen juichen om de eerste treffer van Rosales. PASEN 2006 Ajax wint op Eerste Paasdag met 2-4 bij RKC Waal wijk en beëindigt de competitie als vierde. Daar- titie, als eT direct verlekkerd uitgekeken wordt naar Ajax - Feyenoord. Oud-topvoetballer en tegen woordig analyticus-vooT-iedereen-die-wil-betalen mee is een plaatsje in de hoogste play-offsgroep veilig gesteld. Tegenstander in de eerste ronde: Feyenoord. Voor de bedenkers van deze serie wed strijden had dat niet beter uit kunnen pakken. De Klassieker fungeert nu als klinkend marketing middel voor het nieuwe product. De stemming rondom de play-offs is dus bedui dend minder negatief dan in de periode na de pre sentatie. Voetballiefhebbers zijn nog aan het bijko men van de spannende ontknoping van de compe- Willem van Hanegem: 'We zitten in de finale van het seizoen en er gaat haast geen dag voorbij of we kunnen een belangrijke wedstrijd zien. Dat heb ben we deels te danken aan de play-offs. Ik weet dat er nog steeds tegenstanders zijn en ik weet ook dat we nog geen oordeel mogen vellen. Maar voor lopig ben ik er een groot voorstander van. Meer spanning, minder loze wedstrijden en als toetje twee keer Ajax en Feyenoord tegen elkaar. Daar kan toch niemand ontevreden over zijn?' zegt hij in Toch is Blind bang dat straks de nummer 5, met heel veel punten minder dan de nummer 2, zich plaatst: 'Dat kan ten koste gaan van onze ranking. Over een paar jaaT hebben we dan geen voorron- deplek meer in de Champions League.' Echter, als FC Groningen eerst AZ verslaat en daarna de win naar van Ajax-Feye- noord, verdient die ploeg dat voorronde CL-ticket. Anders gezegd: als AZ in twee duels verliest van de nummer 5, ben je gewoon de mindere van die ploeg en verdien je het niet. Want waarom zou je in die voorronde van de CL, ook in een tweeluik, wél winnen van een veel hoger aange schreven ploeg als, bijvoorbeeld, Bröndby? Oud-tele visiecommentator Theo Reitsma omschrijft het zo: 'De verregaande argwaan over de play-offs slinkt. De grenzeloze afkeer uit de conservatieve voetbalhoek valt Feest in het uitvak. nog moeilijk serieus te nemen bij het zien van het wedstrijdschema.' DONDERDAG 20 APRIL Ajax - FeyenooTd. De Amsterdam ArenA is voor ongeveer tweederde gevuld als beide ploegen zich aan het publiek presenteren. Onvoorstelbaar. Ajax en Feyenoord gaan beginnen aan het toetje van het seizoen in een niet uitverkocht stadion. Voer vooT de tegenstanders van de play-offs. Als je zo'n duel al niet uitverkoopt... De Ajacieden hebben maling aan alle bespiegelingen en kleunen er vol in. Onder leiding van de herboren Nourdin Bouk hari en de ijzersterke Huntelaar heerst Ajax. Aan vankelijk niet eens vanwege overtuigend veldspel, maar wel op basis van weridust en agressie. Nadat verdediger Bahia zich verslikt in een breedtepassje van bijna-Ajacied Vlaar, maakt Rosales er 1-0 van. Ajax en de ArenA barsten uit hun voegen van geluk. In één keer is een beklemmend seizoen naar de vergetelheid gespeeld. De Ajacieden opereren vanaf dat moment vrij van geest en handelen op basis van intuïtie en spelvreugde. Ajax spoelt een competitielange kater frivool van zich af en wint afgetekend met 3-0. UitblinkeT Boukhari wordt na afloop van de ene naar de andere camera gesleept: 'Heeriijk. In de competitie hebben we twee keer van ze verloren. Dankzij de vierde plek waTen we toch nog kansrijk om door te gaan. Zondag moeten we er opnieuw staan, dan kunnen we ze uitschakelen. We begon- Feyenoord-verdediger Bahia is heel stom geweest en krijgt terecht rooc

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 8