Blind: 'Als je wint, heb je vrienden' Steun Ajax (ook financieel) Deze week... w Verkiezingen Waardering play-offs ft ii. s SP V V v 'M J31 JAARGANG 1 J MEI 2006 WWW.SVAJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 www.svajax.nl Een geëmotioneerde Danny Blind bedankt de fans voor hun steun. Amsterdam - Het is de vraag of de 2-0 van Ajax op FC Groningen genoeg is voor toetreding tot de voorronde van het bal der kampioenen, de lucratieve UEFA Champions League. Of zoals Danny Blind het stelde: 'Ik ben blij met de winst en trots op m'n ploeg, maar teleurgesteld dat we Groningen niet de definitieve nekslag hebben gegeven.' gehanteerd en de Groningers weinig moeite hadden Ajax op te vangen. Met twee controlerende middenvelders (Olaf Lindenbergh en Tomas Galasek) en drie van origine centrumspitsen (Klaas-Jan Huntelaar, Angelos Charis- teas en Markus Rosenberg) ontbrak het in balbezit aan de nodige patronen en vaste posities. En daardooT aan de broodnodige rust. Desondanks kreeg de ploeg tenminste drie levensgrote kansen om de trip naar Groningen een stuk relaxter te maken. De 2-0 van Angelos Charisteas werd weer rond de spelersbank gevierd. Het gebrek aan blindelings vertrou wen binnen Ajax heeft te veel invloed op de prestaties. Onnodig, Want zoals Blind zei: 'Een leugentje van het bestuur om bestwil had misschien beter geweest. Dat ze dan na vier of acht weken een heel andeTe mening hebben en me toch ontslaan, dat is normaal in het voetbal.' Hij vervolgde kritisch: 'Ik houd mezelf met m'n tech nische staf altijd een spiegel voor. Een vierde plaats is niet goed genoeg, dat is duidelijk. We waren niet de beoogde titelkandidaat. Ik lig geen seconde wakker van een eventueel ontslag. Het stoort me wel hoe bij Ajax intern met de situatie wordt omgegaan.' Realis tisch stelde hij verder: 'Als we op de val reep nog alles halen, dan hebben we een acceptabel seizoen. Meer niet.' De eerste stap kan woensdag in Euroborg worden gezet, de tweede stap in Rot terdam. Bij het drukken van deze Ajax Life was onduidelijk of dat mét of zon der Danny Blind gebeurt. Want zo opportunistisch kan het voetbal zijn. Door Erol ETdogan Het wordt nog een hete avond in sta dion Euroborg, zoveel is zeker. De ploeg van trainer Ron Jans heeft in het nieuwe onderkomen in korte tijd een schier onverslaanbare status opge bouwd. Verhit en emotioneel was het eerste duel in de ArenA zeker ook. Al vanaf minuut één stroomden de steunbetuigingen van de tribunes: 'Danny Blind, wie kent 'm niet, Danny Blind is een echte Ajacied!' of 'Liever Blind dan het bestuur!' De situatie van de trainer-coach is bekend: na een moeizaam seizoen krijgt hij niet de steun die nodig is. Of, zoals hij het zelf zegt:'De leiding van de club moet altijd achter de trainer en de technische staf staan. Zeker in een moeilijke fase als deze. Dan sluit je de rijen en vorm je met z'n allen een blok. Dat heeft de club niet gedaan. Daar spreekt geen vertrouwen uit.' De spelers steunen Danny Blind wél. Voor het duel sprak hij z'n manschap pen toe. De letterlijke tekst gaf hij op de persconferentie na afloop.'Jongens, kijk niet teveel naar de krantenberich ten. Dit is een opportunistische wereld. Speel de wedstrijd van je leven voor Ajax en voot de fans.' Na de 1-0 van Markus Rosenberg was de run op de spelersbank richting trainer van alle Ajacieden veelzeggend. Tactisch stond Ajax in fasen niet goed, waardoor veelvuldig de lange bal werd De spelers staan achter hun trainer, zo blijkt na de openingstreffer van Markus Rosenberg. Weten we of Ajax Ai op Spangen de landstitel binnenhaalde ten koste van Sparta. Tekent oud-Spartaan Nourdin Bouk- hari, hopen wij, alsnog een nieuw contract bij Ajax. Oefent Leo Beenhakker