Boakye vecht in een harnas Heitinga houdt hoop op WK Het favoriete Ajax van John Rep Wat zegje? Een jongen van de straat Ajax in de media Heinz Stuy Wim Si urbier Ruuft Krol Frank le Boer """l^ank Ri jka Johari Neeskens Arnold Mühren Johah Cruijff Dennis Bergkamp Marco van Basten Piet Keizer 3 MEI 2006 NUMMER 19 Ajax Life 'Deze play-offs zijn een blunder van jewelste. Het is heel slecht afge stemd met de trainers in Neder land. Het is een absolute leugen als de KNVB zegt dat er met de trainers als collectief over is gesproken. Een kleine maand voor de CBV vergade ring maakte de KNVB de plannen voor de play-offs bekend. De coaches hebben niet eens meer mee mogen praten. Wij voelen ons hooghartig genegeerd.' Directeur belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal Jan Reker voelt zich gepasseerd, in VI. 'Ik vind de affaire tussen Roelof Luinge en Danny Blind een over winning voor de coaches. Heel mooi dat assistent-scheidsrechter Van Dongen weigerde te liegen. Daar heb ik respect voor. Ik vind zelfs dat Luinge zijn excuses moet aanbie den aan Danny Blind.' Nogmaals Reker, die Luinge dus wel een leugenaar vindt. 'Het is zo dat wij de historie van de Top3 nooit kunnen inhalen. Daar moet je niet voor weglopen. Als Huntelaar op zijn topniveau kan kiezen tussen Ajax en AZ, kiest hij voor Ajax. Zo simpel is het.' AZ-directeur Marcel Brands erkent de sportieve verhoudingen, in AD Sportwereld. 'Glenn Salmon vind ik al jaren een goede spits. Hij is altijd onderge waardeerd geweest. Ik heb hem nog in mijn hoofd gehad voor Ajax.' Louis van Caal zegt in VI dat hij een oogje had op de spits van FC Gronin gen. 'Ik wil nog drie keeT vlammen.Twee keer tegen FC Groningen en in de bekerfinale tegen PSV. Ik heb er alle vertrouwen in dat het dan ook met de definitieve selectie voor Oranje goed gaat komen.' In Sportweek kijkt Wesley Sneijder alvast uit naar het WK in Duitsland 'Ik steun een kindje in Afrika, een meisje. Een soort adoptiekindje op afstand. Krijg je fotootjes en soms een briefje terug, dat vind ik erg leuk.' Hedwiges Maduro toont in Sport week dat er meer is dan alleen voet bal. 'Overkill bestaat niet. Er is nog nooit zoveel voetbal op tv geweest, maar toch zijn de stadions beter gevuld dan ooit. Zelfs de damesbladen staan tegenwoordig vol met voet ballers.' Commercieel directeur Chris Woerts van Feyenoord probeert Club TV aan de man (en vrouw) te brengen, in NRC Next 'Na mijn beslissing heb ik niets meer gehoord van al die zoge naamde experts die me bleven ver tellen dat ik een fout had gemaakt. Als ik kijk naar andere jongens die destijds bij Ajax zijn gebleven, denk ik dat mijn keuze de juiste was. Zij zijn in de anonimiteit beland, ik niet.' Ex-Ajacied Kiki Musampa is gelukkig bij Manchester City, vertelt hij aan Nummer 14 'Jaap Stam is in ieder geval een prima aanwinst en Klaas-Jan Hun- telaaT blijft het vast ook goed doen. Of Ajax gaat meedoen om het kam pioenschap durf ik niet te zeggen, maar wel zou ik graag een elftal zien met wat meer Nederlandse spelers. Dat is toch herkenbaarder.' Wielrenner Servais Knaven over zijn lievelingsclub Ajax, in VI. Amsterdam - Emmanuel Boakye (21) is als pure straatvoetballer gevan gen in een roodwit harnas van enorme belangen. In de climax van een raar seizoen laat de rechtsback zien dat hij een