de BOUD'S INN Zdenek wacht rustig af Het wel en wee van Mitchell Piqué Levering door heel Nederland ttVftnf) Uit;- en thuis shirts 2005/2006 STUIP NU €29,95 Vertrouwen Ajax Life nummer 19 3 mei 2006 Gehele nieuwe adidas collectie is op voorraad! Ajax Leden 10% korting! Voor aanbiedingen kijk op www.aktiefolders.nl Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Opmerkelijke Ajacied: Darmy Blind en Nourdin Boukhari zijn net zo verschillend als een Zeeuwse dijk en een Marokkaanse berg. Toch zijn er ook overeenkom sten. Om te beginnen hebben ze beiden krullend haar. Omdat dit punt er totaal niet toe doet, noem ik het meteen maar even (dan hebben we dat maar gehad). Een andere over eenkomst: beide mannen waren ooit Kasteelheren. Danny Blind werd door Johan Cruijff van Sparta naar Ajax gehaald en Nourdin Boukhari kwam onder Ronald Koe man naar de Amsterdam ArenA. De interessantste overeenkomst zit 'm in het afgelopen jaar. Of beter; het voorbije seizoen. Wat dat was? Grote Onzekerheid, met hoofdlet ters. De trainer-coach en de cre atieve middenvelder (want dat is Nourdin, daar is iedereen het nu wel over eens) hadden er beiden mee te maken. Eerst Nourdin. Hij werd vriendelijk bedankt voor bewezen diensten en mocht uitkijken naar een andere club. Daar wordt een voetballer niet onzeker van, hoogstens droevig. Wij als supporters gaven hem geen steun en dat deed pijn, maar ook dat was geen Teden tot instabiliteit. Onzeker word je als je opeens weer wél mag blijven. En het publiek plots massaal je naam gaat scande ren. Hoe kan dat? Ben ik zo radicaal veranderd? Vragen voor Nourdin. Dat kan onzeker maken. Dan Danny. Voorzitter John Jaakke meldde zakelijk dat 'Danny nog een contract voor een jaar heeft', op vra gen van journalisten over 's mans positie. Feitelijk klopt dat, maar het gaf Blind de zekerheid van doorge sleten steunzolen. Daar krijg je last van in je rug. Meerdere malen infor meerde Danny, zo zegt hij zelf, naar zijn positie als hoofdtrainer bij Ajax. U raadt 't al, hij kreeg geen duidelijkheid. Menig trainer had allang de pijp aan Maarten (Fon teinen dit geval) gegeven. Blind nog niet. Die onzekerheid kan aan hem knagen. Gelukkig is er nog een laatste gelij kenis tussen de mannen. Beiden zijn in karakter vrij onafhankelijk. Rare praatjes, onduidelijkheden, opportunisme: het glijdt van de heren af als water van een Marok kaanse berg. Of een Zeeuwse dijk, zo u wilt. En dat maakt dat beiden zich staande houden in deze knots gekke voetbalwereld. Erol Erdogan Mitchell Piqué belandde als vijftienja rige bij Ajax. Rijkelijk laat. 'Dat klopt. Ik was op dat moment de enige amateur in het Nederiands elftal ondeT zestien. Ik voetbalde bij SC Voorland en begon bij Ajax in de B-junioren van Heini Otto. Later, in de Ai, trainde ik onder Herman Borman. Dat was dat jaar waarin we Feyenoord met 12-3 oprolden.' Nadat linksback Tim de Cler op het allerlaatste moment afhaakte voor de Johan Cruijff Schaal, deed trainer Jan Wouters in 1999 een beroep op links buiten Piqué voor het duel tegen Feye noord. 'Ik draaide een prima voorberei ding en speelde dat duel tegen Bona- venture Kalou. Tot de winterstop zat ik bij de selectie, toen werd Wouters ont slagen. Uiteindelijk vetrok ik na dat sei zoen naar FC Twente. Ik kTeeg een belle tje van Andy van der Meyde. Ze waren gecharmeerd van me en ik kon er als linksback terecht. Later keerde ik terug naar Ajax. Achteraf was dat stom van me. Ik hoefde namelijk helemaal niet weg uit Enschede.' MaaT ja, Co Adriaanse wilde hem er echt graag bij hebben. Omdat hij Piqué nog kende vanuit zijn tijd als hoofd opleidingen. 'Adriaanse had me zien spelen en vond dat ik me goed ontwik kelde. Ik kwam terug als linksback, hoe wel ik liever op het middenveld speel. Eigenlijk is het te vergelijken met Urby Emanuelson. Ik belandde noodge- dwongenop de linksbackpositie. In dat seizoen maakte ik mijn enige treffer in het eerste. Uit tegen RKC, uit een voor zet van Trabelsi. DaaTmeè ging de wed strijd op slot, dus dat was best een belangrijk doelpunt.' LIEFDE EN SEX Na het vertrek van Adriaanse kreeg Piqué van diens opvolger Ronald Koe man te horen dat hij naar een andere club kon uitkijken. 