op 10 mei metTTinidad Tobago tegen Peru. Laat Ajax' nieuwe aanwinst Dennis Gentenaar (met Bomssia Dort mund) op 13 mei tegen Bayern Mün- chen zien dat hij minstens net zo goed is als Oliver Kahn. Praat Cristian Chivu op zondag 14 mei na afloop van Milan-AS Roma Jaap Stam bij over de Amsterdamse gewoonten. Ontkennen Jeffrey Leiwakabessy en Tim de Cler nog steeds dat ze in onderhandeling zijn met Ajax. Staat Praag op zijn kop als Zdenek Grygera daar zijn 26ste verjaardag viert. In de volgende Ajax life - nummer 20 - ontvangen alle hoofdleden een stem biljet voor de verkiezingen van onze ledenraad. Gezinsleden krijgen een brief met daarbij het stembiljet. In die krant stellen ook alle kandidaten zich aan u voor. Mis dat nummer dus niet, doe mee en laat zo je stem horen! Altijd fijn, twee keer van Feyenoord winnen, maar het gebeurde in een competitievorm (play-offs) waar wij geen voorstander van zijn. Althans, de Supportersvereniging Ajax gaat de waardering na deze serie duels onder zoeken. Lees verder op pagina 8 en 9 Meer mogelijk maken ABN'AMRO Amsterdam - Bij de seizoenkaarthouders viel 22 april een brief en een pos ter (met de tekst: 'Ik ben Ajacied') op de deurmat. In deze oproep van Ajax om de seizoenkaart te verlengen valt op dat de prijzen zijn verhoogd. Ajax vraagt dus om onze steun. Niet alleen vanaf de tribunes, maar ook financieel. Waarom is er na een aantal jaren inflatiecorrectie juist nu geko zen voor een verhoging? Financieel directeur Jeroen Slop legt uit: 'Na een tegenvallend seizoen willen we een nieuwe weg inslaan. Het belangrijkste is dat er een sterk elftal staat. Daar komt iedereen voot naar de ArenA. Hiervoor zijn Huntelaar, Perez en Stam al aangetrokken. MaaT we zijn nog steeds op zoek naar ver sterking. Dit vraagt om een investe ring. Daarnaast is het project van de roltrappen en liften dit seizoen afge rond. Daar hebben supporters tot nu toe nog niet voor hoeven betalen. Ten slotte willen we met z'n allen de Ajax- sfeer in de ArenA verhogen. Dit alles passen we in de prijs van volgend sei zoen aan. Met uiterste zorg is naar deze verhoging gekeken. Ajax hanteert nog steeds een laag prijsniveau, vergeleken met andere topclubs.' Een andere vraag: hoe is de prijsverho ging verdeeld over het stadion en wat zijn daarbij de beslissende argumenten geweest? Jeroen Slop: 'De prijzen op de eerste ring achter het doel zijn met €10 gestegen, de overige vakken op de eer ste en tweede ring gaan met €15 omhoog. Het verschil in prijsverhoging komt door het wel of niet gebruik kun nen maken van de roltrappen. De verho ging komt neeT op €0,59 en €0,88 per wedstrijd.' Heeft Ajax ooit onderzocht wat de prijselasticiteit is van de seizoen kaarten? Oftewel: weet Ajax bij welke prijsverhoging de inkomsten uit de sei zoenkaarten gaan dalen? Wederom Jeroen Slop: 'Zolang Ajax geen absurd prijsbeleid voert hebben we de ver wachting dat Ajax-supporters bij ons blijven. Doot goed resultaat op het veld willen we het aantal seizoenkaarthou ders juist verhogen. Een prijsverhoging is nooit leuk, voor niemand, maar na jarenlang alleen een minimale prijsin- dexatie te hebben doorgevoerd vinden we de verhoging niet extreem. Het is een investering in de club.' Vaak Ajax gaat volgend jaar weer vol in de aanval en hoopt dat wij er weer bij zijn. gehooTd: het eigen vermogen van Ajax is ruim (vorig boekjaaT zo'n 75 miljoen). Waarom kiest de club er niet voor in te teren op dat eigen vermogen en geen prijsverhoging door te voeren? Jeroen Slop: 'Interen op je vermogen tast het voortbestaan van Ajax aan. In belang van Ajax én van de supporters moet Ajax een gezonde en sterke club blij ven.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2006 | | pagina 1