verdienstelijk vervanger van Hatem Trabelsi is. Die inzet betaalde zich onlangs uit in een nieuw contract tot 2008. Doot Sander Zeldenrijk 'Ik ben geen geboren leider, maar dat kan een speler met zijn manier van voetballen afdwingen' (Emmanuel Boakye, Ajax Life 6,14 oktober 2005) Ruim zes maanden na zijn eerste inter view met Ajax Life gaat het goed met de rechtsback. Hij doet het zelfs zo goed dat hij het ene na het andere interview moet geven. De meest gestelde vragen: 'Waar kom je eigenlijk van daan?','Hoe is dit als nieuwkomer?' en 'Ben je blij met je spel?'. 'Leuk, het hoort er bij', zegt Boakye nuchter. 'Ik ben eigenlijk zelf ook wel redelijk tevreden.' In zijn eerste Klassieker deed hij het niet slecht tegen Salomon Kalou. Ster ker; de Ghanees speelde tegenover de Ivoriaan ronduit goed. Naarmate de slotfase nadeTde, begon hij zelfs frivool aan een duel met Dirk Kuijt. Toen kroop hij voor het eerst even uit zijn eigen disciplinaire harnas en zag het Ajax-publiek iets van de straat voetbal ler die in hem huist. 'In Ghana voet balde ik overal met mijn vrienden. We hadden geen geld voor echte ballen, dus maakten we die van sokken. Dat vroeg om een aparte trap, maar omdat ik als zevenjarig jongetje naar Neder land kwam, nam ik al snel de Neder landse mentaliteit over.' De technische tegeldribbelaar begon in teamverband op het veld bij Zuidvo gels, een club die in de regio bekend staat om het fysieke spel.'Het zijn bik kelaars. Ze willen hogerop en Huizen - de rivaal - voorbijstreven. In die periode voetbalde ik voor Jeugd Plan Nederland (KNVB) en later FC Ufrecht. Ik speelde ook in Oranje onder 16, maar omdat ik nog geen Nederlands pas poort heb, werd ik daarna niet meer opgeroepen.' VECHTEN Hoewel jeugdtrainer Heini Otto hem als een 'beleefde jongen' omschreef, ging het vroeger op de voetbalveldjes met zijn gabbers geregeld hard tegen hard. 'In Huizen speelde ik op aparte pleintjes en in Naarden heb je een multiculturele wijk waar we vaak tot 's avonds laat voetbalden. Een knollen- veld waarop ik mijn techniek ontwik kelde. Ik voetbalde altijd met Marok kaanse jongens. Zij waren meestal vier jaar ouder en daardoor werd mijn han delingssnelheid hoger. Ik koos toen al de onderlinge partijen. We speelden zonder scheids en het eindigde gere geld in een potje vechten. Als je tegen buitenlandse jongens speelt, is het nooit makkelijk. Zij geven nooit op. Dat is hun mentaliteit, maar ik heb nooit gevochten. René van Dieren van Excel sior speelde er ook altijd.' Vooralsnog traint hij 'buiten werktijd' in de zaal met vrienden op zijn nieuwe trucjes en panna's. In het keurkorps van Danny Blind is er in deze span nende slotfase weinig ruimte voor cre atieve hoogstandjes. 'Positioneel spe len en je man uitschakelen, is het belangrijkste. Dat is hetgeen ik nu moet doen. Ik kom net kijken. Af en toe wil ik wel iets uithalen, maar dan denk ik aan de woorden van de trainer en probeer ik het uit mijn hoofd te zetten.' Amsterdam - Bondscoach Marco van Basten wees 33 spelers aan die mogen hopen op deelname aan het WK in Duitsland. Onder hen zes Aja- cieden. John Heitinga niet. Toch heeft de verdediger de hoop op het WK nog niet opgegeven. Doot Amout VeTzijl Hij las het op teletekst en moet van binnen flink gevloekt hebben. Stie kem hoopte John Heitinga op een