'Met Maxwell, Richard Witschge, Rafael van deT Vaart, Mido en Wamberto op links was er veel concurrentie.' Het verlossende tele foontje kwam vanuit Haarlem. Uitgere kend zijn eerste jeugdtrainer bij Ajax, Heini Otto, polste hem voor een over gang. 'Hij garandeerde me een basis plaats. Ik moest voor mijn gevoel gewoon weg bij Ajax. Later speelde ik dankzij Nordin Wooter ook nog voor RBC en bij TOP Oss. De laatste twee sei zoenen kwam ik uit voor Cambuur Leeuwarden.' Komend seizoen gaat hij als Amster dammer aan de slag in Rotterdam. Bij Excelsior. 'Ja, dat wordt inderdaad las tig,' lacht hij. 'Sparta, NEC, NAC, RBC, VVV en De Graafschap toonden op hun manier ook interesse, maar via Excel sior kun je zomaar de stap maken naar Feyenoord. Ik heb met SeTginho Greene gesproken. Hij speelde ook eeTSt bij Haarlem. Maar, Ajax zit voor altijd in mijn hart. Dat is mijn eerste grote liefde. Dat blijft je altijd bij. Net zoals de eerste keer dat je sex hebt. Dat vergeet je ook nooit meer.' Amsterdam - Zdenek Crygera komt dit seizoen niet meer in actie. De ver dediger ondervindt teveel hinder van zijn kuitblessure. Crygera richt zich met zijn herstel volledig op het WK. Pas daarna wil hij nadenken over zijn toekomst. Door Amout Verzijl Crygera bewaart het evenwicht tijdens zijn voorlopig laatste wedstrijd voor Ajax. Op 12 februari maakte Grygera een zeer belangrijk doelpunt in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Ajax won met 1- 2. De Tsjech zou vanaf dat moment niet meer spelen voor Ajax. In Den Haag liep hij tegen een schorsing op, waardoor hij het volgende duel tegen RBC zou ontbreken. Twee dagen voor het duel met de degradant liep Grygera op de training echter een zweepslag op. Een kapot spiertje in zijn rechterkuit. Aan vankelijk zag het er naar uit dat hij er hoogstens zes weken naast zou staan. Maar de scheur toonde zich vervelend hardnekkig. Het weTd meer, duurde langer, en kostte nog meeT tijd. Grygera probeerde progressie te boeken, maar werd met irritante pijnscheuten tel kens op de realiteit gewezen. Zijn sei zoen zit erop. Het herstel wil maar niet vlotten voor de Tsjech, die vaker dan hem lief is last heeft van pijntjes en ander ongerief. Deze zomer zit zijn derde dienstjaar in Amsterdam erop. Een opspelende ham string, verschillende hersenschuddin gen en ander ongemak kwelden hem in die tijd. JammeT, want als hij fit was, bewees Grygera een meerwaarde in de Amsterdamse defensie te zijn. De verdediger kwam als rechtsback over van Sparta Praag. Inmiddels ambieert hij - terecht - een plaatsje in het hart van de defensie. In de eerste fase van het seizoen heeft Grygera bewezen daar thuis te horen. Volgend jaar wordt het druk op die positie. Dat weet hij zelf maar al te goed. Jaap Stam is gehaald als basisklant. En ook John Heitinga kan er spelen. In het beste geval moet Zdenek terug naar de rechtsbackpositie. Zelf zal hij dat als een achteruitgang bestempelen. Maar ja, bij een club als Ajax hoort concur rentie. En wie garandeert dat Stam het hele seizoen fit blijft? Nog interessanter is de vraag of Gry gera volgend jaar überhaupt wel bij Ajax speelt. Mocht hij op tijd hersteld zijn van zijn kuitblessure, wacht hem allicht een mooi WK. De Tsjechische ploeg heeft niet ongunstig geloot, al wacht in de achtste finale mogelijk een confrontatie met de grote favoriet Bra zilië. Het zal Ajax niet ongelegen komen als Grygera zich in Duitsland in de kijker speelt van Europese topclubs. Want de vierjarige verbintenis, die hij in 2003 onderschreef, loopt na volgend seizoen af. En het allerlaatste wat Ajax wil, is een klassespeler als Grygera transfervrij laten gaan. In het huidige tijdperk is de macht aan de spelers. Grygera zelfheeft dus geen haast als het zijn eigen toekomst betTeft. Hij revalideert en droomt van een prachtig WK. Wie daarna leeft, wie daarna zorgt. De Tsjech is een graag geziene gast bij de handtekeningenjagers. De Johan Cruijff Schaal 1999: Mitchell Piqué duelleert om de bal. Anno 2006 hoopt de linksbenige speler stiekem op een contract bij de Rotterdammers. Amsterdam - Mitchell Piqué maakte heel wat clubs en trainers mee. Dat hij als oud-Ajacied stiekem hoopt op een debuut in De Kuip plaatst hem bij voorbaat al in de categorie 'opmerkelijk'. Door Sander Zeldenrijk

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 3