voorselectie. Want de laatste weken gaat het goed met hem. Heitinga zwoegt, traint hard, verdedigt scherp én scoort. Dat laatste is dan wel geen eerste vereiste voor een verdediger, lekker is het wel. Typerend voor een speler die goed in zijn vel steekt. Toch kwam het er niet van. Heitinga: 'Ik baal er verschrikkelijk van, maar ik heb de hoop nog niet opgegeven. Er zijn nog een paar duels te gaan waarin ik veel kan laten zien. Ik moet gewoon goed voetballen. Al weet ik niet of het helpt.' Heitinga heeft voor zijn gevoel afscheid genomen van de mindere periode in zijn carrière. Ernstig vorm verlies en een rare nierblessure wier pen hem ver terug. Inmiddels speelt hij als in zijn betere dagen.'Waarom de bondscoach mij moet meenemen? Als speler wil je graag bij een groot toernooi aanwezig zijn. Twee jaar gele den, in Portugal, heb ik het al eens meegemaakt. Dit seizoen is met ups en dows verlopen, maar momenteel gaat het goed.' Op 15 mei wordt de definitieve selectie bekend gemaakt. Op deze dag dienen de bondscoaches van de 32 WK-deelne- mers volgens de reglementen de spe lerslijst bij de wereldvoetbalbond FIFA in te leveren. Tot die tijd mag Heitinga hopen op een verrassende uitverkie zing. Voor Klaas-Jan Huntelaar lijkt het WK een zekerheidje. Op een kinder persconferentie liet Van Basten zich ontlokken dat de spits meegaat. Het feit dat Roy Makaay van Bayern Mün- chen niet bij de 33 zit, wees al in die richting. Maarten Stekelenburg wedijvert met Patrick Lodewijks (Feyenoord) om de De WK-droom van John Heitinga hangt aan een pluisje van een zijden draadje. positie van derde doelman. Ook Wesley Sneijder, Ryan Babel, Urby Emanuelson en Hedwiges Maduro prijken op het lijstje van de bondscoach. Voor die laat ste vier geldt, net als voor Huntelaar, dat ze tevens in aanmerking komen voor het Europees kampioenschap voor spelers onder 21 jaar in Portugal. De eindronde voor de oudste jeugd- teams begint op 23 mei, terwijl de finale voor 4 juni geprogrammeerd staat. Jong Oranje-coach Foppe de Haan geeft maandag 15 mei de namen prijs van het 22-koppige gezelschap. Amsterdam - Ajax viert dit jaar zijn 106-jarig bestaan. Wat is het sterkste elftal aller tijdenWie zijn de beste Ajacieden uit de clubhistorie? John Rep voelde zich maar mooi overvallen met die vraag! 'Ben ik de eerste die Stuy als doelman kiest? Hij hoort hier in te staan. Hij heeft ons in verschillende uitwedstrij den aardig in de wedstrijd gehouden. Bijvoorbeeld bij Arsenal, Benfica en Real Madrid. Ik gun hem deze basis plaats. Edwin van der Sar is uiteraard wel mijn tweede keus. Centraal Krol en Hulshoff. Oh nee, we vergeten Frank Rijkaard. Dat vond ik een betere voet baller dan Barry, dus zet Hulshoff maar op de bank. Op de linkshalfpositie twij fel ik tussen Arnold en Gerrie Mühren... Dan kies ik toch voor Arnold. Hij had iets meer diepgang dan zijn broer. Voorin mag ik mezelf natuurlijk niet op rechts zetten. Dus ben ik de wissel achter Bergkamp. Cruijff speelt achter Van Basten en Keizer komt vanaf links. Ik had ook Gerald Vanenburg en John van 't Schip kunnen noemen. Mooie voetballers, maar met minder rende ment. Op het middenveld zullen Nees- kens en MühTen het verdedigende werk opknappen. En Marco zal wat harder moeten lopen,'lacht Rep. (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 2